Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bardzo dużo pali


xela94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem a4 b6 1.9tdi avf 2003r. Otóż mam problem z bardzo wysokim spalaniem, rzędu 11-13l w mieście, przy w miarę dynamicznej jeździe(Nie mowie tu o pisku opon na każdych światłach)

Tak więc pojechałem do znajomego mechanika. Po podpięciu do komputera okazało się, że mam 4 wtryski do wymiany. Jestem zaskoczony, bo stało sie to nagle. W tym momencie mam wątpliwości co do diagnozy, ponieważ po za dużym spalaniem nic nie wskazuje na to żeby były to wtryski. Samochód w ogóle nie kopci, przyspiesza tak samo jak przed usterka, nie faluja obroty, a po miesiacu nie odpalania, odpalił na strzała. W przyszłym tygodniu pojadę na diagnozę do innego mechanika, ale w miedzy czasie pragnę poznać waszą opinie. Ps. Nie uśmiecha mi się kupować wtrysków, żeby pozniej okazało się ze wtryski były dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz taki wynik spalania, z FIS-a , czy wyliczony z na podstawie faktycznie zużytego paliwa i przejechanych kilometrów ? :naughty:

A jeżeli z kilometrów i paliwa, to czy jest to chociaż cały zbiornik , czy parę litrów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz taki wynik spalania, z FIS-a , czy wyliczony z na podstawie faktycznie zużytego paliwa i przejechanych kilometrów ? :naughty:

A jeżeli z kilometrów i paliwa, to czy jest to chociaż cały zbiornik , czy parę litrów :P

Z tego i tego. Według FIS-a pali 12l, a na pełnym baku przejechałem nieco ponad 500km ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przeanalizuj temperatury pokazywane przez czujnik temperatury silnika (G62), jeżeli zaniża temperaturę to może być odpowiedzialny za zwiększone spalanie.

Podczas porannego odpalania silnik nie zaczyna pracy z podwyższonymi obrotami ?

P.S. Zakładam oczywiście że jako możliwą przyczynę wyeliminowałeś już np. możliwość blokowania się hamulców :naughty:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przeanalizuj temperatury pokazywane przez czujnik temperatury silnika (G62), jeżeli zaniża temperaturę to może być odpowiedzialny za zwiększone spalanie.

Podczas porannego odpalania silnik nie zaczyna pracy z podwyższonymi obrotami ?

P.S. Zakładam oczywiście że jako możliwą przyczynę wyeliminowałeś już np. możliwość blokowania się hamulców :naughty:

Według mechanika temperaturę mam w porządku.;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z hamulcami ? :naughty:

Przy spokojnej jeździe , jak motorówka nie dymi, to przy takim spalaniu gdzieś się musi ta energia ze spalania takiej ilości paliwa podziać :kox:

A może masz jakąś nieszczelność i gubi paliwo ? :P

A tak a propos, ciekawy jestem w jaki sposób Twój mechanik po samym podpięciu kompa stwierdził że masz pompki do wymiany :naughty::decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystkie błędy i zrób logi sondy lambda i przepływki. Sprawdź też korekcje wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób logi sondy lambda

Niestety nie w tym aucie.

Czy kolega ma VAG, VCDS itp.?

Jaki jest kąt synchronizacji wałków i jaka dawka paliwa na wolnych obrotach (w mg)?

Do sprawdzenia obowiązkowo wtyczka od czujnika temperatury silnika i cienkie przewody które lubią sie od drgań przerywać.

Pompowtyski i ich wymiana to ostateczność, ale i tak dopiero po dobrej diagnozie.

Edytowane przez CzarekJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam podobny problem. Zatankowałem za 70 zł i komputer pokazał, że moge zrobić 210km po czym zrobilem raptem 107km i zapalila mi sie rezerwa :/ to normalne ? Jestem posiadaczem od paru dni Audi A4 B6 1.9 131KM z 2001r. Ktoś ma jakis pomysl czym to moze byc spowodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak ktoś się nasłucha ze te silniki palą 4L na trasie i 7L po mieście. Kupuje taki samochód i zaczynają się pytania.

Na spalanie wpływa duuuuuużo czynników , począwszy od jazdy kierownika po stan silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli po zatankowaniu komp pokazał zasięg 210km z czego ty zrobiłeś 107km ,zostaje 103 km czyli rezerwa,wg mnie wszystko ok ,po za tym nie patrz na fis ,zatankuj do pełna ,wyjeździj do rezerwy i znowu do pełna ,wtedy coś możesz wyliczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wszystkie filtry, olej, czujnik temperatury i oringi na wtryskach ale dalej problem istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź kogoś kumatego,zapnij VAG-a i zrób logi,bo wymienisz pół auta i nie znajdziesz przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak ktoś się nasłucha ze te silniki palą 4L na trasie i 7L po mieście. Kupuje taki samochód i zaczynają się pytania.

Na spalanie wpływa duuuuuużo czynników , począwszy od jazdy kierownika po stan silnika.

Żadna bajka moim w trasie spokojnie zejdą do 4.5l w mieście natomiast od 7.5 do 10 zależy od nogi i pory roku a mam program na ponad 170KM

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź kogoś kumatego,zapnij VAG-a i zrób logi,bo wymienisz pół auta i nie znajdziesz przyczyny.

A co to takiego te logi?

Juz bylem u 3 mechaników i od wszystkich słyszałem ta sama gadke (wtrysku do wymiany) gdzie nawet go do komputera nie podłączali :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u innego mechanika i dowiedziałem się, że mam problem z egr przez co przepływomierz podaje za dużo powietrza. Może mieć to wpływ na tak duże spalanie? Czyścić czy wymienić egr?

Edytowane przez xela94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ciężko u Ciebie o ogarniętego mechanika :decayed:

Dużo użytkowników A4 1,9 TDI jeździ z zaślepionym albo wyłączonym EGR-em , wtedy przepływomierz prawie non stop widzi mocno zawyżony przepływ powietrza i nie słyszałem żeby komuś przez to auto zaczęło palić x 1,5 :kox:

Szukaj dobrego mechanika, który potrafi zrobić logi i coś z nich wydedukować :hi:

Jeżeli problem z wysokim spalaniem jest od początku jak posiadasz auto, to zdejmij pokrywę głowicy i spisz oznaczenia z pompowtrysków , może są z innego silnika, a program nie był pod nie korygowany :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyscilem egr no i w ogóle nie kopci. A spalanie jak wysokie było tak jest.
Podczas czyszczenia zauważyłem, że w rurach jest olej. Tak powinno być? Czy uszkodzona odmawia może być winowajca tego oleju w rurach i dużego spalania?

Edytowane przez xela94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...