Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawa o otwarciu bramek na weekendy wakacyjne


Kamyk

Rekomendowane odpowiedzi

Tu sie zgodzę, miałem propozycje pozostania na stałe we Włoszech ale sie nie zdecydowałem. Wracam. Kazdy ma swoje kryteria, powody itd.

Polska jest jaka jest można narzekać na to czy na tamto. Ale fajnie jest poznać inne kraje żeby zobaczyć, że nie zawsze trawa sąsiada jest bardziej zielona...

Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co nas różni od innych to mentalność, kultura. Politycy, rząd to jest zwierciadło społeczeństwa i czy komuś się to podoba czy nie ale taka jest prawda. Sportem narodowym nie jest piłka nożna tylko coniedzielne rżnięcie głupa w kościołach. Przez godzinę wszyscy są, a raczej udają chrześcijan a potem życie weryfikuje i jest jak jest (po czynach ich poznacie) Uczciwi mechanicy ? Może lekarze co podpisali deklarację wiary ? To pójdź bez ubezpieczenia po pomoc. Ludzi łączą różne pasje, samochody, sport, wędkarstwo itp a nie potrafią być już patriotami wobec Polski (bo patriotyzm watykański to inna bajka) Polakiem się jest i tyle, a jakim to już inna bajka. Dlaczego tylko jak Małysz wygrywał czy siatkarze ? Gdzie flagi narodowe w święta ? Polska to nie tylko zakały które przez ostatnie 25 lat rozkradały kraj, ale też ci którzy ginęli za przyszłość. Patriotyzm to też myślenie o własnych dzieciach i ich przyszłości i dlatego też trzeba trochę interesować się polityką i głosować. Osobiście nie odpuszczam już żadnych wyborów bo odpuszczenie to zgoda na to żeby inni wybrali za ciebie i po swojemu. Liznąlem trochę czasów kiedy wyboru nie było żadnego i lepiej żeby nie wróciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co nas różni od innych to mentalność, kultura. Politycy, rząd to jest zwierciadło społeczeństwa i czy komuś się to podoba czy nie ale taka jest prawda. Sportem narodowym nie jest piłka nożna tylko coniedzielne rżnięcie głupa w kościołach. Przez godzinę wszyscy są, a raczej udają chrześcijan a potem życie weryfikuje i jest jak jest (po czynach ich poznacie) Uczciwi mechanicy ? Może lekarze co podpisali deklarację wiary ? To pójdź bez ubezpieczenia po pomoc. Ludzi łączą różne pasje, samochody, sport, wędkarstwo itp a nie potrafią być już patriotami wobec Polski (bo patriotyzm watykański to inna bajka) Polakiem się jest i tyle, a jakim to już inna bajka. Dlaczego tylko jak Małysz wygrywał czy siatkarze ? Gdzie flagi narodowe w święta ? Polska to nie tylko zakały które przez ostatnie 25 lat rozkradały kraj, ale też ci którzy ginęli za przyszłość. Patriotyzm to też myślenie o własnych dzieciach i ich przyszłości i dlatego też trzeba trochę interesować się polityką i głosować. Osobiście nie odpuszczam już żadnych wyborów bo odpuszczenie to zgoda na to żeby inni wybrali za ciebie i po swojemu. Liznąlem trochę czasów kiedy wyboru nie było żadnego i lepiej żeby nie wróciło.

Nic dodać, nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w połączeniu z jow-ami dałoby to pewną szanse na normalność...

zapewne monopol danej partii na stanowiska to szansa na normalność. Dla mnie JOW'y to dożywcie na stołkach, rusz głową.

O ile pamiętam 50 baniek będzie kosztować ta imperaza, ciekaw jestem czy realnie by tyle zarobili.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wybory co dwa lata albo nawet co rok ? Nie dotrzymujesz obietnicy to wypad. Idzie o realny wpływ na rządzących, żeby chwasty wyeliminować w zarodku. Koszt wyborów niewielki w porównaniu z skutkami rządów przez 4 lata bandy cwaniaków.

