Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wariująca wskazówka poziomu paliwa


jankesik1995

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam problem ze swoją a4. Ostatnio zauważyłem że wskaźnik poziomu paliwa zaczął wariować zalałem 20 litrów paliwa przejechałem 12 kilometrów i wskazówka opadła mi poniżej pierwszej białej kreski. Sprawdziłem z tyłu pływak i wtyczkę i jest wszystko ok.

Pomocy co może być tutaj problemem dodam że wskazówka jak odpalam auto i jadę dopiero po jakimś czasie podnosi się i pokazuje rzeczywistą ilosć paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do tematu mam podobnie z tym, że u mnie pompa już nie domaga. Może jest to z tym związane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak ze jak zejdzie ponizej bialej (powyzej juz nie) kreski to ginie szybciutko paliwo .mimo tego ze fizycznie jest w baku .a jezdze na lpg wiec go nie zuzywa.jak odlacze aku lub zrobie vagiem test zegarow to wraca spowrotem.dziwne ale tak ma .

Edytowane przez szakal222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - może zaworek odpowietrzenia zbiornika odmówił posłuszeństwa. Jest on na obudowie filtra powietrza i powinien cykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma i to sporo :) Cykać ma nie zawsze tylko w odpowiednim momencie np.: przy dodawaniu gazu nie będzie cykał, ale na temat jego cykania można sporo pisać :) On odpowiada za to aby nie było par paliwa w baku więc jeżeli się nie domyka to wytwarza podciśnienie które potrafi "wciągnąć" bak i wtedy pływak szaleje :) Wymień ten zaworek (niestety jak nowy to tylko ory. bo zamienników nie ma :) ) i myślę ze będzie po problemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zaworek odpowietrzania działa prawidłowo, mimo to wskazówka wariuje. Gdy trochę pojeżdzę wskazówka pokazuje prawidłowo, po zgaszeniu auta i pozostawieniu go na jakiś czas (np po nocnym postoju) rano odpalam auto wskazówka już pokazuje inną wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zaworek odpowietrzania działa prawidłowo, mimo to wskazówka wariuje. Gdy trochę pojeżdzę wskazówka pokazuje prawidłowo, po zgaszeniu auta i pozostawieniu go na jakiś czas (np po nocnym postoju) rano odpalam auto wskazówka już pokazuje inną wartość.

Opisz dokładniej co się dzieje, czy wartość po zgaszeniu jest większa, czy mniejsza ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...