Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zwrot auta z uszkodzona skrzynia multitronic


multimulti

Rekomendowane odpowiedzi


jeśli auta nie zabrałeś przed zakupem na warsztat, to raczej zapomnij aby sąd przyznał Ci rację.

nie zgodzę się

pamiętam w Turbo kamerze, jak koleś wstawił do ASO BMW do oceny przed zakupem

dał 800 za diagnostykę

dostał jakie to wszystko dobre - no i pojeździł chyba ze 2 tygodnie

jak poszło do naprawy, to się okazało że było do wymiany pól auta, które do tego było po dzwonie

w ASO nic nie stwierdzili, a o ile dobrze pamiętam, to nawet przebieg był lewy

więc z przykładaniem wagi do takich dokumentów bym nie przesadzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAJACY WIEDZIAŁ O SZARPANIU,NIC NIE NAPISAŁ W OGŁOSZENIU,NIC NIE POWIEDZIAŁ W CZASIE OGLEDZIN.

Udowodnij to ...

Moja skrzynia padła z dnia na dzien. bez wczesniejszych szarpan czy innych. Poprostu auto nie chcialo jechac zapalilo sie na wyswietlaczu PRNYD czy cos.... Mąż kupil nowa skrzynie i auto smiga do dzis. Oczekiwanie od starego auta ze bedzie dobre to jak szukanie wiernosci u ladnej blondynki ;) XD

mechanik potwierdził rozciagniety łancuch,dokładniejsza ocena bedzie podczas demontażu z biegłym rzeczoznawca

czyli co,sprzedawca potencjalny oszust,a kupujący frajer?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli auta nie zabrałeś przed zakupem na warsztat, to raczej zapomnij aby sąd przyznał Ci rację.

nie zgodzę się

pamiętam w Turbo kamerze, jak koleś wstawił do ASO BMW do oceny przed zakupem

dał 800 za diagnostykę

dostał jakie to wszystko dobre - no i pojeździł chyba ze 2 tygodnie

jak poszło do naprawy, to się okazało że było do wymiany pól auta, które do tego było po dzwonie

w ASO nic nie stwierdzili, a o ile dobrze pamiętam, to nawet przebieg był lewy

więc z przykładaniem wagi do takich dokumentów bym nie przesadzał

Zgadzam się z Tobą, też nie wierzę w ASO, pomimo że swoje auto też tam sprawdzałem i ... do naprawy wyszły inne rzeczy niż stwierdzili, ale ... przynajmniej zbiłem cenę i wyszedłem na zero.

Ale też kiedyś wcześniej w ASO Nissana koleś od razu znalazł kilka dyskwalifikujących auto usterek (znalazł m.in. lekko zmarzniętą ścieżkę wody - grudzień - do bagażnika, która doprowadziła nas do faktu, że auto miało wspawaną d*pę). Dlatego mam swojego mechanika, który przynajmniej na razie w większości spraw dawał radę. Ja też zawsze staram się rozkminić temat zanim coś kupię, zrobię itd.

Z drugiej strony, ww. koleś do BMW mógł teraz pociągnąć ASO do odpowiedzialności a już na pewno żądać zwrotu kasy za serwis, a przed sądem udowodnić, że dołożył należytej staranności aby auto sprawdzić.

Skoro ASO nie wykryło usterek, można domniemywać, że były one ukryte. Jest podstawa do dochodzenia roszczeń.

W tym konkretnym przypadku według mnie szanse są marne. Ale ja sądem nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze o takiej usterce doskonale wiedzial bo gdyby auto bylo cud miód malina to pewnie jeszcze by nim latał... mało kto sprzedaje całkowicie sprawne auto...

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie ,to może wrócimy do sedna sprawy.

co wyjdzie ,to wyjdzie

ale może innym przydadza sie takie doświadczenia.

może ktoś jeszcze mial podobną sytuacje?jako kupujący,czy sprzedający.

to jest temat oczywiscie dla osób prywtnych,bo handlarze z tego żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare auto i wygórowane oczekiwania co do niego...

Miał bys racje jak kupował byc auto roczne max 3 letnie ale powyżej 10 lat... cmon... normalne naturalne zużycie... Zreszta wstarczy wpisac w googla multitronic aby zdac sobie sprawe co to za gunwno. Ja po raz drogi absolutnie nie kupila bym auta z ta skrzynia. Pal licho,ze delikatna ale auto jezdzi tak... dretwo i jak tramwaj. Max co Ci sie uda to partycypacja sprzedajacego w kosztach naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAJACY WIEDZIAŁ O SZARPANIU,NIC NIE NAPISAŁ W OGŁOSZENIU,NIC NIE POWIEDZIAŁ W CZASIE OGLEDZIN.

Udowodnij to ...

Moja skrzynia padła z dnia na dzien. bez wczesniejszych szarpan czy innych. Poprostu auto nie chcialo jechac zapalilo sie na wyswietlaczu PRNYD czy cos.... Mąż kupil nowa skrzynie i auto smiga do dzis. Oczekiwanie od starego auta ze bedzie dobre to jak szukanie wiernosci u ladnej blondynki ;) XD

mechanik potwierdził rozciagniety łancuch,dokładniejsza ocena bedzie podczas demontażu z biegłym rzeczoznawca

czyli co,sprzedawca potencjalny oszust,a kupujący frajer?!

