Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamarzają węże od klimy


rudi2891-1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.W dniu wczorajszym gdy wracałem z urlopu zauważyłem że z nawiewów klimytyzacji zaczyna lecieć coraz słabiej zimne powietrze.Na zewnątrz temperatura 30c na klimie 20c klima automat i coraz wolniej.Nawet przy ustawieniu ręcznej siły nawiewu w samochodzie robi się coraz cieplej.Po krótkim postoju wszystko wraca do normy i po około 20min zaczyna się to samo pojawiać.W czasie jazdy po włączeniu eco nawiew zaczyna wiać,po chwili włączam automat i znowu jest ok przez jakieś 20 minut.Dodam jeszcze że w ubiegłym roku około sierpnia była wymieniana chłodnica,osuszacz,uszczelki i oczywiści klima była nabita.Do dnia wczorajszego było wszystko ok.I co najważniejsze węże od klimy które znajdują się pod maską zamarzają.Nie robią się zimne tylko pojawia się snieg że mógłbym z niego ulepić kulę.W załączniku jest zdjęcie.Zdjęcie zrobiłem po chwili postoju.Dodam że ta gumowa część rurki też była zaśnieżona.

Nie wiem czy będzie widoczne zdjęcie,bo coś nie mogę dodać.

file:///D:/Downloads/20150805_101009.jpg

Samochód to AUDI A4 B6 1.9TDI 2002r

Edytowane przez rudi2891-1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek uzupełnij profil kolego żeby było wiadomo jakiego auta problem dotyczy; -)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek uzupełnij profil kolego żeby było wiadomo jakiego auta problem dotyczy; -)

Załatwione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamarzanie jest spowodowane zanieczyszczeniami na dławiku i jest doża różnica ciśnień przy rozprężaniu czynnika. Jedź do zakładu niech sprawdzą dysze jeżeli są na niej opiłki metaliczne to powinno się uzupełnić olej w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamarzanie jest spowodowane zanieczyszczeniami na dławiku i jest doża różnica ciśnień przy rozprężaniu czynnika. Jedź do zakładu niech sprawdzą dysze jeżeli są na niej opiłki metaliczne to powinno się uzupełnić olej w układzie.

"DŁAWIK" kolego to te sitko metalowe na przewodzie aluminiowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mistrza od klimy i po podłączeniu do urządzenia też mu pokazało że ta dysza jest zapchana i muszę kupić dyszę dławiącą.Nie jest to duży koszt tylko jaką?Bo są różne kolory a co za tym idzie rozmiary.


Zamykam temat.Do wymiany była dysza rozprężna i mało czynnika w układzie.Już wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...