Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opadająca tylna szyba


fronek22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem polega na tym, że opada mi tylna prawa szyba,( wszystkie szyby mam otwierane elektrycznie), a stało się to w najgorsze upały, otworzyłem wszystkie szyby aby przewietrzyć samochód po tym jak się nagrzał na słońcu i przed uruchomieniem klimy, podczas otwierania coś walnęło i szyba opadła poniżej poziomu na jaki normalnie się otwiera i musiałem ją domykać ręcznie (samochód praktycznie jak na tacy dla złodzieja). Doda,że po ręcznym domknięciu gdy wcisnę przycisk opuszczania jej to reaguje i opuści się kawałek i spadnie na sam dół, lecz gdy chcę ją podnieść to drgnie. Postanowiłem zdjąć boczek i na chwilę obecną zabezpieczyłem szybę podpórką z drewienka, poczytałem informacje, że uszkodzony jest ślizg, przyjrzałem się mu i nic uszkodzonego w nim nie zauważyłem i teraz pytanie do was drodzy forumowicze co się tam mogło uszkodzić i czy możliwe że jest to ten tzw ślizg (u mnie taki trapez kolor zielony) pytam bo nie zauważyłem na nim żadnych śladów pęknięcia, a nie chcę się narażać na niepotrzebne koszty.

No więc udało mi się to odkręcić nie wyjmując całego mechanizmu z szybą i faktycznie jest ten plastyk uszkodzony zamówiłem nowy na aledrogo za 19,99 plus przesyłka poniżej zamieszczam fotki uszkodzonego jak i sprawnego ślizgu do tylnej lewej szyby i chciałbym was przynajmniej prosić o pomoc przy założeniu czy jest opcja aby to zrobić bez wyciągania szyby i na co muszę zwrócić szczególną uwagę.

http://zapodaj.net/c00c9c7fa0d99.jpg.html

http://zapodaj.net/efcf31ca01192.jpg.html

http://zapodaj.net/40d28f5b17a5c.jpg.html

Edytowane przez fronek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popros ewentualnie kogos o przytrzymanie szyby tak bys mial lepsze dojscie powoli bez pospiechu złożysz to nic skomllikowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popros ewentualnie kogos o przytrzymanie szyby tak bys mial lepsze dojscie powoli bez pospiechu złożysz to nic skomllikowanego

Szybkę podeprę sobie listewką chodzi mi bardziej czy jak założę ten ślizg na szynę to czy coś w tej szynie od drugiej strony (niewidocznej dla mnie) jest jakiś zaczep aby one chodziła w górę i w dół??

Edytowane przez fronek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niewiele Ci pomogę ale powiem tak: miałem taki sam problem ale rozwiązałem go wymieniając cały mechanizm podnoszenia szyby (kupiony w RK Niedziałek za 80zł) i wymiana polegała na rozebraniu całych drzwi i podmianie mechanizmu. Z tego co pamiętam to ten zielony plastik porusza się po metalowej szynie (poruszany jest linką, za pomocą silniczka). Jutro poszukam w garażu starego mechanizmu i - jeśli chcesz - wrzucę tutaj zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niewiele Ci pomogę ale powiem tak: miałem taki sam problem ale rozwiązałem go wymieniając cały mechanizm podnoszenia szyby (kupiony w RK Niedziałek za 80zł) i wymiana polegała na rozebraniu całych drzwi i podmianie mechanizmu. Z tego co pamiętam to ten zielony plastik porusza się po metalowej szynie (poruszany jest linką, za pomocą silniczka). Jutro poszukam w garażu starego mechanizmu i - jeśli chcesz - wrzucę tutaj zdjęcia.

Kolego bardzo by było to dla mnie pomocne i byłbym Ci bardzo wdzięczny. Z góry bardzo dziękuje

Chyba niewiele Ci pomogę ale powiem tak: miałem taki sam problem ale rozwiązałem go wymieniając cały mechanizm podnoszenia szyby (kupiony w RK Niedziałek za 80zł) i wymiana polegała na rozebraniu całych drzwi i podmianie mechanizmu. Z tego co pamiętam to ten zielony plastik porusza się po metalowej szynie (poruszany jest linką, za pomocą silniczka). Jutro poszukam w garażu starego mechanizmu i - jeśli chcesz - wrzucę tutaj zdjęcia.

Kolego bardzo by było to dla mnie pomocne i byłbym Ci bardzo wdzięczny. Z góry bardzo dziękuje

No i jak kolego możesz wrzucić te fotki jak to wygląda od deugiej strony ewentualnie czy ktoś z forumowiczów mógłby to zrobić ewentualnie jakiś rysunek w paincie wrzucić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Wrzucam zdjęcia całego mechanizmu podnoszenia szyby. Jak widać, ten zielony element był uszkodzony i poprzedni właściciel coś przy nim kombinował (śruby zamiast plastikowych uchwytów)

9jp8mpzf.jpg

u5ryxfmx.jpg

v7m9vavr.jpg

lzrjzaok.jpg

ctatldpi.jpg

ba5628z4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stało już sobie poradziłem i dziękuje w ogóle za zainteresowanie się tematem :gicior:a na fotkach przedstawionych przez Ciebie widać faktycznie - rzeźba:D. No więc ustawiłem środkową część ślizgu na wysokości tego ciężarka który jest na stalowej lince nie widocznej dla oka, przyłożyłem ślizg bokiem pod kontem prostym zahaczając tymi haczykami na ślizgu o tą prowadnicę i pchnąłem i elegancko wskoczył na swoje miejsce umieszczajac przy tym ten metalowy ciężarek w środku ślizgu. Dodam jeszcze, że przy zakupie nowego ślizgu na alledrogo należy rozwiercić te dwa otwory na wkręty i później przegwintować ponieważ 2h siedziałem i próbowałem wkręcić te wkręty od tyłu co oczywiście mi się nie udało dopiero po wyjęciu ślizgu i przegwintowaniu założyłem to bez większych problemów bez wyciągania całego mechanizmu z szybą. Poniżej krótkie fotostory może komuś się przyda:)

4acfa761cad1.jpg

0b2c6afcb26e.jpg

1f0d673b353b.jpg

74937a299be3.jpg

Edytowane przez fronek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...