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to da ? widziałeś by podczas kampanii prezydenckiej ktokolwiek chociaż próbował rozliczyć obecnego prezydenta ? Z racji że piastował urząd przez tyle i do tego rządzi jego partia powinien z góry być na gorszej pozycji i się tłumaczyć ze wszystkiego.

Niestety ta cześć narodu nigdy nie wyjedzie bo nawet na to jest za głupia.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież został rozliczony... Przestał byc prezydentem. Czego więcej chcesz? Linczu?

Nie obrażaj ludzi w kraju bo są mądrzejsi niz ci sie wydaje.

Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież został rozliczony... Przestał byc prezydentem. Czego więcej chcesz? Linczu?

Nie obrażaj ludzi w kraju bo są mądrzejsi niz ci sie wydaje.

Twoje zdrowie! :drunk: nic dodac nic ujac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc waszym tokiem rozumowania należy się udać na stołek, wykorzystać go maksymalnie a po ukończonej kadencji grzecznie odpuścić. Stołka nie ma ale co moje to moje :)

Wynik wyborów to nie jest rozliczenie tylko wola wyborów, podobnie jak w niektórych krajach (o dziwo europejskich) były urzędnik powinien ponieść konsekwencje swoich decyzji. U nas nikt nigdy nie stanie przed trybunałem i nikt nigdy nie utraci "zdobytego" majątku że o wizycie w więżeniu nie wspomnę. Pracuję w firmie i jedyną karą dla mnie jest utrata pracy i gwarancja otrzymania następnej to po co mam być uczciwy albo chociażby dotrzymywać słowa ? (Dla was jest to ok) Jeśli ktoś was okradnie to chcecie dla niego kary (np więzienia) czy pokiwania palcem i grzecznego poinformowania że tak się nie robi (jednocześnie przypominając że macie drugie auto, kluczyki w szafce na korytarzu).

Z czystej ciekawości za co został rozliczony ? nie przypominam sobie by ktokolwiek chociaż rozliczył konkurs obietnic a co dopiero czyny.

Co do mądrości narodu.. Panowie ponad 48% poparcia, dwukrotne (w sumie trzykrotnie) wygrane wybory i wy jeszcze piszecie że mi się coś wydaje ? Po waszemu: kupujecie auto obiecano wam 0-100 w 6 sekund i spalanie na poziomie 5L, realnie macie ponad 20 sekund i 15 litrów. Jesteście niezadowoleni, kupujecie drugie auto ale znowu idziecie do tego samego dilera, wybieracie to samo auto o tych samych parametrach mimo że wiecie jak było poprzednio. Zaklinanie sprzedawcy jest ważniejsze, nie idźcie do konkurencji bo ona jest FE. Przy trzecim zakupie znowu marudzicie ale znowu idziecie do tego samego salonu.

Pierwszy zakup ok, nie znamy się ufamy sprzedawcy, drugi zakup znowu nabieramy się na to samo .... jak przystało na mądrego człowieka nie pamiętamy co było w zeszłym tygodniu, nie potrafimy połączyć prostych faktów, nie umiemy myśleć logicznie że o jakiejkolwiek dedukcji nie wspomnę..

Gdyby urzędnik, polityk, prezes, minister, premier, prezydent był rozliczny (konsekwencje prawne, utraty majątków itd) nawet największy złodziej i oszust na stanowisku byłby uczciwy.

Jakie to trudne...



Czego więcej chcesz? Linczu?

uczciwości, chociaż za wieloletnie niszczenie mojej ojczyzny rozważyłbym i Twoją propozycje. Pamiętaj że tego już nie odbudujesz...

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od polityka????? Obudź sie na jakim świecie żyjesz.

