Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po otwarciu drzwi nie zapala się lampka


Gryps44

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Od samego początku gdy kupiłem auto, nie działa w nim lampka podsufitkowa po otwarciu drzwi. Lampka sama w sobie działa bo można ją normalnie ręcznie włączyć. Światło nie zapala się po otwarciu jakichkolwiek drzwi. O co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobną przyczyną może być uszkodzony mikrostyk w zamku drzwi. Temat przerabiałem u siebie, po wymianie zamków drzwi wszystko działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat bo mi lampki też się nie zapalają po otwarciu drzwi, ale z kolei działa buzzer gdy nie zgaszę świateł i otworzę drzwi. Może pomożecie na taką zagadkę :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam podobnie. Z taka roznica ,ze raz swieci a w wiekszosci niestety nic nie ma. Sprawdzilem polaczenie kabli miedzy drzwiami a nadwoziem i widac ,ze kable maja popekana otuline i chyba wiazki mam do wymiany . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być zimne luty w lampce lub zaśniedziałe styki. Sprawdź czy po otwarciu drzwi dochodzi prąd do kostki w lampce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi lampki świecą jak otworze drzwi ale tylko przy zapalonym silniku. To jest normalne?

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat bo mi lampki też się nie zapalają po otwarciu drzwi, ale z kolei działa buzzer gdy nie zgaszę świateł i otworzę drzwi. Może pomożecie na taką zagadkę :) Pozdrawiam

U mnie w zamku drzwi kierowcy są dwa mikrostyki - jeden od oświetlenia kabiny, drugi od podświetlenia nóg i buzzera. Problem jaki miałem z nimi (pisałem już kiedyś) polegał na tym, że raz przy otwieraniu drzwi nie zapalało się oświetlenie a innym razem nie gasło. Przyczyną była plastikowa dźwigienka w zamku, która "współpracowała" z mikrostykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby tymi wszystkimi lampkami nie zarządzała pompka centralnego zamka?

Może coś w tym być, bo ja pompki nie mam :) kupię pompkę i sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz coś nagrzebałem sam nie wiem jak, wszystkie lampki włączają się jak trzeba ale już nie gasną :D i co teraz mi powiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz coś nagrzebałem sam nie wiem jak, wszystkie lampki włączają się jak trzeba ale już nie gasną :D i co teraz mi powiecie?

A gdzie grzebałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączałem, włączałem w podsufitce. Zamykałem, otwierałem centralke no i zam. i otw. drzwi. Odpinałem lampki podświetlenia nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączałem, włączałem w podsufitce. Zamykałem, otwierałem centralke no i zam. i otw. drzwi. Odpinałem lampki podświetlenia nóg.

Fajnie, czyli przeczyściłeś styki a teraz kolej na zamek drzwi. Moja propozycja - sprawdzić mikrostyki w zamku a raczej dźwigienkę która je włącza (wyłącza) być może się lekko odgięła i nie działa odpowiednio. Ja musiałem eksperymentować w doginaniu lub odginaniu aż w końcu się udało i chyba od trzech lat mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co zrobić jak lampki zapaląją się po otworzeniu drzwi pod danym kontem ?

A .. To według mnie inna sprawa - może masz "czujniki" otwarcia drzwi w "futrynie" owych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z tyłu w drzwiach znalazłem w futrynie jak w b4 wczyściłem po sprawdzałem kable i trochę lepiej chodzi a z przodu nie moge go zlokalizowac najgorsze jest to że to w praktycznie każdych drzwiach jest ten problem a od kierowcy to już wgl nie reaguje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie w b5 po otwarciu drzwi kierowcy nie palą sie lampki. Czy moze to byc wlasnie kwestia mikrostykow? Da cos wymiana zamka na nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...