Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy w słupku pod bezpiecznikami moge podłączyc oswietlenie nóg z tyłu


rafalklon

Rekomendowane odpowiedzi


Też się chyba wepne w ta pomarańczowa kostkę i z bani

wyczaiłeś już w który kabelek trzeba sie wpiąć w tej pomarańczowej kostce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wolalbym zeby to działało podobnie do oryginału . chce podłączyc tylko tylne lampki bo przednich nie mam . wiec spod foteli juz wyprowadziłem sobie przewody w progi tylko teraz kwestia w ktore przewody sie wpiąc.

kolega MireXs pisze ze wpiął sie z tylnymi lampkami w przewody w progach . tylko w ktore przewody ?


Rozumiem ze szaro zółty i brązowy ?

ale z tego wynika ze obrysowkami steruje MK a nie tak jak ktorys z kolegów napisał ze lampki maja przerywany obwód przez zamek w drzwiach .
rozumiem to w ten sposob ze zamek w drzwiach podaje info do MK a mk zapala lampke poprzez szaro zółty oraz brązowy przewód ? dobrze kminie ?

Edytowane przez rafalklon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK steruje lampkami w drzwiach w wersji LOW, a w wersji HIGH także oświetleniem nóg. Jaki masz numer MK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncówka AS . mam podswietlane klamki mam szyby w elektryce mam tez obrysówki . wolalbym wpiac sie gdzies w progu albo w słupku zeby nie ciagnąc kabli do drzwi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moduł masz LOW. Skoro masz obrysówki, to z tylnych drzwi do MK na 100% idą przewody, ale ja na Twoim miejscu dokupiłbym lampki na przód, kupił kilka pinów i wprowadził wiązki w drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, bo nie robiłem tego w ten sposób - półśrodki mnie nie interesują :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe mnie w sumie tez nie . najlepiej byłoby zmienic MK i wpiac sie jak w oryginale . ale nie bede kupował MK za 200 zl zeby lampki pod siedzeniem mi sie palily :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podałem Ci na to inne rozwiązanie, żeby działało jak ori i bez zmieniania MK :) Zobacz w temacie w warsztacie - tam pewnie znajdziesz informacje, których szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co generować koszty i wymieniac modul komfort skoro można wpiąć się w obrysówki (o ile są) :D. Na to samo wychodzi. Podejrzewam ze tyle samo pracy + pewnie kodowanie nowego modułu i prowadzenia ori wiązki.

Wysłane z mojego Samsung S5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale jeszcze raz zapytam czy przy elektrycznych szybach z tyłu trzeba prowadzic kable do drzwi czy mozna sie wpiąć gdzies w słupku albo w progu . chodzi o to ze mam juz wyprowadzone przewodydo progu i nie chciałbym ciagnąc ich do drzwi . wolalbym wpiąc sie w przewody idące w progu - byłoby mi najwygodniej i najszybciej i bez rozbierania drzwi . Jezeli sie nie da wtedy bede ciągnął do drzwi . nie bede kupował przeciez modułu bo to sie mija z celem . jezeli macie jakies numery pinów ktore sa potrzebne do kostki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy elektrycznych szybach z tyłu, to w kostce sterownika szyb masę masz (mostkujesz się) i osadzasz tylko plus pinem żeńskim (000 979 009 E).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyraźnie masz napisane że mostkujesz się

i Tak musisz przeciągnąć do drzwi przynajmniej jeden przewód jeśli chcesz żeby było najbliższe temu co jest w ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej nie kombinować, tylko podpiąć masę w słupku, a plus pociągnąć do MK i tył masz załatwiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyraźnie masz napisane że mostkujesz się

i Tak musisz przeciągnąć do drzwi przynajmniej jeden przewód jeśli chcesz żeby było najbliższe temu co jest w ori

Ten kolega pisze ze trzeba do drzwi ciagnąc

Dlatego najlepiej nie kombinować, tylko podpiąć masę w słupku, a plus pociągnąć do MK i tył masz załatwiony :)

ten kolega pisze zeby sie wpiac w słupek i do modułu .

wiec w koncu jak ?

pin 000 979 009 E to pin zenski a jaki numer ma męski do kostki w słupkach drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męski pin: 000 979 012 E

Sam się zamotałem już, bo każdy co innego chce i się misz-masz zrobił. Jeśli masz w drzwiach białe i/lub czerwone lampki, to musisz zlokalizować kolory ich przewodów i w słupku wpiąć się do nich z lampkami tylnych siedzeń. Jeśli nie masz tych lampek, to osadzasz je w drzwiach (masa ze śruby ze słupka, plus w module komfortu) i dopiero do nich mostkujesz lampkę foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam lampki czerwona i białą w drzwiach. Super więc nie będę musiał nic przeciagac do drzwi. Dam znać jakie kolory przewodów dla potomnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...