Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SWAP hamulców w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
2 godziny temu, tazzi napisał:

Brałem to pod uwagę na początku :grin:

jakie masz parametry felgi ?

  • Odpowiedzi 2,2 tys.
  • Wyświetleń 495,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
8 godzin temu, Dev napisał:

jakie masz parametry felgi ?

20, 10j et 38 ?

Opublikowano

przy takich parametrach felgi jest problem z zaciskiem  ?

Opublikowano
2 godziny temu, Dev napisał:

przy takich parametrach felgi jest problem z zaciskiem  ?

Przypuszczam ze problem jest w budowie felgi (duży concave) :/

Opublikowano

Zrób zdjęcie jak to wygląda teraz na aucie

Opublikowano

A Brembo na 345mm nie będzie mniej wystające? 

Opublikowano

Gdzie 345 do 356 ?

To jest tak samo jak przejście z 320 na 312

Opublikowano
4 minuty temu, Dev napisał:

Gdzie 345 do 356 ?

To jest tak samo jak przejście z 320 na 312

Wiadomo że mniej skuteczne ale trochę mniejszy zacisk. Miałem w sumie sytuacje w której nie wchodziło Brembo a weszło Akebono na tarczy 375mm:decayed:

Opublikowano

Mama pytanie czy na tarcze hamulcowe 356 mm wejdzie bez dystansu felga 

WWW.AUDIFELGI.PL

ORYGINALNE felgi do AUDI A5 pasują do: A4 A5 A6 A7 A8 Q5 Q7 A4 A6 ALLROAD dane techniczne: -rozstaw szpilek: 5x112 -rozmiar felg: 8.5Jx18 H2 -Osadzenie felgi: ET 29 -piasta: 66.6mm MOŻLIWOŚĆ...

 

 

Opublikowano
21 minut temu, Wandej napisał:

Wiadomo że mniej skuteczne ale trochę mniejszy zacisk. Miałem w sumie sytuacje w której nie wchodziło Brembo a weszło Akebono na tarczy 375mm:decayed:

Bo odsunales się od piasty, przy dużym concave felgi to jedyna opcja. Miałem tak z felga rohana rc10 20x10 et 38

Opublikowano
2 godziny temu, Dev napisał:

Zrób zdjęcie jak to wygląda teraz na aucie

Felgi są już u gumiarza, koło środy zrobię foto i podeślę bo oczywiście zdjęcia miałem ale... no właśnie miałem :facepalm:

Obecnie jestem już po rozmowach z Gipson-em na temat Akebono bo w stosunku do seryjnych zacisków naprawdę widać różnice w ''grubości'' :)

33 minuty temu, corradoowner napisał:

Bo odsunales się od piasty, przy dużym concave felgi to jedyna opcja. Miałem tak z felga rohana rc10 20x10 et 38

Dokładnie te same parametry i ten sam problem  :/

Edytowane przez tazzi

Opublikowano
W dniu 25.05.2020 o 19:23, Dev napisał:

Zrób zdjęcie jak to wygląda teraz na aucie

Oj jak się zdenerwowałem gdy okazało się że 5mm dystans jest za mało... obecnie 10mm i felga wygląda tak przy zacisku

20200528_155756.jpg

20200528_155847.jpg

Opublikowano

A jak się ma nadkole do opony ?

Mocno opona jest schowana ?

Opublikowano
45 minut temu, tazzi napisał:

Oj jak się zdenerwowałem gdy okazało się że 5mm dystans jest za mało... obecnie 10mm i felga wygląda tak przy zacisku

20200528_155756.jpg

20200528_155847.jpg

Smiem twierdzić ze Akebono weszło by przy tym węższym dystansie na miękko:wink:

Opublikowano
23 minuty temu, Wandej napisał:

Smiem twierdzić ze Akebono weszło by przy tym węższym dystansie na miękko:wink:

Uwierz mi że bardzo by mnie to zadowolilo :) przypuszczam że na dniach będzie przymiarki akebono :decayed:

Opublikowano
2 godziny temu, Dev napisał:

A jak się ma nadkole do opony ?

Mocno opona jest schowana ?

Nie niestety opona juz delikatnie wystaje poza blotnik przy 10 mm

20200528_161427.jpg

Screenshot_20200528-194543_Gallery.jpg

Opublikowano

Serdeczne podziękowania dla kolegi Gibons za jego czas i chęci w walce z moimi felgami :)

mały update:

20200529_092942.jpgZaciski akebono pod tarcze 356 mm niestety tez sa za duze. Przy dystansie 10mm felga I tak wspiera się na zacisku. 

20200529_092913.jpg

Zadowalający jest jednak fakt że udało nam się sprawdzić że na niemal nowych klockach felga pasuje dosłownie na minimetry :D trzeba tylko zmodernizowac troszkę śrubę mocujące blaszkę  20200529_095212.jpg

20200529_095451.jpg

Za niedługo zdamy jeszcze relacje z przymiarki na zacisku akebono 375 ;)

Edytowane przez tazzi

Opublikowano

Na tarczy z merca masz już 2mm głębiej zacisk + 10mm odsunięty od piasty. Wejdzie śmiało:wink:

Opublikowano
13 minut temu, Wandej napisał:

Na tarczy z merca masz już 2mm głębiej zacisk + 10mm odsunięty od piasty. Wejdzie śmiało:wink:

Może nawet bez dystansów. Na ori zaciskach przy praktycznie nowych klockach jest na styk, ale ryzykownie to wygląda. Niestety nie miałem już setu 375mm. W przyszłym tyg przymierzymy. 

Edytowane przez Gibons

Opublikowano
5 godzin temu, Gibons napisał:

Może nawet bez dystansów. Na ori zaciskach przy praktycznie nowych klockach jest na styk, ale ryzykownie to wygląda. Niestety nie miałem już setu 375mm. W przyszłym tyg przymierzymy. 

Zestawy już się robią :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.