Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy w słupku pod bezpiecznikami moge podłączyc oswietlenie nóg z tyłu


rafalklon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie . Czy w tym miejscu jest gdzies kosta lub przewód do ktorego moge wpiąc sie z podswietleniem nóg w fotelu kierowcy .

Od razu mowie ze moj moduł komfortu nie obsługuje oswietlenia przestrzeni nóg . dlatego chce sie wpiąc w przewody ktore zasilaja lampke ostrzegawczą ( obrysówke) w drzwiach pasazera za kierowca.
tylko nie wiem czy musze rozbierac słupek z pasami czy moge sie wpiąc gdzies w tym słupku pod bezpiecznikami
dd1199d1d26bde45m.jpg


Edytowane przez rafalklon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz bo lampki zasilane są ze sterownika modułu drzwi do których idzie stałe napięcie więc nie będziesz miał gaszenia jak wepniesz się gdzieś na słupku do kabli idących do drzwi to najprawdopodobniej oświetlenie pod nogami będziesz miał na stałe zapalone


Jak już chcesz kombinować to możesz przeciągnąć dodatkowe 2 kable z tej lampki obrysówki przez gumową przelotkę i zasilić światełka pod nogami i tak przy każdych drzwiach powinno działać, ale to trochę druciarstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No straszne druciarstwo . Takiego rozwiazania nie chce . Czyli mowisz ze w tych przewodach jest stałe zasilanie ktore jest odcinane przez włącznik w drzwiach ? Czyli obwód otwiera sie i zamyka w drzwiach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie . Czy w tym miejscu jest gdzies kosta lub przewód do ktorego moge wpiąc sie z podswietleniem nóg w fotelu kierowcy .

Od razu mowie ze moj moduł komfortu nie obsługuje oswietlenia przestrzeni nóg . dlatego chce sie wpiąc w przewody ktore zasilaja lampke ostrzegawczą ( obrysówke) w drzwiach pasazera za kierowca.

tylko nie wiem czy musze rozbierac słupek z pasami czy moge sie wpiąc gdzies w tym słupku pod bezpiecznikami

dd1199d1d26bde45m.jpg

A masz lampki w drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lampki w drzwiach. Mam też podświetlane klamki wszystko w oryginale lecz moduł z końcówką AS. Czyli co tylko wymiana modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lampki w drzwiach. Mam też podświetlane klamki wszystko w oryginale lecz moduł z końcówką AS. Czyli co tylko wymiana modułu?T

To proponuje ci podłączyć się do lampek w drzwiach białej lub czerwonej bez różnicy i przeciągnąć przewody przez drzwi do przestrzeni nóg i będzie działać mam tak u siebie zrobione wszystkie drzwi i śmiga bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Każdą z lampek nóg podpinasz w odpowiednie drzwi i tyle. Po dwa piny w każdą przelotkę drzwi i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie podpiac pod lampke podsufitki w pomaranczowej kostce przy slupku - obojetnie ktore drzwi otworzysz i beda swiecic lampki na nogi - wszystkie i tylko po otwarciu drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podpiąłem się pod obrysówki w drzwiach i kable puściłem przez gumowa osłonę do kostki w słupkach A natomiast tyl zrobiłem według tego schematu i wyglada jak ori. :)

96da3348917ad9c652afc7bef05c6e60.jpg

8b1be75bf092c44bbae2bdacfed4ead0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie podpiac pod lampke podsufitki w pomaranczowej kostce przy slupku - obojetnie ktore drzwi otworzysz i beda swiecic lampki na nogi - wszystkie i tylko po otwarciu drzwi

Ale w ori jest inaczej - zapala się tylko ta lampka, gdzie zostały otwarte drzwi, a nie wszystkie... :wink:

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie podpiac pod lampke podsufitki w pomaranczowej kostce przy slupku - obojetnie ktore drzwi otworzysz i beda swiecic lampki na nogi - wszystkie i tylko po otwarciu drzwi

Ale w ori jest inaczej - zapala się tylko ta lampka, gdzie zostały otwarte drzwi, a nie wszystkie... :wink:

No nic nowego nie odkryles - ja poddalem mysl jak to moze zrobic najtanszym kosztem w kilka minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MireXs a możesz opisać w które przewody się wpisałeś? Bo nie bardzo rozumiem ten schemat. Nie chcialbym ciągnąć kabli do drzwi wolałbym wpiac się gdzieś pod fotelem albo w słupkach. Bo żeby ciągnąć kable do drzwi trzeba by było liny kupować i kostki rozbierać żeby było oto a nie wiercic w kostkach dziury żeby przeciągnąć kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piny kosztują 1 zł na allegro i przynajmniej nie zrobisz druciarstwa wierceniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mozesz sie podpiac pod lampke podsufitki w pomaranczowej kostce przy slupku

Możesz Kolego opisać dokładniej gdzie szukać tej kostki, co zdemontować aby się do niej dostać i który kabelek w tej kostce ? Też właśnie kombinuję z podłączeniem się do lampki ale nie chce mi się wlec kabla od sufitu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć obudowę pod kierownicą oraz osłonę słupka. Tam znajdziesz pomarańczową kostkę ( widok z pierwszego posta). Opis podłączenia znajdziesz w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się chyba wepne w ta pomarańczowa kostkę i z bani. Wiem że to nie będzie ori Ale będzie świeciło a o to przecież chodzi. A powiedzcie mi czy z prawej strony czyli od strony pasażera też jest taka kostka czy ze wszystkich drzwi trzeba ciągnąć kabel do tej jednej kostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MireXs a możesz opisać w które przewody się wpisałeś? Bo nie bardzo rozumiem ten schemat. Nie chcialbym ciągnąć kabli do drzwi wolałbym wpiac się gdzieś pod fotelem albo w słupkach. Bo żeby ciągnąć kable do drzwi trzeba by było liny kupować i kostki rozbierać żeby było oto a nie wiercic w kostkach dziury żeby przeciągnąć kable.

Ja mialem czerwone obrysówki w drzwiach wiec klopot mialem rozwiązany nie musialem ciągnąć przewodów.

Podlaczylem sie do czerwonych obrysowek w drzwiach z przodu a tył podlaczalem do przewodow podanych na schemacie ( były one w progach z przodu, wystarczylo zdemontowac plastikowe osłony i zlutowac ze sobą przewody) :)

a2a9a0442bdb87d90962f135ae7622e3.jpg

a95c04fdcd732853beb7f3f2ab09e76d.jpg

Edytowane przez MireXs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzisz, że kolega idzie na łatwiznę, to co poradzić :) Niech robi po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...