Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Xenon- efekt drgania


Goofy

Rekomendowane odpowiedzi

zauważyłem w mojej b6 ze stojąc w korku wieczorem wygląda na to ze drży mi cala lampa jak by nie była dobrze zamocowana, następnego dnia zabrałem się za to i okazało się ze wszystko jest ok a to xenon drży , czy jest coś co mógł bym zrobić aby zlikwidować ten efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniales zarniki? Mozna sprobowac wyjac je i ponownie zamocowac. Jezeli nie pomoze trzeba rozklejac lampe i sprawdzac mocowania soczewki.Wiele pojazdow ma lekkie drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz nie trzeba rozklejać. sprawdz po wyjeciu zarnika czy wszystko jest na swoim miejscu moze mocowanie regulacji sie wypielo. ori xenon czy dokladany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest ori, a żarnika nie zmieniałem. a czy po wyjęciu nie trzeba ich ustawiać od nowa -jakaś adaptacja czy coś? bo wiem ze się coś takiego robi a xenon mam pierwszy raz wiec to nowość dla mnie

czy to może być efekt wypalenia się już żarnika? to taki mój domysł!

Edytowane przez lucjan0681e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie trzeba. Po wyjeciu lampy mozliwe, ze trzeba bedzie lekko wysokosc (sruba) wyregulowac ale do tego nie trzeba koniecznie adaptacji przeprowadzac.

Adaptacje przeprowadza sie gdy polozenia silniczkow musza byc na nowo kalibrowane .

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W korku może lekko drgać. Ja też tak mam i pewnie nie tylko ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko złudzenie? Bo pod domem tego nie widzę, tylko w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie lewa jest ok, tylko prawa drży, lampy są ok nie były klejone ani nie ma na nich żadnych śladów po przygodach, jak znajdę chwile to później wymontuje i popatrzę. dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś takiego lekko drgała było to widoczne w korku co się okazało zarnik chyba nie był wcale wymieniany od nowości :huh: :huh: :huh:

Pomogła wymiana na nówki żarniki i jest miodzio :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez mam takie podejrzenie

Wysłane za pomocą Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypadek, ze pomolo. Zarnik pewnie nie siedzial wlasciwie w gniezdzie i przy wymianie na nowy zamontowales poprawnie, zatem drgania znikly. Jezeli zarniki maja normalna barwe (nie swieca powoli na rozowo) to sa jeszcze sprawne i nie ma sensu ich wymieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie xeony drżą jak u kolegi oba, lampy ori nie kombinowane i bez przygód, rozebrałem i złożyłem i mechanicznie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypadek, ze pomolo. Zarnik pewnie nie siedzial wlasciwie w gniezdzie i przy wymianie na nowy zamontowales poprawnie, zatem drgania znikly. Jezeli zarniki maja normalna barwe (nie swieca powoli na rozowo) to sa jeszcze sprawne i nie ma sensu ich wymieniac.

Mimo wszystko zarnik swiecił już na rózowo :facepalm: ,ledwo dychał.

Dlatego zdecydowałem się na wymianę 2-wóch sztuk i po problemie.

Jeśli swiatła mają normalną barwę warto spojrzeć w lampę może akurat pomoże poprawienie żarnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...