Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jak sprawdzić czy mam podgrzewane lusterka ?


cichy1989

Rekomendowane odpowiedzi

Mi czasami też się pojawia ta śnieżynka :mysli: Jesteś pewien że oznacza włączone podgrzewanie lusterek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śnieżynka nie ma nic do ogrzewanych lusterek

śnieżynka pokazuje się poniżej 5 stopni i oznacza tylko tyle że na drodze może być ślisko

a lusterka są podgrzewane cały czas po zapłonie

Czyli tak jak przypuszczałem, może jak jest pełny FIS to wówczas jest jakaś informacja. W mojej A4 nie ma żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS nie ma nic do podgrzewania

A u mnie rzeczywiście podgrzewanie lusterek ma sie nijak do ogrzewania tylnej szyby

załącza sie samo.

Niestety jest to lipa, bo podczas dużego deszczu nie można włączyć ogrzewania lusterek, bo jest np. ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie jest tak ze te lusterka co wlanczaja sie po przekreceniu stacyjki to one maja jeszcze termostat i grzeja i tak dopiero ponizej jakiejs temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak ze te lusterka co wlanczaja sie po przekreceniu stacyjki to one maja jeszcze termostat i grzeja i tak dopiero ponizej jakiejs temperatury?

Ja właśnie tak myślę:

Ogrzewanie lusterek włącza się przy przekręceniu stacyjki lub przy włączonym ogrzewaniu tylnej szyby (2 opcje), ale gdy temperatura powietrza spadnie poniżej jakiejś tam wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak ze te lusterka co wlanczaja sie po przekreceniu stacyjki to one maja jeszcze termostat i grzeja i tak dopiero ponizej jakiejs temperatury?

Ja właśnie tak myślę:

Ogrzewanie lusterek włącza się przy przekręceniu stacyjki lub przy włączonym ogrzewaniu tylnej szyby (2 opcje), ale gdy temperatura powietrza spadnie poniżej jakiejś tam wartości

jest tak jak mówiesz kolego. jest tam termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak ze te lusterka co wlanczaja sie po przekreceniu stacyjki to one maja jeszcze termostat i grzeja i tak dopiero ponizej jakiejs temperatury?

Ja właśnie tak myślę:

Ogrzewanie lusterek włącza się przy przekręceniu stacyjki lub przy włączonym ogrzewaniu tylnej szyby (2 opcje), ale gdy temperatura powietrza spadnie poniżej jakiejś tam wartości

jest tak jak mówiesz kolego. jest tam termostat

A wiecie może na jaką temperaturę jest ustawiony tem termostat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie albo grzeją po zapłonie albo przy włączonym ogrzewaniu szyby tylnej- zależy od rocznika.

Jesli grzeja po zapłonie to czy mata pogrzewajaca sie nie spali po pewnym czasie :mysli: bo w w okresie letnim przeciez i tak beda grzały tylko pytanie po co ?? jesli się znajduje tam jakis termostat jak piszecie to chyba wszystko jest w porzadku :rolleyes: u siebie sprawdzalem to po właczeniu zapłonu podawane jest napięcie lecz lusterka sie nie podgrzewaja,niestety spalona jest chyba mata podgrzewajaca :confused4: bede musiał wymienic maty na nowe,odlaczyc napiecie po zapłonie i podpiac sie w włacznik ogrzewania tylnej szyby - wydaje mi sie ze tak chyba bedzie bardziej komfortowo

a całe 5 kabelków :cool1:

zdeniu czy na pewno powinno byc 5 kabelkow :mysli: u mnie jak zdjąłm szklo lusterka i ten trójkącik od wewnątrz to sa tylko 2 kabelki

tak. musisz wyjac prawe lusterko, podlaczyc miernik i zobaczyc czy masz 12 volt na kabelkach

zrob tak jak kolega napisal wczesniej :wink4: zobacz czy masz na kabelkach 12 V jesli jest to znaczy ze masz pewnie mate podgrzewajaca spalona jesli nie ma napiecia musisz rzecz jasna je podpiac :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śnieżynka nie ma nic do ogrzewanych lusterek

