Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Blokada Opuszczania tylnych szyb


Bednar1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam taki problem ze tylne szyby mogą zostać opuszczone przez pasażerów z tyłu tylko gdy kierowca przytrzymuje ową blokadę. Jak zrobić żeby każdy pasażer mógł sam opuszczać szyby? próbowałem jakoś tą blokadę wyłączyć przez klikanie,przytrzymywanie ale bez skutku. Macie jakies proste rozwiązanie na to?

Edytowane przez Bednar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba uszkodzony ten włącznik jest od blokady, a wtedy tylko wymiana pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno uszkodzony wyłacznik blokady. Można próbować go naprawić jak się nie uda to do wymiany wraz z przycikami szyb. Nowy oryginalny około 180zł

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć tapicerkę i wtedy bez problemu wymienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz planował demontaż tapicerki to zakup sobie odrazu klipsy do tapicerki bo przy demontażu raczej popekają i bedziesz musiał założyć nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w sumie jeszcze jedno pytanko, bo w sumie nie zależny mi na tej blokadzie a nie chce mi się póki co bawić w rozbieranie tapicerki drzwi i jeśli dobrze rozumiem to jeśli ten przycisk dobrze działa to po wciśnięciu powinien zostać w pozycji wciśniętej ( sorki za takie masło maślane ale chyba wiecie o co mi chodzi) a u mnie wraca do wyciśniętej, To jak myślicie jakbym go jakoś podkleił czy jakoś zablokował w tej wciśniętej pozycji to dałoby to rade?

ps. sorka za język ale nie wiedziałem jak to napisać żebyście zrozumieli o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po wciśnięciu przycisk pozostaje wciśnięty i gaśnie żółta ikona na przycisku po lewej stronie. Wtedy pasażerowie z tyłu mogą opuszczać szyby. jeżeli przycik jest wyciśnięty (w górenej pozycji) to świeci na nim żółta ikona i nie ma możliwości operowć tylnymi szybami z tylnych siedzeń.

Możesz próbować zablokować ten przycisk w dolnej pozycji ale żeby zrobić to estetycznie to chyba bez rozbirania tapicerki się nie obejdzie.
Co do rozbierania tapicerki to nie jest to jakaś wielka filozofia. Kilka wkrętów i jedno dobre szarpnięcie i tapicerka zdjęta.

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie troche pod temat a mianowicie u mnie nie dziala wcale ten przycisk od blokady jak jest wycisniety i zapala sie na nim zolta kontrolka to z tylu i tak mozna szyby otwierac czego to moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie troche pod temat a mianowicie u mnie nie dziala wcale ten przycisk od blokady jak jest wycisniety i zapala sie na nim zolta kontrolka to z tylu i tak mozna szyby otwierac czego to moze byc przyczyna?

Sprawdź błedy i kodowanie Modułu Komfortu.

Reszta funkcji w drzwiach działa prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po wciśnięciu przycisk pozostaje wciśnięty i gaśnie żółta ikona na przycisku po lewej stronie. Wtedy pasażerowie z tyłu mogą opuszczać szyby. jeżeli przycik jest wyciśnięty (w górenej pozycji) to świeci na nim żółta ikona i nie ma możliwości operowć tylnymi szybami z tylnych siedzeń.

Możesz próbować zablokować ten przycisk w dolnej pozycji ale żeby zrobić to estetycznie to chyba bez rozbirania tapicerki się nie obejdzie.

Co do rozbierania tapicerki to nie jest to jakaś wielka filozofia. Kilka wkrętów i jedno dobre szarpnięcie i tapicerka zdjęta.

Niezła rada jak dla kogoś zielonego, zaraz będzie pisał że kupi nowy boczek tapicerki, albo jakąś listwę :decayed::hi:

Szukaj kolego, na pewno jest na forum nie jeden temat jak to zrobić :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie troche pod temat a mianowicie u mnie nie dziala wcale ten przycisk od blokady jak jest wycisniety i zapala sie na nim zolta kontrolka to z tylu i tak mozna szyby otwierac czego to moze byc przyczyna?

Sprawdź błedy i kodowanie Modułu Komfortu.

Reszta funkcji w drzwiach działa prawidłowo?

tak wszystko dziala prawidlowo tylko ten przycisk nic nie powoduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja probowalem reanimowac przycisk poradnikiem z forum, ale mi sie akurat nie udalo. A klipsow kupowac nie trzeba, ja zdejmowalem tapicerke drzwi kilka razy i ani razu nic nie ulamalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja probowalem reanimowac przycisk poradnikiem z forum, ale mi sie akurat nie udalo. A klipsow kupowac nie trzeba, ja zdejmowalem tapicerke drzwi kilka razy i ani razu nic nie ulamalem :)

To miałeś po prostu szczęście, spinki tapicerki bardzo często pekają. Specjalnie sa tak skonstruowane żeby pękł klips a nie tapicerka. Więc przed zdejmowaniem tapicerki warto mieć klipsy żeby było póxniej jak złożyć. Koszt klipas to około 2 zł więc nie majątek a można robotę skńczyć odrazu i zamontować tapicerkę. Mi jeszcze ani raz nie udało się zciągnac tapicerki tak żeby wszytstkie klipsy zostały całe, zawsze pęknie jeden lub kilka.

Podlacze sie troche pod temat a mianowicie u mnie nie dziala wcale ten przycisk od blokady jak jest wycisniety i zapala sie na nim zolta kontrolka to z tylu i tak mozna szyby otwierac czego to moze byc przyczyna?

Sprawdź błedy i kodowanie Modułu Komfortu.

Reszta funkcji w drzwiach działa prawidłowo?

tak wszystko dziala prawidlowo tylko ten przycisk nic nie powoduje

Kodowanie MK też jest prawidłowe, w MK nie ma żadnych błędów w MK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...