Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Xenon czy ktoś zakładał ?


boneso

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem sobie Osram Cool Blue Intense w postojówki i dają bardzo ładne białe światło przy H7 Osram Night Breaker Plus. Polecam te drugie żarówki do świateł mijania - dają białe światło i o wiele większą widoczność.

Niestety nie miałem Osram Cool Blue Intense w H7, ale miałem Philips Blue Vision i porównując je do obecnych Osram Night Breaker Plus, to nie zastanawiałbym się i brał Osramy. Philipsy fatalnie świeciły w deszczu i w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! w mojej audi a4 b7 nie ma niestety xenonow.

Prosze o podpowiedzi czy mam zakupic cale lampy? czy tylko soczewki?jestem kompletnym laikiem,prosze o pomoc[br]Dopisany: 29 Październik 2008, 18:11_________________________________________________lepiej zakupic xenony czy bi,prosze o sugestie, i w jakich cenach moglbym sie zmiescic

Nie musisz zmieniać całych lamp, możesz do lamp reflektorowych wrzucić soczewki i potem xenon :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa oczywiście z soczewką a co ze spryskami że o samopoziomowamiu nie wspomnę??? Czy niema ryzyka przy kontroli???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko napewno jest.Można stracić dowód, ale jak widzę ile jeździ aut z tymi dziennymi ledami jak z choinki, to chyba policja tak często nie sprawdza świateł.

Osobiście nigdy nie miałem kontroli świateł.Gorzej jak bedzie stłuczka lub wypadek, można nawet nie dostać odszkodowania, bo światła nie fabryczne.

Swego czasu miałem założone hidy w B5.Super świeciły, ale zdemontowałem po jakimś czasie - jechałem za granicę

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i to jest ból. Szczególnie jeśli chodzi o spryski. Ja nie używam spryskiwacza tylnej szyby bo widok uciapanej klapy i zdeżaka przyprawia mnie o torsje. Po pryskaniu na lampy jest podobnie. Dziękuję. Jednak tylko w PL są takie głupie wymogi.W DE tego niema. Może u nas też tak będzie, chodź szczerze mówiąc wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi śmiga tylko z zaślepkami sprysków. Ja u siebie zamontowałem spryskiwacze uniwersalne, ale teraz zmieniam zderzak i zakładam spryski ori :)

Fakt że też nigdy nie miałem kontroli, podczas przeglądów też nikt nie sprawdzał czy spryski działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

4000K to nadal barwa zolta. Jak ktos szuka czegos a'la xenon, to przy 4000 czy 4200K bedzie mial blizej swiatla zoltego niz bialego. Xenony tez sa barwy zoltej bo zaczynaja sie od 4000K ale jak ktos widzial jesne biale swiatlo to to zazwyczaj jest 6500K. TAKICH ZAROWEK NIE MA.

Ja kupilem Philips Night Brakery 4000K i sie zawiodlem. Wciez bardziej to zolte niz biale.

Jest za to cos takiego jak Osram H7 Cool Blue Hyper White - 5000K ale jak to swieci, nie wiem. Natomiast powinna to byc juz bardziej ta barwa blizsza jasnym xenonom niz tym zoltym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! w mojej audi a4 b7 nie ma niestety xenonow.

Prosze o podpowiedzi czy mam zakupic cale lampy? czy tylko soczewki?jestem kompletnym laikiem,prosze o pomoc[br]Dopisany: 29 Październik 2008, 18:11_________________________________________________lepiej zakupic xenony czy bi,prosze o sugestie, i w jakich cenach moglbym sie zmiescic

Nie musisz zmieniać całych lamp, możesz do lamp reflektorowych wrzucić soczewki i potem xenon :P

a skad mozna wziasc taki zestaw soczewek. jest do gdzies w polsce dostepne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Obejrzałem filmik 2 posty wyżej i szybko zerknalem na allegro.

Znajomy to zakładał u siebie z tym ze nie w Audi a w bmw

Edit. Ale chodzi mi to po głowie żeby kupić i przetestować. Gdzieś na strychu mam stary reflektor do b7 to obadam temat jak troche czasu znajdę wolnego

Tylko zastanawia mnie jedno. Te soczewki są Bi. Tzn mijania i drogowe w jednym.

Co wstawić w miejsce obecnych drogowych?

Edytowane przez Frodus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mogę się wypowiedzieć na temat soczewek morimoto mini h1 widoczne na filmie z youtuba. Zakładałem je do reflektorów w fordzie fokusie mk2.

Jakoś wykonania na najwyższym poziomie porównując np. do projektorów firmy hella. Po roku czasu użytkowania zero wypaleń.

Jakoś wychodzącego światła przy zastosowaniu odpowiednich przetwornic i żarników ( nie chińskich ) jest super. Linia odcięcia światła ostra, z super odcieniem wpadającym w niebieski, ori xenon takiej nie ma, szerokość świecenia dużo większa jak ori xenon. Jeżdżąc audi s3 8l z wymienionymi soczewkami na nowe od audi q7 mogę powiedzieć że Soczewki morimoto świeciły jaśniej dalej i szerzej. Mowa tu od morimoto mini h1 które nie są najlepszym produktem które można kupić. Widziałem w akacji soczewki f-xr, fakt z nimi jest trochę zabawy ale jakość światła nie do opisania.

Koszt to jakieś 900 pln z przetwornicami, żarnikami i kompletem okablowania.

Osobiście się przymierzam do założenia soczewek z tej strony. Na youtubie można popatrzeć jak świecą, wpisać morimoto mini h1 ablo f-xr .

www.theretrofitsource.com

Edytowane przez plxhorrorx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro są same podróbki tego, ja brałem z usa od producenta. Mam teraz kolegę w stanach i mi kupi taki zestaw co by nie płacić za przesyłkę.

Zestawy z allegro jakoś tam świecą ale bez porównania do oryginału morimoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę dla siebie brał wiec nie ma problemu i dla Ciebie. Montaż nie jest trudny oczywiście jak coś pomogę.

Jutro się dowiem na kiedy możemy mieć i jaki dokładnie koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do swojego, nie mam xenonu a przyzwyczaiłem się do takiego typu oświetlenia. Zakładałem te projektory morimoto h1 do focusa i jazda w nocy bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...