Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pojedyncze stuknięcie przy ruszaniu i hamowaniu


Czaro_22

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć może ktoś was spotkał się z takim czymś i będzie wiedział na co patrzeć.... Do rzeczy, podczas gwałtownego ruszenia lub gwałtownego hamowania słychać pojedyncze głuche stuknięcie po prawej przedniej stronie, całe przednie zawieszenie jest nowe, wahacze, końcówki drążka, przeguby, jedyne co nie było ruszane to amortyzatory które są w dobry stanie. jedyne co przychodzi mi do głowy to poduszka amortyzatora i pytanie czy to może być to czy szukać przyczyny tego stukania gdzie indziej ? :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki problem w audi 80 po czesci była to wina poduszki amortyzatora a druga sprezyny ktora przemieszczała sie w kielichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, przy ruszaniu jedno głuche "stuknięcie" i to samo przy naciśnięciu hamulca. Okazało się że to wewnętrzny przegub, w środku było prawie sucho. Wystarczyło rozebrać umyć i nasmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za info o tym nie pomyślałem


Sory że dopiero teraz, ale okazało się że maglownica ma tak duży luz ze wali podczas ruszania i hamowania. Wiec sprawa zamknięta :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za info o tym nie pomyślałem

Sory że dopiero teraz, ale okazało się że maglownica ma tak duży luz ze wali podczas ruszania i hamowania. Wiec sprawa zamknięta :hi:

Jak to zdiagnozowałeś ? Wymieniałeś już ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne maglownica działa lewo prawo a nie przód tył. Nie czaje ? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu nieudanych próbach diagnozy i dochodzenia co tak stuka, udało się dojść w końcu co to było i problem dopiero teraz został naprawiony, okazało się że winny był luźny wahacz (banan) jakimś cudem się odkręcił i podczas ruszania i hamowania się ruszał, luz był na tyle mały ze szarpiąc za wahacz ręką czy podważając łomem nic nie dało się wyczuć, ale na tyle duży ze walił przy hamowaniu/ruszaniu, spędziłem na stacji diagnostycznej z diagnostą 40 min na dochodzeniu skąd ten stukot dochodzi :facepalm: A magiel jak to magiel ma swój luz i też delikatnie puka ale to lewo prawo i póki co tego nie ruszam bo nie jest to uciążliwe.

Edytowane przez Czaro_22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...