śnieżynka pokazuje się poniżej 5 stopni i oznacza tylko tyle że na drodze może być ślisko

a lusterka są podgrzewane cały czas po zapłonie

no pewnie że nie ma nic do podgrzewania lusterek. informuje tylko że jest poniżej 5*C i wtedy włącza grzanie lusterek. logicznie myśląc po co grzanie lusterek po przekręceniu stacyjki, np. latem przy temp. 30*C. myślę że konstruktorzy audi przemyśleli co robią. poza tym u mnie lusterka są ciepłe dopiero jak na fisie jest śnieżynka, czyli poniżej 5*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym u mnie lusterka są ciepłe dopiero jak na fisie jest śnieżynka, czyli poniżej 5*C.

zobaczymy jak będzie u mnie z grzaniem,ale trzeba będzie jeszcze troszku poczekać aż temperatura na dworze spadnie :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusterka są podgrzewane po włączeniu zapłonu i raczej działa to podgrzewanie cały czas bo w swojej audi sprawdzałem stoi w ogrzewanym garażu i jak włącze zapłon to napięcie dochodzi do lusterek czyli garaż ma tęperature jakąś 19 st. czy 21st. a napięcie działa jeszcze musze sprawdzić czy morze po jakimś czsie same się wyłączy i lusterka przestają grzać aby po jakimś czasie znowu się włączyć ide sprawdzić pużniej napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie tez ciekawi jak to jest z tymi lusterkami. jako ze mi nie grzeją, a chyba powinny, sprawdziłem obecność bezpiecznika nr 9 - jest - działa. przy zapłonie czy przy ogrzewaniu tylnej szyby, żadnej reakcji, wiec dziś z ciekawości wyciągnąłem lustro z oprawki i to co zobaczyłem.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/00a370047b1b36af.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2bb9939b4f99432c.html

razem 2 kable - to chyba zasilanie, i jakiś grubszy, pewnie sterujący.

żadnej maty nie ma na lusterku, żadnego połączenia z samym lusterkiem.

czyli nie grzeja i grzac nie beda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbychu napieci dochodzi ale czy maty grzeja? bo gdzies czytalem ze te termostaty byly montowane przy matach? takze napiecie moze dochodzic ale mata nie musi grzac?

Motumbo ten pierwszy link cos nie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może teraz

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/95bb2be078b7b13e.html

są silniki. ale żadnego podłączenia do maty. nie wiem, może ja czegoś nie widzę.

czy tak to powinno wyglądać ? czego tam jeszcze brakuje ?

Kolego, pokazujesz wnetrze lusterka i dwa konektory do grzania maty ktore sa niepodlaczone. Zeby grzalo musisz sprawdzic ile kabli idze do lusterka z samochodu ( czyli od wewnetrznej strony musisz sie dostac do wtyczki z samochodu do lusterka ). Ze w/p zdjecia wniosek moze byc taki :

Albo masz ogrzewane lusterka ale nie sa teraz podlaczone ( bo nie masz maty na lustrach )

Albo nie masz ogrzewanych lusterek bo nie dochodzi do nich napiecie z samochodu ( to sprawdzisz jezeli wyjmiesz trojkatna zaslepke w wewnetrznym rogu drzwi )

Ja mam pytanie innej natury bo wiem ze moje lusterka na pewno nie sa grzane :D

Jakie napiecie dochodzi na maty i jaki prad pobieraja one podczas pracy ( natezenie ). Bede wdzieczny jezeli ktos zmierzy to u siebie! Oba lusterka mam z mata wiec chyba sobie prad sam pociagne tylko musze znac parametry :D I walne osobny ori wlacznik na blacie!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moich Audi zawsze grzały lusterka po wciśnięciu ogrzewania tylnej szyby.... chyba że powiecie, że to siła mojej wkrętki była przez lata... teraz w B6 też grzało jak wcisnąłem tylną szybkę.. u kolegów z klubu jest podobnie... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ma po prostu symbolu na lusterku takiego jak na wlączniku do podgrzewania tylnej szyby? :mysli:[br]Dopisany: 27 Listopad 2008, 11:02_________________________________________________a nie ma poprostu symbolu na szybce lusterka takiego jak na włączniku podgrzewania tylnej szyby? :mysli: gdzieś takie widzialem tylko nie jestem pewien gdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...