Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak drugiej pamięci na FISie


Fido

Rekomendowane odpowiedzi

Fido a masz przy zapalniczce przyciski z pokrętłem od ustawień między innymi na FIS?

Jeśli tak to możliwe że masz odznaczone wyświetlanie wszystkich informacji na FIS 2

Wchodząc w to menu można sobie odznaczyć jakie mają być wyświetlane informacje jeśli odznaczę wszystkie jakie można odznaczyć to również nie mam 2 pomimo że kodowanie jest Ok to drugiego nie ma dopiero jak wejdę w to menu i zaznaczę jakąkolwiek wartość do wyświetlania to pojawia się FIS 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Musisz wpisać całe kodowanie, np: 31101

No właśnie w tym problem bo nie wiem dokładnie jakie kodowanie wcześniej było i co mam wpisać.

Szczególnie pierwszą i trzecią cyfrę. :facepalm:


Fido a masz przy zapalniczce przyciski z pokrętłem od ustawień między innymi na FIS?

Tak,mam.

To sterowanie navi BNS 4.2

Luknę wieczorem i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz cokolwiek, ważne by w ciągu cyfr druga była 1 a nie 0 :)

U mnie pierwszą cyfrą jest 3, acz jedynka też będzie OK. Podświetli Ci tylko wskazówki po przekręceniu kluczyka a tarczę dopiero po załączeniu świateł.

Trzecią cyfrę mam 0, ale jak masz sterowanie z przycisków obok ręcznego to nie wiem co musisz mieć... możliwe, że 2

Czwartą mam 0

Piątą też 0, to zegar sterowany falami radiowymi - jak masz podpiętą antenkę do synchronizacji to ustaw 1

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz cokolwiek, ważne by w ciągu cyfr druga była 1 a nie 0 :)

U mnie pierwszą cyfrą jest 3, acz jedynka też będzie OK. Podświetli Ci tylko wskazówki po przekręceniu kluczyka a tarczę dopiero po załączeniu świateł.

Trzecią cyfrę mam 0, ale jak masz sterowanie z przycisków obok ręcznego to nie wiem co musisz mieć... możliwe, że 2

Czwartą mam 0

Piątą też 0, to zegar sterowany falami radiowymi - jak masz podpiętą antenkę do synchronizacji to ustaw 1

U mnie to samo. Licznik zmieniany na kolor. Trzeba było ustawić immo i przebieg. Co za tym idzie posiadam tylko jeden FIS. Aktywować drugiego się nie da. Po wejściu w kanał 19 da się tylko zmienić liczbę z 1 na 0 lub odwrotnie. Nie mam możliwości wpisania innej cyfry lub ciągu cyfr. Ktoś rozwiązał problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł na przywrócenie tego drugiego FISa ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł na przywrócenie tego drugiego FISa ???

Zagadaj na PW podam ci numer telefonu i pokieruję jak zrobić pełnego fisa. Dosłownie pare minutek roboty. Ja do dzisiaj też miałem ten problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido, zakoduj wszystko jak w pierwszym poscie tego watku:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/15479-Wymiana-przełącznika-wycieraczek-i-odblokowanie-pełnego-FIS

Od kogo masz kabel? Marka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido, zakoduj wszystko jak w pierwszym poscie tego watku:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/15479-Wymiana-przełącznika-wycieraczek-i-odblokowanie-pełnego-FIS

Od kogo masz kabel? Marka?

Przeczytaj wątek w całości. Wartość jaką ma zakodować Fido jest podana jednak założę się że nie da rady jej wpisać. Ja do tego doszedłem. Chciałbym żeby tylko Fido potwierdził mój sposób i opiszę wszystko na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,pisze PW.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem na allegro który mi tu na forum polecali.

Kurde sprzedawcy nie pamiętam bo to dawno było.

Kosztował coś 199+kw

A więc tak.

Od czerwca nie chciał przyjąć prawidłowego kodowania więc sobie dałem z tym spokój.

Odezwał się do mnie Madol1 i zaproponował pomoc.

Poszedłem więc do auta i podpiąłem VAGa.

Pomyślałem że spróbuję wpisać poprawne kodowanie w postaci cyfr 31011 których wcześniej za groma nie przyjmował.

Wpisałem, zrobiłem test i save.

I o dziwo zaskoczyło.

Mam dwa fisy (dzienny i ogólny).

Dziwne rzeczy ale ważne że działa.

1fc8d996c6ab5fdbmed.jpg

0a07e3116c09eefamed.jpg

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem na allegro który mi tu na forum polecali.

Kurde sprzedawcy nie pamiętam bo to dawno było.

Kosztował coś 199+kw

A więc tak.

Od czerwca nie chciał przyjąć prawidłowego kodowania więc sobie dałem z tym spokój.

Odezwał się do mnie Madol1 i zaproponował pomoc.

Poszedłem więc do auta i podpiąłem VAGa.

Pomyślałem że spróbuję wpisać poprawne kodowanie w postaci cyfr 31011 których wcześniej za groma nie przyjmował.

Wpisałem, zrobiłem test i save.

I o dziwo zaskoczyło.

Mam dwa fisy (dzienny i ogólny).

Dziwne rzeczy ale ważne że działa.

1fc8d996c6ab5fdbmed.jpg

0a07e3116c09eefamed.jpg

Ewentualnie jeżeli komuś w dalszym ciągu nie przyjmuje kodowania 31011 to można spróbować kodowania złożonego z cyfr 1 oraz czyli (np. 10011) - tak było w moim przypadku.

Jak już przyjmie tą wartość licznik (np.10011) to można już zmienić później kodowanie na takie które potrzebujemy.

Edytowane przez Madol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny przypadek... najważniejsze, że już wszystko działa :)

Hmmm, ktoś mi powie co daje kodowanie xxx1x (outside temperature: active)? U mnie zarówno na 0 jak i na 1 jest tak samo, tj. wyświetla mi temperaturę na FIS-ie po przekręceniu stacyjki... w jakich innych przypadkach ta funkcja ma zastosowanie? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no dziwny.

Ten sam kabel i program.

Do tego miałem wcześniej błędy Airbag i klimy których nie dało się usunąć.

Kontrolka poduszki zaświecała się po 10 min. jazdy.

Sterownik krzyczał że nie rozpoznaje VINu auta.

Jakoś wszystko samo się ponaprawiało a z czasem i komp przyjął poprawne kodowanie.

Może ma transformersa ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...