Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Xenon w deszczu


KOval81

Rekomendowane odpowiedzi

W Poznaniu w Auto-Premium 750 zł za ORI ze sterownikiem do B7. Co do barwy światła to się już nie czepiaj bo u mnie podobnie jest i nie narzekam jak jest sucho :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vario - na suchej nawierzchni nie mam uwag, ale na mokrej można się pociąć szarym mydłem :> Co do barwy, to chcę się dowiedzieć, czy moje tylko dają na żółtawo, czy to standard przy ori xeniach :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, co do mokrego, mgły i śniegu to się wypowiedziałem, z tego co widzę to mam taką samą barwę w 1,5 rocznym aucie. Ale z zewnątrz jak się popatrzy to ładny błękit jest, myślę, że dużo zależy od powierzchni na którą pada światło, jedź do Helmutów i zobacz jak na ich autobahnach ładnie świeci. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pojęcia ile moje żarniki mają, bo się cholera zapomniałem zapytać Heidi w salonie :polew: na zewnątrz, tak jak mówisz, jest bardzo ładnie, jak się spojrzy - ze środka nieco żółciej :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszr, czy Twoje świecą też podobnie do HiRide'a??? W taki właśnie siuśkowaty sposób?? :>

Niestety tak, ale zamieniłem się z kolegą na auta i jechałem dużo przed nim i z daleka, podczas jazdy świecą ładnie - jak prawdziwy xenon.

Jak sprowadziłem autko to zmieniłem obydwa, bo Niemiec wymienił jeden z nich tydzień przed moim zakupem w ASO i powiem Wam, że świecił pięknie na krystalicznie biało-błękitne światło. Wrzuciłem Philipsy i od razu siuśki.

Mam ten żarnik stary i jest dokładnie taki:

DSC04158.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak, ale zamieniłem się z kolegą na auta i jechałem dużo przed nim i z daleka, podczas jazdy świecą ładnie - jak prawdziwy xenon.

No ja miałem to samo, jak mechanik po robocie moją lalunią jechał za mną :)

A może barwa xenonku zależy od tego, czy to Osram, czy Philips?? Kiedyś poruszano już ten temat na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem to samo, jak mechanik po robocie moją lalunią jechał za mną :)

A może barwa xenonku zależy od tego, czy to Osram, czy Philips?? Kiedyś poruszano już ten temat na forum.

Raczej nie chodzi o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc gdzie jest pies pogrzebany??Dlaczego twoje Osramy świeciły na biało, a nowe dają na żółtawo? Oryginały a podróbki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc gdzie jest pies pogrzebany??Dlaczego twoje Osramy świeciły na biało, a nowe dają na żółtawo? Oryginały a podróbki???

Teraz mam Philipsy. Wydaje mi się jednak, że to chodzi o to, że ASO bierze towar klasy I, a wszędzie reszta za te marne kwoty to odrzuty z produkcji klasy II i niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe słuchaj. Z reguły alle..o to podróby i niższe kategorie, ale wg mnie nie warto zmieniać żarników po cenach ASO :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wg mnie nie warto zmieniać żarników po cenach ASO :>

Chyba, że ktoś ma za dużo w portfelu, ale też nie wiadomo czy za 700 zł nie kupi się takich z allegro, bo podmienią :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuber ostatnio kupił Ori z ASO za 300 zł komplet :) Jęsli chodzi o barwe to jedno , ale żywotność nowych żarników jest strasznie niska , ja wymieniłem już 4 komplety , kiedys xenon wystarczał na 5 do 8 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuber ostatnio kupił Ori z ASO za 300 zł komplet :) Jęsli chodzi o barwe to jedno , ale żywotność nowych żarników jest strasznie niska , ja wymieniłem już 4 komplety , kiedys xenon wystarczał na 5 do 8 lat .

Widziałeś barwę u mnie - w porównaniu do Cubra chyba jest różnica mimo wszystko.

Chyba, że kupił w ASO żarniki, które wcześniej ktoś podmienił :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj wymieniłem żarniki i świecą bardziej na biało niż zmienione, tamte miałem ORI Philipsa od nowości wytrzymały 3.5 roku świeciły bardziej na niebiesko ale ponoć nowe muszą mieć trochę czasu.... żarniki kupiłem od kolesia z polecenia, firmy Osram ale nie są takie jak pokazuje Lukaszr mają naklejke , zresztą te Philipsy ORI też.

Skąd zatem wiadomo jaki żarnik się kupuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że kupił w ASO żarniki, które wcześniej ktoś podmienił naughty

Kupił odemnie , a ja w ASO i na pewno były ORI , miałem je chwilkę i były dokładnie takie jak fabrycznie zamontowane. Barwa światła jest inna w B6 a w B7 mając takie same żarniki, jest różnica w soczewkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czy xenon swieci tak samo jak bixenon w b6 ? czy moze wiecej swiatla pada na jezdnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czy xenon swieci tak samo jak bixenon w b6 ? czy moze wiecej swiatla pada na jezdnie ?

więcej jest większa soczewka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...