Umówmy się, większość ludzi ma marne pojęcie o samochodach. Jeżdżą aż auto stanie. Jak stanie, to dopiero się naprawia.

Poza tym, łańcuch zapewne nie rozciągnął się z dnia na dzień, czyli auto nie zaczęło szarpać z dnia na dzień, tylko proces ten postępował przez długi czas.

Jeżeli coś postępuje przez długi czas jesteś w stanie tego nie zauważyć, bo przyzwyczajasz się do pewnych rzeczy i są one dla Ciebie naturalne.

Gdyby się okazało, że łańcuch nosi ślady niedawnej naprawy albo nieudolnej naprawy albo prowizorki, wtedy masz pełno prawo do roszczeń, bo można domniemywać, że ktoś to próbował zatuszować albo naprawił na szybko niskim kosztem aby pozbyć się auta.

Ale... gdybyś poczytał przed zakupem o skrzyniach multitronic, chociażby na tym forum, to wiedziałbyś że są to skrzynie "awaryjne".

A wtedy normalnym działaniem (przynajmniej dla mnie) jest zabrać auto do fachowca od skrzyń, bo on się na tym zna, jest w stanie wycenić ewentualne koszty naprawy itd. Wtedy możesz negocjować cenę i mimo, że auto weźmiesz z defektem, to go naprawisz i cieszysz się innymi jego zaletami.

Sorry, to są auta używane i zawsze trzeba się liczyć z awarią i kosztami. Jak ktoś chce żyć totalnie bezstresowo, to niech kupi nowe auto z pakietem serwisowym i full assistance i niczym się nie martwi.

Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare auto i wygórowane oczekiwania co do niego...

Miał bys racje jak kupował byc auto roczne max 3 letnie ale powyżej 10 lat... cmon... normalne naturalne zużycie... Zreszta wstarczy wpisac w googla multitronic aby zdac sobie sprawe co to za gunwno. Ja po raz drogi absolutnie nie kupila bym auta z ta skrzynia. Pal licho,ze delikatna ale auto jezdzi tak... dretwo i jak tramwaj. Max co Ci sie uda to partycypacja sprzedajacego w kosztach naprawy.

masz racje,tez juz wiecej nie kupie z tym szajsem,tiptronic oki,

ogólnie wszystko sie zgadza,tylko brak poinformowania kupującego ,nic wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arabela, narzekasz, choć miałaś idealną okazję do zamiany skrzyni na manual... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arabela, narzekasz, choć miałaś idealną okazję do zamiany skrzyni na manual... :wink:

Monsz płacił :grin: :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arabela, narzekasz, choć miałaś idealną okazję do zamiany skrzyni na manual... :wink:

Monsz płacił :grin: :grin: :grin: :grin:

własnie,jakbyś ciężko zarobione pieniądze,przez samą siebie,to inna by byla gadka:P

Arabela, narzekasz, choć miałaś idealną okazję do zamiany skrzyni na manual... :wink:

Monsz płacił :grin: :grin: :grin: :grin:

własnie,jakbyś ciężko zarobione pieniądze,przez samą siebie,to inna by byla gadka:P

znaczy wdupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro "monsz" płaci to skatuj czym prędzej tę skrzynię i poproś ładnie o zakup normalnej przekładni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktora firme proponujecie do przekladki na manual;

-Auto_mar A.S.B. z Miękini

-Piaski koło Gostynia

-Robin-Car Starachocice 10,k.Turka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Bartek Bart-S Ci tego nie ogarnie ??

nie wiem

Wystarczy że nie miał nic o skrzyni napisane że szarpie i że nie powiedział.

Nie informując o tym świadomie ukrył wadę, czyli wada ukryta :)

zobaczymy co wyjdzie,prawnik wysłał pisamo,jeszcze temacik ogłoszenia,na otomoto.

otomoto jest regulamin,który jasno okresla stan faktyczny z opisem.

Wystarczy że nie miał nic o skrzyni napisane że szarpie i że nie powiedział.

Nie informując o tym świadomie ukrył wadę, czyli wada ukryta :)

zobaczymy co wyjdzie,prawnik wysłał pisamo,jeszcze temacik ogłoszenia,na otomoto.

otomoto jest regulamin,który jasno okresla stan faktyczny z opisem.

a Bartek Bart-S Ci tego nie ogarnie ??

nie wiem

Wystarczy że nie miał nic o skrzyni napisane że szarpie i że nie powiedział.

Nie informując o tym świadomie ukrył wadę, czyli wada ukryta :)

zobaczymy co wyjdzie,prawnik wysłał pisamo,jeszcze temacik ogłoszenia,na otomoto.

otomoto jest regulamin,który jasno okresla stan faktyczny z opisem.

Wystarczy że nie miał nic o skrzyni napisane że szarpie i że nie powiedział.

Nie informując o tym świadomie ukrył wadę, czyli wada ukryta :)

zobaczymy co wyjdzie,prawnik wysłał pisamo,jeszcze temacik ogłoszenia,na otomoto.

otomoto jest regulamin,który jasno okresla stan faktyczny z opisem.

aa,Bart-S potwierdził fachowość mechaników z Robin-car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...