Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napęd do bramy dwuskrzydłowej


Wojto

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktos ma doświadczenia w tym temacie to proszę o poradę jakiej firmy kupic automatykę do bramy dwuskrzydłowej, na co zwrócic uwage itd itp. Brama będzie miała skrzydło 1,8m i bedzie ciężka. Na razie w jednej firmie polecili mi faac lub beninca ale nie wiem nic o tych markach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzić nie doradzę bo się nie znam ale mi też polecono Faac i zamontowałem. Będzie 3 lata jak jest na bramie dwuskrzydłowej i śmiga, daje rade :thumbup1: otwierane co dzień min 3 razy lub więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktos ma doświadczenia w tym temacie to proszę o poradę jakiej firmy kupic automatykę do bramy dwuskrzydłowej, na co zwrócic uwage itd itp. Brama będzie miała skrzydło 1,8m i bedzie ciężka. Na razie w jednej firmie polecili mi faac lub beninca ale nie wiem nic o tych markach.

ja mam firmy Came i skrzydła tez cięzkie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema :) Ja z tatą bawię się w montowanie napędów do bram :) I ogólnie, mogę polecić Faac'a, Nice ale i polską firmę ELBRAM. Są fajne cenowo, dość proste w budowie tylko nie mają tyle funkcji w swoim menu, do tego plusem jest to że nie potrzebują żadnego odboju :)Unikać wszystkich napędów no name kupionych w hipermarketach itp itd :) Do tego, jeśli macie jakieś bramy garażowe warto zainwestować w radio żeby z jednego pilota wszystko otwierać :)

Aaa i najważniejsze żeby dobrać napęd tak żeby szedł gdzieś na max 60% swojej mocy, bo np w przypadku kiedy będziesz miał śnieg itp itd możesz zniszczyć sobie napęd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Hormann? Mam bramę garażową z napędem tej firmy i za jakiś czas planuję uzbroić bramę wjazdową w napęd i myślałem właśnie nad hormannem, ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kupować Hormanna :) Możesz kupić obojętnie jaki napęd, grunt żeby potem dobrać radio które będzie obsługiwało oba napędy i do tego np pilot cztero kanałowy. Np mając bramę przesówną możesz zrobić sobie funkcję furtki - czyli w tym momencie brama otwiera się powiedzmy na 1m. Do tego drugim kanałem możesz otwierać sobie bramę wjazdową a trzecim bramę garażową :) Z tego co się orientuję, to pod przykrywką Hormanna kryją się inne napędy innej firmy :) Do tego warto sobie jeszcze położyć kabel telefoniczny pomiędzy oby dwoma napędami i gdzieś w domu założyć sobie dwa klawisze do otwierania obu bram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Spotkałem się z fachowcem montującym napędy. Bedzie najprawdopodobniej napęd Faac s 418. Teraz tylko przygotować okablowanie. Tak jak koledzy wspominali wyżej, dobrze zrobic wyłacznik w domu oraz gdzieś przed bramą na podwórku (wyłacznik na kluczyk) żeby nie szukac za każdym razem pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór :) Dokładnie, ja mam u siebie zrobione otwieranie na pastelke z zewnątrz - nie musze nosić ze sobą pilota tylko taką malutką pastelke którą wystarczy przyłożyć tylko do czytnika :) Oprócz tego mam Klawisz do bramy na parterze, piętrze i w garażu :)

Wojto i ogromna uwaga odemnie. Przewody do ziemi wszystkie ziemne - żelowane. Nie oszczędzaj na nich bo się to szybko zemścić na tobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zarejestrowałem się, ponieważ stoję przed podobnym wyborem. W oko wpadł mi napę BFT Phobos w normalnej cenie. Chciałbym dokonać jego zakupu, ale wcześniej zapoznać się z poglądami innych na temat automatyki. Czy jest ktoś posiadaczem produktu tej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...