Pamiętaj o jeszcze jednej rzeczy, wbrew temu co mówi internet, co pierdzielą ludzie na prawo i lewo jak to im źle to prawda jest taka, że bardzo wielu ludziom jest dobrze albo wystarczajco dobrze i zmian na szarlatanów im nie potrzeba. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Sporo ludzi widzi obraz Polski zupełnie inaczej niż to przedstawiasz. Kłamią, są omamieni? głupi? hmmm a może jednak nie wszytstko jest czarno-białe i nie każdy ocenia tak samo?Nie spodziewaj się więc, że 100% wyborców odeśle polityka na zieloną trawkę. Wyborcy rozliczają polityków podczas wyborów, reszta to zadanie prokuratury.

Ja Polaków i tego co mówią nie słucham. Bo ile ja się biadolenia nasłucham od bliższych i dalszych znajmych tylko potem za plecami robią coś zupełnie odwrotnego. I tak widzę a to nowy telewizor za dwie pensje, samochód albo nowy albo kupiony ponad stan (bo szpan musi być). O wycieczkach zagraniczncyc nie wspomnę, a to nowy telefonik a to co innego. Polacy to straszni hipokryci dlatego nie dam się ponieść tej "fali" rozpaczy i lamentu bezkrytycznie.

Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od polityka????? Obudź sie na jakim świecie żyjesz.

to w innych krajach można a u nas nie ? nawet u żabojadów były prezydent większość czasu spędza w prokuraturze. Albo mamy Demokracje albo nie... a odnośnie demokracji, większość ludzi o ilości kandydatów na prezydenta dowiedziała się na samych wyborach podczas skreślania kart, przypomnieć Ci może co to są wybory i konstytucja ?

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Sporo ludzi widzi obraz Polski zupełnie inaczej niż to przedstawiasz. Kłamią, są omamieni? głupi? hmmm a może jednak nie wszytstko jest czarno-białe i nie każdy ocenia tak samo?

Punkt widzenia (jak widzę również Twój) zależy od tego co dzisiaj powie TVN, skoro nie posiadają informacji to na jakiej podstawie mają to postrzegać inaczej ? podpowiem Ci Myśląc... nawet ww stacja w jednym wydaniu kilka razy potrafi zaprzeczyć samemu sobie.

że bardzo wielu ludziom jest dobrze albo wystarczajco dobrze

zgoda, bo ten który miał dużo dzisiaj ma jeszcze więcej. Ten który miał mało ma jeszcze mniej. Kiedyś firma budowlana zatrudniała 100 osób dzisiaj 5 a pozostałe 95 jest na własnej działalności, to samo lekarze, kurierzy i wiele innych zawodów. Kto z tego tytułu ma korzyści ? tylko ten który nie musi zatrudniać, niższe koszty utrzymania i co najważniejsze brak OBOWIĄZKÓW. Więc dla niego jest dużo lepiej, o największych dla których się tworzy prawo nawet nie wspomnę.

zmian na szarlatanów im

przepraszam bardzo na kogo ? właśnie dałeś świadectwo wyżej wspomnianej mądrości (dziękuje za potwierdzanie mojej tezy), na tym kończy się nasza rozmowa.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było ogólnikowe stwierdznie a nie odniesienie do konkretnych wyborów i konkretnego kandydata, to tak dla jasności.

Twoja postawa jest wyjątkowo dziecinna - albo ja i moje zdanie i z nim się zgodzisz albo spadaj na drzewo bo ci wmóiwił TVN i w ogóle to jesteś mądry inaczej. Czyli widzisz tylko swój punkt widzenia. Można i tak aczkolwiek rzeczywistość jest nieco inna niż twoje o niej wyobrażenie.

Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I tak widzę a to nowy telewizor za dwie pensje, samochód albo nowy albo kupiony ponad stan (bo szpan musi być). O wycieczkach zagraniczncyc nie wspomnę, a to nowy telefonik a to co innego.

dobre .... :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od polityka????? Obudź sie na jakim świecie żyjesz.

