Skocz do zawartości
IGNOROWANY

metaliczny odgłos z silnika przy mrugającej lampce ciśnienia oleju 1.8T BFB


mk_c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od kilku dni zaobserwowałem w mojej audi dziwny dźwięk dochodzący z silnika. "zgrzytanie" słychać tylko chwilami w momencie kiedy zapala się lampka od ciśnienia oleju, Nie ma reguły kiedy się zapali ale zazwyczaj jest to po kilkudziesięciu kilometrach. Dodam że lampka jak już się zapali to nie mruga cały czas. Mrugnie kilka razy (w tym czasie są zaobserwowane odgłosy) potem zgaśnie na kilka minut i spokój a nastęopnie dalej to samo. Ciśnienie było sprawdzane i wynosiło ok 2 barów na wolnych obrotach. Czujnik ciśnienia wymieniony.

Poniżej link znaleziony na forum z odgłosem odpowiadającemu mojemu:

od 0:17

Odgłos trwa jakąś sekundę - dwie.

Bardzo proszę o pomoc bo te dźwięki mnie niepokoją

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie cos z cisnieniem

lancuch trze o obudowe lub glowice, do napinacza nie dostaje sie tyle oleju co trzeba

albo pompa albo smok przytkany, tak czy siak miska do zdjecia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem i okazało się, że smok był zatkany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, zdejmę miskę i zobaczę co jest grane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde 1.8T powinno "z urzędu" mieć czyszczoną michę i smok zaraz po zakupie :wink:

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie Cię niepokoi - to się, źle kończy nie tylko w 1.8T. Kiedyś w 80-ce to zbagatelizowałem i szybko się dół rozp...ił :facepalm:

Ja to miałem przy odpalaniu,silnik dzwonił na sucho, przegazówka, zaciągło i jazda :decayed:
Dziwne, że u Ciebie po czasie to występuje, jak olej zagrzany i rzadki... Może pompa nie domaga...
Tak jak "chopacy" piszą - na dzień dobry w smoka zajrzyj, bo na 90% to będzie to. Stosujesz płukaczkę i olej NIE-Castrol-5W30 ? :wink:

Edytowane przez Pablo_s-c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś zajżeć do smoka przez dziurę na czujnik poziomu oleju? Czy nic z tego i trzeba michę zrzucać? Jak lepiej ją złożyć? Na uszczelkę czy silikon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przepraszam, że tak późno odpisuję ale może się to komuś przydać. Po zdjęciu miski olejowej okazało się że smok była całkowicie zapchany. Czyszczenie oraz wymiana oleju pomogły. Zgrzytanie łańcuszka podczas zapalania silnika po nocy ustało, kontrolka od ciśnienia oleju też się nie zapala.

Dziękuję wszystkim za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...