Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka AC i nie działa klimatyzacja w A4 B8


painter007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Mam problem z klimatyzacjà, sprawę uważam za dziwną dlatego zgłosiłem się do Was. Może wspólnymi siłami dojdziemydo ładu..

Mianowicie po zakupie auta klimatyzacja działała bez zarzutu, po kilku miesiącach sprężarka zaczęła się wyłączać np.podczas postoju. Zdarzało się,że sprężarka chodziła 15sek.i się wyłączała. Myślałem,że nie ma czynnika chłodzącego i tak oto tym sposobem pojechałem napełnić. Podczas odbioru auta Pan poinformował mnie że wyskakuje błąd czujnika temp.zew.i ciśnienia klimatyzacji. Wsiadłem do auta i klikam na przycisk ac a tu nic prócz diody która przy naciśnięciu świeci a po zabraniu palca z przycisku gaśnie. Sprężarka jakby nieżywa. Czy coś popsuli mi naprawiacze klimy czy jest inny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz uzupelnic profil kolego bo nie wiadomo jakiego auta problem dotyczy. Czy nabil Ci klimatyzacje ten pan, ktory poinformowal Cie o bledzie, czy tylko Cie poinformowal?

Wszystko wskazuje na nie szczelny uklad i brak czynnika. Dlatego kompresor sie nie uruchamia. Dodatkowo dobrze byloby wstawic nr. bledow, ktore wyskoczyly.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, problem dotyczy audi a4 b8 kombi 2009r.

Klima byla nabijana i po nabiciu wystapil ten problem...wiec czynnik chlodzacy jest. Poinformowal mnie mechanik w trakcie operacji, wiec wydaje sie ze nic nie ukrywaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podpiac wtyczke diagnostyczna i sprawdzic dokladnie jakie bledy sa zapisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, mowil mi mechanik ze wyskakuje blad czujnika zew.i cisnienia klimatyzacji...

Tak jak mowilem kolego. Popatrz jak wyglada u mnie profil. Uzupelnij go u siebie i wklej numery bledow jakie wyskakuja bo to jest istotne. Bledow czujnika i klimatyzacji jest duzo wiec bez numerow to szukanie igly w stogu siana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc temat wygląda następująco. Dziś kolega podlączył mnie pod komputer i wywaliło błąd 00256 ciśnienie ac/czujnika temp. oraz 03220 zawór blokujący układu chłodzenia klimatronik (z tym ze nie mam klimatronika). Następnie pojechałem do warsztatu na sprawdzenie, i tam okazało się że nie ma takich błędów (jakiś jeden który nie jest związany z klimatyzacją) z tym, że przez 10min nie mogli się połaczyć z kompem. Sprawdzili czynnik, wszystko ok, szczelnosc również ok. Stwierdzili również, że czujniki sa ok i że sprężarka jest do wymiany. Przedstawili mi listę, co trzeba zrobić to rozbolała mnie głowa - 1570zł w tym regenerowana sprężarka. Nie rozumiem dlaczego akurat po napełnieniu klimy miałaby się zepsuć..moim zdaniem chcą mnie naciągnać. Telefon do nich dostałem od Pana, który napełniał mi klimatyzacje.

Pytałem jeszcze Pana, czy można jakoś sprawdzić na krótko, czy sprężarka działa to odpowiedział, że nie ma opcji bo jest jakiś zawór sterujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie znalezli bledow bo Twoj kolega je wykasowal. Trzeba sprawdzic okablowanie, czy gdzies nie ma przerwy i dlatego brak komunikacji z czujnikiem cisnienia (G395) i zaworem blokujacym (N422). Moze gdzies kabel ugryziony/oderwany etc.

Dobrze byloby podjechac do innego servisu klimy zeby sprawdzili ilosc czynnika. Jak ci specjalisci nabili go za duzo tez sawlasnie takie objawy.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem u innego speca i sprawdzil czynnik, okazalo sie ze jest 350g a powinno byc 600g, dopelnili, sprawdzili szczelnosc, odpalili kompa. Jedyny blad sie pokazal o kodzie 0bcf zasady w okresie docierania. Zadowolony odpalilem a tu nadal ta sama historia-nic sie nie dzieje...spawdzili bezpieczniki-wszystko ok. Podobno prad do sprezarki nie idzie z tego co sprawdzali. Ktos mial cos podobnego i potrafi rozszyfrowac ten problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat mam te same objawy , latem tamtego roku była napełniana bo miałem wyciek przez zawór , zawór wymieniony. Podłączyłem się i mam coś takiego. Czego można oczekiwać.

Adres 08: Klimatyzacja (J255)       Plik etykiet:. 8Kx-820-043-3Z.clb
   Oznaczenie elementu SW: 8K1 820 043 AJ    HW: 8K1 820 043 AJ
   Komponent: KLIMA 3 ZONEN H04 0123  
   Weryfikacja: C1000000    Numer seryjny: 01120320141207
   Kodowanie: 342002E000
   Kod serwisu: WSC 06325 000 00000
   VCID: 70EF65C7A3A31A0B33-8024

Znaleziono 1 błąd:
00256 - Klimatyzacja; czujnik ciśnienia / temperatury środka chłodniczego (G395)
            002 - Dolna wartość skrajna przekroczona
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 01100010
                    Priorytet błędu: 2
                    Częstość błędu: 32
                    Wew.licznik błędów: 137
                    Przebieg: 165292 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2020.11.10
                    Czas: 18:00:03

             Ramka zamrożona:
                    Temperatura: 6.0*C
                    Temperatura: 6.0*C
                    Obciążenie: 0.0 %
                    Ciśnienie rzecz.: 1.6 bar
                    Obroty silnika: 0 /min
                    Prędkość: 0.0 km/h
                    Natężenie prądu: 0.000 A
                    Temperatura: 6.0*C

  • Smutek 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...