Pamiętaj o jeszcze jednej rzeczy, wbrew temu co mówi internet, co pierdzielą ludzie na prawo i lewo jak to im źle to prawda jest taka, że bardzo wielu ludziom jest dobrze albo wystarczajco dobrze i zmian na szarlatanów im nie potrzeba. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Sporo ludzi widzi obraz Polski zupełnie inaczej niż to przedstawiasz. Kłamią, są omamieni? głupi? hmmm a może jednak nie wszytstko jest czarno-białe i nie każdy ocenia tak samo?Nie spodziewaj się więc, że 100% wyborców odeśle polityka na zieloną trawkę. Wyborcy rozliczają polityków podczas wyborów, reszta to zadanie prokuratury.

Ja Polaków i tego co mówią nie słucham. Bo ile ja się biadolenia nasłucham od bliższych i dalszych znajmych tylko potem za plecami robią coś zupełnie odwrotnego. I tak widzę a to nowy telewizor za dwie pensje, samochód albo nowy albo kupiony ponad stan (bo szpan musi być). O wycieczkach zagraniczncyc nie wspomnę, a to nowy telefonik a to co innego. Polacy to straszni hipokryci dlatego nie dam się ponieść tej "fali" rozpaczy i lamentu bezkrytycznie.

Zgodzę się chyba w 100%. Najbardziej wk... mnie narzekanie, a już najbardziej narzekanie tych, którzy jednak coś tam mają.

Niestety, nawet we własnej rodzieni (w sumie to nie rodzina, bo to Żony rodzina), narzekanie, że kradną, że rozsprzedają Polskę itd. itp.

Ale ... kibel za grube tysie kupiony na firmę, bo trzeba robić koszty, żeby VATu nie zapłacić na koniec roku. Kiedyś tam kupione nowe auto na firmę, bo akurat Unia dała spore odliczenia jak zatrudnisz nowego pracownika, więc koleś z prawem jazdy ze zlecenia wszedł na umowę jako kierowca, a w firmie pojawił się nowy samochód. Więc koleś dostał umowę, a szef nowe auto.

Więc k.... jest w końcu dobrze, czy jest źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to było ogólnikowe stwierdznie a nie odniesienie do konkretnych wyborów i konkretnego kandydata, to tak dla jasności.
czyli Ci co są teraz są ok a cała reszta to szarlatani :facepalm:

Twoja postawa jest wyjątkowo dziecinna - albo ja i moje zdanie i z nim się zgodzisz albo spadaj na drzewo bo ci wmóiwił TVN i w ogóle to jesteś mądry inaczej. Czyli widzisz tylko swój punkt widzenia. Można i tak aczkolwiek rzeczywistość jest nieco inna niż twoje o niej wyobrażenie.
Albo popierasz obecnych i dziwnym zbiegiem okoliczności oglądasz TVN (chociaż też już nie wszyscy), albo jesteś przeciw i nie oglądasz TVN. Opcja trzecia to ludzie którzy mają wszystko gdzieś. Przy czym warto podkreślić że każdy kto się nie sprzeciwia jednocześnie akceptuje obecny stan rzeczy.

Niby dlaczego jestem mądry inaczej? bo mam inne zdanie niż Ty ? jeśli dla Ciebie innością jest nietolerowanie tego co się dzieje i jednoczesne wymaganie namiastki normalności, to tak jestem inny.

BTW: Zdaje się że sam kazałeś mi nie obrażać tych których nazwałeś hipokrytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc k.... jest w końcu dobrze, czy jest źle?

w którym państwie stoi ta magiczna maszynka UE do robienia pieniędzy??? unia nie ma nic swojego, każde państwo wpłaca a później dostaje jakąś część wspólnego budżetu..ile kosztują nas te wszystkie nakazy, zakazy, obostrzenia ze strony UE??europejskie ceny a wschodnie zarobki.. wolał bym nie płacić podatków i nie liczyć na "opiekuńcze" państwo, niż oddawać im połowę pensji i liczyć na "drapane".

ps. a klimat??tylko unia się przejmuje. imigranci??unia. wszystko unia..jak taka nieskazitelna dziewica, chce wszystkich nawrócić a wszyscy mają ją w d*pie..mi się już to znudziło..

