Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima chłodzi ale słabo... co jest?


slavo0505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem z klimą ze słabo chłodzi ;) .... wcześniej wentylator nie startował razem ze sprężarką ale już wymieniłem i już ładnie chodzi...

pojechałem na serwis i okazało się ze było tylko 200g czynnika i prawie nic oleju... uzupełniony jest czynnik wraz z olejem, sprawdzona szczelność ,sprężarka się załącza witrak chodzi

co może być z tą klimą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem z klimą ze słabo chłodzi ;) .... wcześniej wentylator nie startował razem ze sprężarką ale już wymieniłem i już ładnie chodzi...

pojechałem na serwis i okazało się ze było tylko 200g czynnika i prawie nic oleju... uzupełniony jest czynnik wraz z olejem, sprawdzona szczelność ,sprężarka się załącza witrak chodzi

co może być z tą klimą??

a ile dodali oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodziła sprężarka z małą ilością czynnika (200 gram) to może teraz nie robić roboty jak należy. Co mówią fachowcy od klimy ? Może po prostu pojawiła się gdzieś nieszczelność i znowu jest mało środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno dodali mi 15g a norma to 12 tak mi powiedzieli, nie ma nieszczelności bo był robiony test przy napełnianiu wszystko robione w tam tym tyg więc nie rozszczelniło się w tydzień..

też padł taki pomysł ze już sprężarka siada... czy teraz jak już wszystko niby spr chodzi o wentylator i inne po podłączeniu pod maszyne powiedzą mi czy to może być ta sprężarka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak z tą ilością środka. Na masce powinna być naklejka na której jest napisane R134a a ma być go 650g + - 50g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mówił ze może spręzarka a dziś się z nim widziałem to powiedział ze może być skraplacz jutro podjade to ma podłączyć i powie mi co może być ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....robili test maszyną .... dobre :) Jeszcze raz sprawdzić ilość gazu ... jak bedzie mniej to wyciek ! sprawdzać azotem lub ultrafioletem .... po sprawdzeniu i odpowiedniej ilosci gazu manometry w maszynie prawde CI powiedzą..... niskie ciśnienie 2 bary a wysokie od 10 do 20 bar ( w zależności od temp. zewnętrznej ) ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niby nie miałem wycieku a na klimie jeździłem 2tyg....podjechałem do kolesia co mi nabijał stwierdził brak odczynnika.nabił ciśnienie azotem i podjechałem następnego dnia i stwierdził spadek ciśnienia.nabicie barwnikiem i delikatny wyciek z czujnika na osuszaczu.przyznał że jego wina i nie płaciłem drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niby nie miałem wycieku a na klimie jeździłem 2tyg....podjechałem do kolesia co mi nabijał stwierdził brak odczynnika.nabił ciśnienie azotem i podjechałem następnego dnia i stwierdził spadek ciśnienia.nabicie barwnikiem i delikatny wyciek z czujnika na osuszaczu.przyznał że jego wina i nie płaciłem drugi raz.

Ja bym sie nie odważył puscić klienta z nabitym azotem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak, dziś byłem u klimiarza i zrobił mi czyszczenie układu i osuszacza co powiem ze poprawiło troche "chłód" z kratek. jednak wydaje mi się ze jeszcze to nie jest to, spr w sprinterze u koleżki i wydaje mi się ze tam troche lepiej chłodzi. teraz wszystko chodzi jest czynnik, spręzarka sprawna i oczyszczony układ czy może być coś jeszcze?? czy może być wina chłodnicy? jeszcze zobacze jak działa u kolegi ale.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po czyszczeniu i dobiciu klimy chyba 650g nie jestem pewien...klimiarz wkładał termometr w środkową kratke-ustawienie LO zakres na 4 i temperatura 3,4C. mówił że sprężarka w bardzo dobrym stanie.....sprawdź u siebie jaka jest temp. chłodzenia może już kompresor się kończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś na servisie to pewnie działanie klimy było sprawdzane ... podstawa to sprawdznie na manometrach pracy układu..... manometr niskiego ciśnienia ma pokazywać w granicach 2 barów a wysokiego w granicach 15 ( wysokie ciśnienie zależne od temp zewnętrznej ) .... jeżeli tu jest ok to do parownika wpływa optymalna ilość czynnika .... a jeżeli na niskim jest wiecej niż 2 bary to znaczy ,że coś jest nie tak.... 2 bary to temp mniej wiecej 3 stopni..... Ciśnienia wytwarzane w układzie nie tylko zależne są od pracy sprężarki.... tu dochodzi jeszcze termodynamika :)


ja nie mówię o nabiciu 10 bar.miałem nabite do 3 w celu sprawdzenia

3 bary to czasami za mało to sprawdzenia szczelnosci ale wystarczające do odpalenia układu klimy i uwalenia sprężarki ... a czemu nie wystarczajace ? ponieważ wielość cząsteczek z których składa sie azot jest dużo wieksza niz R134a , czyli r134a ma większą szanse uwolnic sie z układu ;) .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę sie pod temat. U mnie nagle po zimie klima zaczela slabo chlodzic. dobilem czynnika i po załaczeniu sprezarki na niskim cisnieniu mam tylko 1,5 bara a na wysokim 10-15. Czy kompresor padł? . Dodatkowo dodam ze wczesniej przy zaworach do nabijania cienszy przewód był gorący a grubszy zimny aż skraplała sie po nim woda - a w tej chwili obydwa przewody sa cieple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę sie pod temat. U mnie nagle po zimie klima zaczela slabo chlodzic. dobilem czynnika i po załaczeniu sprezarki na niskim cisnieniu mam tylko 1,5 bara a na wysokim 10-15. Czy kompresor padł? . Dodatkowo dodam ze wczesniej przy zaworach do nabijania cienszy przewód był gorący a grubszy zimny aż skraplała sie po nim woda - a w tej chwili obydwa przewody sa cieple.

Wymien dysze dławiącą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolego metik. Dysza wymieniona i klima powróciła do dawnej sprawności aż przyjemnie zimno w śodku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...