Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A6 C7 Avant 3.0 TFSI Stage 2 - 460KM/550NM


Ogi

Rekomendowane odpowiedzi

Edit jednak zbiorniczek wyrownawczy dodatkowy jest ;) .

Pytanie: czy do 3.0 TFSI da sie wrzucić aktywny system wydechowy z 3.0BiTDI ?? Chodzi mi o cos takiego:

Bawilem sie tym dzis w 3.0 TDI i fantastyczna sprawa i chce to :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze bajka to jest.. U nas na przeciwko codziennie taka C7 przyjeżdżał dziadek.. Cały czas byłem przekonany ze ma 4.2 V8 mimo ze nawet nie wiem czy w C7 wychodziło.. I pewnego dnia sie odważyłem i spytałem co ma za motor. 3.0 TDI :P mówi nawet nie wie tak po prostu brzmi, a wydech seryjny bo salonowka paro miesięczna. Wiec jak na diesla efekt nieziemski. Mam to w S5 w trybie S wydech jest o wiele głośniejszy.. Z 3x Symfonia dla uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ETCE widzę jest rozpiska zestawów aktywnego wydechu ale dla Diesla....

Może ktoś coś ogarniał w tym temacie .... jest watek u Nas na forum odnośnie aktywnego wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam potwierdzenie ze "modulatory" można tez do 3.0TFSI wrzucić :D koszt z instalacja około 7tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak zle, za zrobienie konkretnego wydechu i tak trzeba 8-10 kola liczyc :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam potwierdzenie ze "modulatory" można tez do 3.0TFSI wrzucić :D koszt z instalacja około 7tys.

Ciekawe jaki sterownik tam wrzucą .....

W ASO DE koszt ok 1300 euro do mnie komplet , sterownik do mojego silnika + końcowe tłumiki i środkowe rury....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam potwierdzenie ze "modulatory" można tez do 3.0TFSI wrzucić :D koszt z instalacja około 7tys.

Ciekawe jaki sterownik tam wrzucą .....

W ASO DE koszt ok 1300 euro do mnie komplet , sterownik do mojego silnika + końcowe tłumiki i środkowe rury....

ale te modulatory to chodzi Wam o klapy w tłumikach ? Czy cos innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz osobne nie wiem jak to nazwac "syntezatory" ?? "wytwornice" ?? dzwieku ktore nanosza ci na dzwiek z rury wydechowej dodatkowe pasma, dzieki czemu diesel moze brzmiec jak V8 benzyna itp. naprawde rewelacyjny bajer. Lecisz w dlugiej trasie cyk i cisza, jezdzisz sobie na codzien cyk i piekny gulgot v8 :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz osobne nie wiem jak to nazwac "syntezatory" ?? "wytwornice" ?? dzwieku ktore nanosza ci na dzwiek z rury wydechowej dodatkowe pasma, dzieki czemu diesel moze brzmiec jak V8 benzyna itp. naprawde rewelacyjny bajer. Lecisz w dlugiej trasie cyk i cisza, jezdzisz sobie na codzien cyk i piekny gulgot v8 :D .

To jest to o czym mówiłem :) myślałem ze sąsiad ma 4.2v8 a tu bam pasjonata marki zrobił w konia, 3.0Tdi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było mycie to parę świeżych fotek "mokrej" wpadło:

ef25175e7b07fd04gen.jpg
a0733c47713e6f44gen.jpg
d735ad40fc56d29egen.jpg
89ee3fe9255800a3gen.jpg
5b87616702e98e31gen.jpg
c0b2fc907d48ac84gen.jpg
5b5b7acd76f2dc92gen.jpg
a6be2710a9bc5641gen.jpg
8618e18fe3a3314agen.jpg

d6452567e3228f09gen.jpg


I tak wiem ze koza ale komfort ma znaczenie :D


A fotki słabe bo robione kalkulatorem żony :D !

Edytowane przez Ogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie Brat Bliźniak :)

Dokładnie już od jakiegoś czasu sam do siebie się śmieje że bliźniaki nam wyszły ale z innym serduchem ;)

Ładny kolor tego Q3 w garażu

Też TFSI czy TDi ?

Kolorek faktycznie ładny i brudu na nim nie widać, zdecydowanie łatwiejszy do "utrzymania" w czystości. A silniczek 2.0TFSI 211KM S-tronic, fajny samochodzik ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogi, jakies problemy z S-tronic'iem? Ile mniej wiecej silnik bierze oleju?

Latasz czasamim z predkosciami np. 250km/h przez dluzszy czas ? np 10-20 minut non-stop? Nie masz problemow z przegrzewaniem silnika?

Dzieki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za zwloke w odopowiedzi ale nie ma mnie w kraju od jakiegos czasu, problemow ze skrzynia zadnych i nie powinno sie nic dziać, co do oleju to ci nie jestem wstanie odpowiedz cos tam na wyswietlaczu ubywa od wymiany do wymiany ale nie na tyle ze sa jakies dolewki potrzebne, olej wymieniam co 12tys kilometrow. Latam czesto bardzo szybko i absolutnie nie mam zadnych problemow z przegrzewaniem sie silnika ale wez pod uwage ze w CS mi duza chłodnicę wstawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 460~ rumaków to spalanie jest bardzo dobre :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na pytanie do wielu MSG ktore dostaje. Z samochodem nic ale to absolutnie nic sie nie dzieje, nie mam zadnych problemow, typowa eksploatacja oleje/hamulce/filtry, na ten moment mam przejechane nie cale 40tys na stage 2  ( obecny przebieg samochodu to 137tys ) i banan radości ciągle jest. Spalanie średnie jak mnie nie ma w PL i jeździ żona to 12,5 litra jak jeżdżę ja to około 14.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...