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin miej litość nad samym sobą i czytaj ze zrozumieniem. Zacytowałeś pięknie zdanie ale już go nie zrozumiałeś. Ja tam opisałem twój punkt widzenia, to ty nie zaakceptowałeś mojego stanowiska i postawnowiłeś zabrać zabawki i nie rozmawiać dalej. Zarzuciełeś mi, że oglądam TVN i jestem głupcem i potwierdzam twoją tezę. Całe moje zdanie jest właśnie o tym. No to ja teraz nie rozumiem... albo się rozpędziłeś za bardzo albo bezczelnie odwracasz kota ogonem.

fragment "...- albo ja i moje zdanie i z nim się zgodzisz albo spadaj na drzewo bo ci wmóiwił TVN i w ogóle to jesteś mądry inaczej. ..." jest opisem twojej postawy jaką we wcześniejszej wypowiedzi przedstawiłeś. Nie wiem czego więc chcesz ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o jeszcze jednej rzeczy, wbrew temu co mówi internet, co pierdzielą ludzie na prawo i lewo jak to im źle to prawda jest taka, że bardzo wielu ludziom jest dobrze albo wystarczajco dobrze i zmian na szarlatanów im nie potrzeba.

Może jestem zmęczony i po kilku browarach ale na moje oko jest to Twoje stanowisko, Twoje stwierdzanie i określenie ewentualnych kontrkandydatów, mylę się ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc k.... jest w końcu dobrze, czy jest źle?

w którym państwie stoi ta magiczna maszynka UE do robienia pieniędzy??? unia nie ma nic swojego, każde państwo wpłaca a później dostaje jakąś część wspólnego budżetu..ile kosztują nas te wszystkie nakazy, zakazy, obostrzenia ze strony UE??europejskie ceny a wschodnie zarobki.. wolał bym nie płacić podatków i nie liczyć na "opiekuńcze" państwo, niż oddawać im połowę pensji i liczyć na "drapane".

ps. a klimat??tylko unia się przejmuje. imigranci??unia. wszystko unia..jak taka nieskazitelna dziewica, chce wszystkich nawrócić a wszyscy mają ją w d*pie..mi się już to znudziło..

A tak konkretnie to co chciałeś powiedzieć? bo nie wiem czy jest dobrze, czy źle czy jeszcze jak? Może oceniaj rzeczywistość tą wokół ciebie zamiast patrzeć na innych. Bo kupa ludzi w Polsce zapytana jak jest to narzeka na wszystko jak leci. Ale jakby tak zapytać z czym konkretnie mają problem to wielu narzekaczy się wycofuje i mówi, że problem jest bo gdzieś tam ktoś tam ale on osobiście to ma szczęscie i jego akurat to nie dotyczy.

Pamiętaj o jeszcze jednej rzeczy, wbrew temu co mówi internet, co pierdzielą ludzie na prawo i lewo jak to im źle to prawda jest taka, że bardzo wielu ludziom jest dobrze albo wystarczajco dobrze i zmian na szarlatanów im nie potrzeba.

Może jestem zmęczony i po kilku browarach ale na moje oko jest to Twoje stanowisko, Twoje stwierdzanie i określenie ewentualnych kontrkandydatów, mylę się ?

Ludzie, którym jest dobrze z oczywistych powodów nie chcą zmian, boją się ich. Szczególnie jesli wiąrzą się one z bliżej nie znanymi nikomu kadydatami z opozycji (obecnej, przyszłej czy przeszłej, wszystko jedno) zapowiadającymi rewolucyjne zmiany. Może określenie szarlatani nie jest najszczęśliwsze no ale jak dla mnie pasuje. Nie doszukuj się jednak w mojej wypowiedzi deklaracji poparcia dla kogokolwiek bo jej tam nie ma.

Cytat, którego sie czepiłem nie dotyczył szarlatanów ale tego jakoby cię obrażam. Tam powinieneś dobrze doczytać, jak wytrzeźwiejesz oczywiście.

Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...