Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[2.5TDI] Czyszczenie przepływomierza


meszrum

Rekomendowane odpowiedzi

ja to robię ultradźwiękami, żadnych szmatek czy szczoteczek...

Nie jestem wystarczająco kompetentny żeby ocenić wpływ pęcherzyków implodujących na powierzchni "ciepłego filmu" .

Ja w każdym razie nie miałbym takiej "odwagi" - właśnie w obawie o uszkodzenie aktywnej powierzchni elementu pomiarowego ... .

przerobiłem grubo ponad 500 takich zabiegów i "moim zdaniem" o kant d*py to potłuc :evil:

Oczywiście nie mam zamiaru namawiać Cię za wszelką cenę lecz zachęcam abyś w drodze eksperymentu wypróbował jeden z dedykowanych środków od Liqui-Moly lub CRC , albo przynajmniej jakiś kontaktspray. Efekty mile Cię zaskoczą, wystarczy chcieć się o tym przekonać ... :cool1: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czeka mnie czyszczenie przepyływki, lub wymiana na nową, ale najpierw przeczyszczę, bo dużym wydatkiem jest nowy.

Powiedzcie mi jedną rzecz... odpada czyszczenie pędzelkami? Jak coś, to kupię to liqui moly do przepływek, ale czy to jest skuteczny preparat, czy tak sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest skuteczność Liqui-Moly (nie zdążyłem się jeszcze przekonać) lecz z tej firmy praktycznie wszystko jest OK.

Płyn CRC sprawdzam na bieżąco od kilku m-cy: IMO jest OK :good:

Kontaktspray od MOTIPa też jest bardzo OK (używałem przed CRC i zasadniczo ja nie widzę różnic do dedykowanego CRC ) ... .

O pędzlowaniu zapomnij całkowicie albo poczytaj czym jest tzw. ciepły film i sam zrezygnujesz / zrozumiesz ... .

:hi:[br]Dopisany: 28 Wrzesień 2009, 17:58_________________________________________________Proszę - pod koniec jest o termoaneometrach płytkowych czyli wypisz/wymaluj jak Boschowskie G70:

http://www.auto-online.pl/serwis/poradnik/elek_autom/czujniki/przeplyw.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że w modelu z 2000 r podchodzi 6-cio kątny torx o rozmiarze T20 ( z otworem) a nie 5-cią kątny T25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie przepływki

Mianowicie mój przepływomierz ma już koniec ( przeczyściłem go szmatką,,bez komentarza proszę :confused4:)

Czy może ktoś kupował coś takiego http://allegro.pl/item1149683503_przeplywomierz_vw_audi_seat_1_9_tdi_st_074906461.html

albo coś co możecie śmiało polecić w rozsądnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj u mechanika i tez miałem przepływkę do wymiany. 370zl oryginalna nowa BOSCHa i autko jedzie jak nowe :)

A możesz zrobić loga przepływki? chciałbym zobaczyć jak wygląda porównanie nowej ze starą. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czyściłem u siebie przepływomierz i niestety po zabiegu musiałem kupić nowy, odradzam wszystkim jakiekolwiek pędzelkowanie tylko spray do elektroniki i sprężone powietrze,wcześniej tylko tak czyściłem i było OK Teraz chciałem lepiej wyczyścić no i przedobrzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów;)

Napiszę krótko,nigdy ale to nigdy niewolno czyścić przepływki,ani jakimis czyścikami czy już wogóle dmuchać powietrzem pod cisnieniem.Zabiegi typu co wy robicie to nic innego jak uszkodzenie przepływki i w rezultacie przyrost mocy:)heheehehe i spalanie wieksze,i myslicie że sobie poprawiliście prace serducha waszych niuniek,nieprawda.Przykład macie sprawny przepływomierz odłączcie kostke z niego i pruba na 1/4 hehe efekt 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdy przyspieszam to czuje doac spory przyrost mocy miedzy 2100 a 2800 obrotow pozniej dziura i po 3k znowu to swiadczy ze przeplywka do wymiany czy poprostu siedzi tam jakis tandetny zamiennik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inne pytanie:

Czy po wymianie przepływomierza (przy wyłączonym silniku - oczywiście) wymagany jest jakiś czas pracy, aby przepływomierz przeszedł jakiegoś rodzaju "adaptację", czy po odpaleniu powinien od razu działać normalnie? Spotkałem się z opinią, że po wymianie trzeba "trochę pojeździć" aby ocenić czy wymiana pomogła. Ile w tym prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAcie jakaś godna polecenia przeplywke ,? podrzucice link jakby cos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...