Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Xenon w deszczu


KOval81

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio, w związku z nadchodzącą jesienią naszła mnie refleksja. Czy rzeczywiście xenony są takie cienkie podczas deszczu, czy tylko moje ori to taka padaczka??? Moje światełka świecą "pięknym, żółtawym światłem" :thumbdown: na drodze i szczerze mówiąć białe to są tylko na znakach i tyłkach pojazdów jadących przede mną :gwizdanie: Jazda w deszczu, gdy z naprzeciwka dają po oczach inne lampionki jest straszną udręką...

Macie podobne wrażenia, czy to tylko moje odczucie???

Jeśli tak, to czy jest jakiś sposób, żeby zrobić sobie elektrownię przed pojazdem (poza ostatecznie zmianą żarników :>)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000 wydają się optymalne po moich doświadczeniach ze zwykłymi lampmi, ksenonami 4300 i 8000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano ori mam żarniki, ale jak wiadomo,na nich najlepiej oświetlana jest droga (najwięcej lumenków)...Po dzisiejszej jeździe, to aż się boję zakładać 6000k, skoro one na dzień dobry dają 75% jasności ori :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano ori mam żarniki, ale jak wiadomo,na nich najlepiej oświetlana jest droga (najwięcej lumenków)...Po dzisiejszej jeździe, to aż się boję zakładać 6000k, skoro one na dzień dobry dają 75% jasności ori :>

dobrze wiedziec bo juz myslalem ze te 6000 to jakis kox :thumbdown:

Do autora: mam ten sam problem co ty ale swiatlo nie jest zolte tylko poprostu za slabe bo zarnik pewnie juz troche zuzyty.W normalna pogode jest ok ale w deszczu robi sie nie przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No identyko właśnie mam. Myślałem, że po przesiadce z halogenów będzie elektrownia, ale na ori żarnikach jest nieco inaczej :> Światło białe widać zaraz po włączeniu świateł, a po jakimś czasie zaczyna się robić żółtawe. Na suchym i w nocy świecą nienagannie, ale na deszczu tragedia :wallbash:

Urok niestety ori xenków - dużo światła, ale za cenę koloru. Może rzeczywiście zmiana żarników by załatwiła sprawę, bo zauważyłem, że lewa jakby słabiej świeci niż prawa. Poczekam i jak padnie to zmienie.

Co do 6000k, to chciałbym zobaczyć różnicę w oświetlaniu drogi na ori bi-xenonach, a nie na HID'ach, bo wydaje mi się, że te drugie dają jakby mocniejsze światło niż ori.

Jeśli ktoś ma jakieś fotki z drogi, to proszę załączyć, albo posłać na PW. Porównanie 4300-6000k również mile widziane :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No identyko właśnie mam. Myślałem, że po przesiadce z halogenów będzie elektrownia, ale na ori żarnikach jest nieco inaczej :> Światło białe widać zaraz po włączeniu świateł, a po jakimś czasie zaczyna się robić żółtawe. Na suchym i w nocy świecą nienagannie, ale na deszczu tragedia :wallbash:

Urok niestety ori xenków - dużo światła, ale za cenę koloru. Może rzeczywiście zmiana żarników by załatwiła sprawę, bo zauważyłem, że lewa jakby słabiej świeci niż prawa. Poczekam i jak padnie to zmienie.

Co do 6000k, to chciałbym zobaczyć różnicę w oświetlaniu drogi na ori bi-xenonach, a nie na HID'ach, bo wydaje mi się, że te drugie dają jakby mocniejsze światło niż ori.

Jeśli ktoś ma jakieś fotki z drogi, to proszę załączyć, albo posłać na PW. Porównanie 4300-6000k również mile widziane :>

wczoraj przedemna jechala a4 b6 z xenonami ale nie hidy tylko ori- temu to pieknie swiecilo i mocno wiec napewno jest to wina samych zarnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori- temu to pieknie swiecilo i mocno wiec napewno jest to wina samych zarnikow

Mocno to swieci, ale w deszczu du pa z tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przedemna jechala a4 b6 z xenonami ale nie hidy tylko ori- temu to pieknie swiecilo i mocno wiec napewno jest to wina samych zarnikow

Szczerze mówiąc, to jest troszkę inaczej jak się siedzi za kierownicą, a inaczej, jak się widzi czyjeś lampiony :> Moje wydają się już lekko sfatygowane, ale ostatnio, gdy moją :audi: jechał za mną mechanior po wymianach rozrządu, oleju i filtrów, to na jezdni xenie dawały że hej! Piękna biała barwa światła na drodze i w lustrze, a jak ja jadę, to ze środka wydaje się żółtawa :gwizdanie:

To już chyba mania i pasja dążenia do mega elektrowni przed autem :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przedemna jechala a4 b6 z xenonami ale nie hidy tylko ori- temu to pieknie swiecilo i mocno wiec napewno jest to wina samych zarnikow

Szczerze mówiąc, to jest troszkę inaczej jak się siedzi za kierownicą, a inaczej, jak się widzi czyjeś lampiony :> Moje wydają się już lekko sfatygowane, ale ostatnio, gdy moją :audi: jechał za mną mechanior po wymianach rozrządu, oleju i filtrów, to na jezdni xenie dawały że hej! Piękna biała barwa światła na drodze i w lustrze, a jak ja jadę, to ze środka wydaje się żółtawa :gwizdanie:

To już chyba mania i pasja dążenia do mega elektrowni przed autem :polew:

:polew: tak to juz jest :tongue4:

zawsze chcialerm miec ori xenony w aucie a kiedy juz mam to juz kombinuje dlaczego tak slabo swieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

Nadal postuluję, aby wrzucać śmiało fotki swoich świateł dla porównania. Tamat niejednokrotnie był wałkowany na forum, ale nikt się na to nie zdobył, żeby pokazać dokładnie, jakie xxxxK świecą w jaki sposób. Nawołuję do zamieszczania fotosów z własnych :a4fan:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

Nadal postuluję, aby wrzucać śmiało fotki swoich świateł dla porównania. Tamat niejednokrotnie był wałkowany na forum, ale nikt się na to nie zdobył, żeby pokazać dokładnie, jakie xxxxK świecą w jaki sposób. Nawołuję do zamieszczania fotosów z własnych :a4fan:.

juz wczesniej ktos wrzucil screena z roznymi odcieniami hidow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ORI dosyć świeże w deszczu też kiepsko, we mgle to biała ściana a podczas wieczornych opadów śniegu to masakra bo widać tylko jeszcze mocniejszą białą ścianę, w zeszłą zimę nie mogłem zjechać z utostrady A2 na Wrześnię bo nic nie widziałem :) widocznie taki urok xenonów.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda halogen lepiej się sprawdzał w deszczu i we mgle ale Xenon i tak jest kox :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wczesniej ktos wrzucil screena z roznymi odcieniami hidow

Wiem, że ktoś wrzucał, bo sam widziałem jakieś foto ze zlotu, ale chciałem zobaczyć, czy ktoś ma może jakieś nie ori żarniki ponad 4300k (nie dokładane HID'y). Wydaje mi się, jak mijam na drodze auta z wstawianymi xenami, że HID świeci jakoś mocniej niż ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...