Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak świateł mijania


michal008

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem że nie działają mi światła mijania. Nie wiem dokładnie od kiedy ale przypuszczam że od wczoraj gdy wyciągałem lewy reflektor żeby dostać się do intercoolera. Wyciągałem tylko lewy a nie działają oba. Sprawdziłem bezpieczniki- są całe, sprawdziłem napięcie pod tymi bezpiecznikami i też jest ok. Błędów brak. Jak robię przez vag-a test świateł to o dziwo zaświecają się. . Czyli żarówki sprawne. Podczas wyciągania lampy nie odłączałem aku ale też kluczyk był wyciągnięty ze stacyjki. Z tego co sprawdziłem to prawdopodobnie (bo nie wiek który to pin) na kostce przy lampie nie ma zasilania do świateł mijania. Co to możne być i jak to naprawić?


Zastanawiam się jeszcze czy podczas wyciągania intercoolera nie rozpialem albo uszkodzilem jakiegoś kabla. Ale nie działają oba światła a robiłem tylko przy jednym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bezpieczniki dobre to albo uszkodzona wiązka przewodów albo moduł. Weź jeszcze pod uwagę przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązkę to przelecę po kablach i sprawdzę, co do przełącznika to pewnie musiałbym znaleźć piny od niego i zobaczyć na krótko czy się włączą. Lipa bo tak bez świateł to nie pojeździ :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki zgłębię temat. Mam jeszcze pytanie: czy da się włączyć tryb skandynawski (żeby światła włączały się podczas przekręcenia kluczyka. Tak w celu sprawdzenia usterki) nie robią tego poprzez długie kodowanie tylko kablem z vagiem starszym (311)- ta wersja nie ma opcji długiego kodowania

Edytowane przez michal008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po włączeniu trybu skandynawskiego zaswieca się tylko iluminacja deski rozdzielczej ale światła nie. Czy to wyklucza włącznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, miałem wszystkie światła ale nie miałem mijania (jeśli nie miałem mijania to drogowe nie chciały sie zapalić na stałe). Zmostkuj przewody przed włącznikiem. Jak zaświeca to znaczy, że włącznik padł ;)

e6a78aedcf94dc27med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz. Dzięki, spróbuję jeszcze tak

okazało się że były spalone obie żarówki. Co ciekawe wyciągałem je i sprawdzałem "wzrokowo"- wyglądało wszystko ok. Problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każda b6 ma kontrolę spalonych żarówek . Wszystko zależy od wersji mce.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mlodziak22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...