Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BMW e61 530d LCI - czyli dupowóz


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie, że jeszcze zaśmiecam temat, ale czy jest tutaj ktoś kto by pomógł w sprawdzeniu przed kupnem E61 530xi w automacie? Auto jest koło wawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soolek, w Raszynie ogarną też wymianę oleju w skrzyni? Jeśli nie, to gdzie? :)

Nie wiem. Osobiście z nich nie korzystałem nigdy, ale opinie co do fachowości mają bardzo dobre. Gorzej z czasem podobno.

Podejrzewam, że raczej to zrobią.

Ewentualnie poszukaj jakiegoś serwisu skrzyń biegów, bo w automacie się chyba dynamicznie wymienia olej - dobrze kojarzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak ucichło? A4 już sprzedana?:-) jest coś w zamian:-)

A4 stoi, nie jeżdżę nią praktycznie... Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zostanie w klubie, ale w innych rękach na początku 2016 :)

Co później nie wiem... albo kupię drugie mniejsze auto, albo po prostu odłożę kasę na kolejne 4 kółka.

E61 na razie śmiga bez problemów. Padło mi tylko radio - wyszykuje tylko 2-3 stacje radiowe, co ciekawe stało się to podczas zmiany opon na zimowe :D Czasami wyskakuje mi też błąd lewarka skrzyni.

Jedna obserwacja - chciałem na przyszły sezon zmienic opony z run flatów na normalne, ale jak założyłem nowe zimówki (zwykłe), to kompletnie zmieniłem zdanie... auto na run flatach prowadzi się o wiele lepiej. Jest sztywniejsze, stabilniejsze, układ kierowniczy jest dużo czulszy w użytkowaniu... jestem mocno zdziwiony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim temacie pisałem o module antenowym, moze to byc to, normalna przypadłość w e61, w spojlerze, gdzie masz 3 światło stop jest ten moduł, odkręc go i sprawdź czy pod nim nie ma wody

Objawy: mało fal radiowych łapie i centralny coraz słabiej działa z pilota

Ja to wczoraj ogarnalem, nowy moduł i programowanie kolczyków pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre letnie opony nie run flat i bedzie sie rownie dobrze prowadzic a komfort o wiele wiekszy, runflaty to straszne g.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzi ktoś jak najlepiej poradzić sobie z wyeliminowaniem klapek? :) Bo wiem, że są już różne rodzaje zaślepek na rynku.

Pierwotnie miałem założyć nowy kolektor, ale jednak koszt jest spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na racingforum ktoś kiedyś sprzedawał zestawy do usuwania.


http://www.racingforum.pl/Zalepki-kolektorlw-ssAecych-NOWOAe-t128317.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mautoczesci albo auto classic raszyn. Na pewno Ci to ogarną albo przynajmniej powiedzą co kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że jestem pod wrażeniem jak to auto poradziło sobie ze śniegiem. Obawiałem się zimy, ale na dobrej nowej zimówce jest naprawdę super. Miałem stromy wyjazd z garażu, zaśnieżony i auto wyjechało bez żadnego problemu. Tak samo na świeżym śniegu i błocie pośniegowym - auto jest absolutnie przewidywalne, prowadzi się pewnie, DTC działa znacznie lepiej niż ESP w Audi. Dodam, że mam 245 na zimę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ,że ja też jestem bardzo miło zaskoczony zachowaniem na śniegu, myślałem że będzie tragedia a jest bardzo dobrze. Opony Pirelli Sottozero III o szerokości 245 u mnie sprawdzają się rewelacyjnie a DTC jak pisałeś działa dużo lepiej niż ESP. Ja po krótkim teście na śniegu jestem bardzo zadowolony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka - czasami wyjeżdżam z biura razem z kumplem, on S3 8P stock 60k przebiegu, na suchym do 100 nasze auta idą równo, wczoraj w błocie pośniegowym też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kumpel ma letnie opony w tym S3 :decayed:

Albo nie ogarnia manuala... To manual? Dużo można zgubić na zmianie biegów.

Co do zimy i RWD, to najwięcej narzekają właśnie Ci, którzy nigdy nie mieli okazji tego sprawdzić w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual, na suchym traci właśnie na zmianie biegów. To żadne miarodajne przejazdy, trzebaby pewnie zrobić ich z 5+. A z tym błotem pośniegowym... to oczywiście był też czarny asfalt, bo na czystym śniegu to wiadomo, że nie byłoby co porównywać :)


Panowie, z innej beczki... zastanawiam się nad 19" na lato. Ktoś poleci jakieś fajne koło? Bo kompletnie nie jestem w temacie kółek do BMW :) Podobają mi się klasyczne wieloramienne stylingi z M5 e60/61, ale chętnie kupię cos aftermarketogwego w ludzkiej kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...