Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zwrot auta z uszkodzona skrzynia multitronic


multimulti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Czy ktoś może kupił audi z szarpiacą skrzynia multitronic,o czym nie poinformował sprzedający,a jest odczuwalne szarpanie dopiero po rozgrzaniu?

Ja po jeżdzie próbnej nie wyczułem,za krotki dystans,dopiero po dłuższej jezdzie,oczywiście po podpisaniu umowy.Sprzedający nie chce przyjąć auta.

Chyba sąd tylko zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na miejscu sprzedającego bym się wylał na ciebie i tyle.... powiedziałbym tak ,, jak ja sprzedawałem wszystko było ok,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na miejscu sprzedającego bym się wylał na ciebie i tyle.... powiedziałbym tak ,, jak ja sprzedawałem wszystko było ok,,

super odpowiedz:)

to forum ,to jest dla upośledzonych???

ktoś sprawdza wpisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko to ciezki temat...jak pisal kolega typ moze uprzec sie ze u niego bylo ok itd i ze na jezdzie probnej nie miales zastrzezen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziały gały co brały? Trzeba było sprawdzić porządnie skrzynie, a pewnie się napaliłeś jak szczerbaty na suchary, a teraz lekkie zdziwko ile taka naprawa może kosztować. Jak chcesz idealne autko to kup nowego z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do rzecznika , sprzedający to osoba prywatna czy handlarz na fak-ture jak to mówi Chuck :)

Jeżeli handlarz to są większe szanse niż od osoby prywatnej.

Poczytaj w google kasa do odzyskania, bo to wada ukryta. Tym bardziej od handlarza bo on " się zna na autach i sprzedaje świadomie ".

Jak założysz sprawę on przegra i dodatkowo pokryje koszty sądowe chyba.

Gorzej jak zgodziłes się na zaniżenie kwoty podczas kupna bo zwróci taką jak na fakturze bądź umowie.

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy rzeczoznawca stwierdzu, że to wada ukryta była.

Jeśli faktycznie po rozgrzaniu zaczyna szarpać.

Idzie do adwokata, załatw rzeczoznawce i nie jeździj tym autem.

Każdy km zmniejsza Twoje szanse.

Miałem podobną sprawę i pismo od adwokata pomogło.

Widziały gały co brały? Trzeba było sprawdzić porządnie skrzynie, a pewnie się napaliłeś jak szczerbaty na suchary, a teraz lekkie zdziwko ile taka naprawa może kosztować. Jak chcesz idealne autko to kup nowego z salonu.

Jak masz takie rady to lepiej nic nie pisz, bo pieprzysz straszne głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adwokat juz działa.kupiony od os.prywatnej.chodzi tylko o to,ze nie powiedział o szarpaniu.dowód bedzie,ogledziny bieglego po rozebraniu skrzyni.na rakowej we wrocku mieli identyczny przypadek,sprzedawca dopiero po analizie biegłego zabrał auto.6lat jezdziłem a6 2.5tdi ,ale tiptronic,i śmiga dalej żona,tylko po 200tkm wymienilem olej i filtr w audi serwis niemcy.i jeszcze nawet ani1 wahacz nie był wymieniany.chodzi jak zegarek.

zobaczymy co z tym wyjdzie,nawet jak zrobie,to i tak nie wiadomo jak bedzie z tą skrzynia multitronic,gdzie szukac porzadnego mechanika?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł mu najpierw wystosować pismo.

Być może koleś wystraszył by się i było by szybciej. Życzę z całego serca pozytywnego dla Ciebie zakończenia sprawy . Niemniej jednak chciał bym aby większość ludzi kupując automat wyciągnęła z tego wnioski. Zawsze sprawdzamy automat robiąc jakąś traskę żeby się rozgrzał, sprawdzamy kick down jeśli jest, sprawdzamy czy auto stojąc na wzniesieniu nie stacza się na d, sprawdzamy ręczna zmianę biegów jeśli jest , czy przy zmianie biegów nie występują szarpnięcia itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mechanika od skrzyń automatycznych polecam warsztat Pana Marka Łobody w Biestrzykowie - http://www.loboda.pl/

A sprzedający miał w ofercie zapis - "nie wymaga żadnego wkładu finansowego" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że nie miał nic o skrzyni napisane że szarpie i że nie powiedział.

Nie informując o tym świadomie ukrył wadę, czyli wada ukryta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2002rok.dziekuję za porady i namiar na mechanika.Też mysle o manualnej,ale automacik to automaci.a6-czką 2.5tdi tiptronic smigamy 6lat i jest super,w silniku syntetyk 5w30 castrol,w skrzyni wymiana oleju po 200tkm,zawieszenie orginalne jeszcze,i jak tu nie uwielbiać audi?!Kuzyn mechanik,jak i szwagier,też mechanik,te silniki ,to szmelc,a ja 100tys przejechalem,i 2.5tdi lata,wałki spoko,a mialy wytrzec sie tak szybko.JAK DBASZ TAK MASZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dbałeś o wałki?

wałki-olej dobry co 15tkm,wiadomo o pilnowaniu stanu oleju,no i bardzo wazna sprawa ODMA,przy wymianie rozrzadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalna eksploatacja, a nie dbanie. Olej czy taki dobry... Specyfikacja producenta wiec znowu zwykła eksploatacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzymając się zaleceń producenta można daleko dojechać :)

Ja wymianę rzeczy eksploatacyjnych na czas też podciągam pod dbanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 2.5TDI były zarzynane głównie przez serwis typu Long Life i ówczesną normę oleju LL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieniek,możesz opisać troche dokladniej swoja sprawe?moze na mail?

prawnik pytał o 2rzeczy;czy wiedziałem o wadzie w czasie kupna,jezeli nie;, to czy wada jest charakterystyczna dla pojazdu w tym wieku i o tym przebiegu tzn. czy jest efektem normalnego, przeciętnego zużycia pojazdu (tzw. wady eksploatacyjne).

Ok,wyeksploatowana,ale o tym fakcie nie powiadomił mnie sprzedający.A wiedział dobrze ,ze trzeba już robić skrzynie.

Druga sprawa,multitronic nie kazdy nadaje sie do remontu po przebiegu np.150tkm.jedne wczesniej ,inne pózniej.Zdarzają sie ,ze i 400tkm zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...