Skocz do zawartości
IGNOROWANY

duuuuuuuuuuuuże spalanieeeeeeeeee


Kmicik

Rekomendowane odpowiedzi

o moze byc powodem ogromnego apetytu na paliwo?? w miescie około 20-25l a w trasie ponad 11l silnik 1,6 ADP bez gazu. Czy to moze byc skutek dziurawego kolektora wydechowego?? był spawany ale spawy puściły ale jak wielka dziura to nie wiem...wyglada na małą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być! Sam sobie odpowiedziałeś. Komputer steruje dawkę paliwa na podstawie danych z odczytu sondy lambda (temperatura spalin). Dziurawy kolektor przed sondą powoduje, że sonda jest niedogrzana i masz dawkę paliwa jak na ssaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopułka, palec wymienione, swiece wymienione, kable WN wymienione, rozrząd zrobiony, Sprzęgło zrobione, przepływomierz lub przepustnica wymieniona na nową (ta od powietrza) to wszystko było robione bo autkiem szarpało. Tez gasł w gorące dnia ale przed tym spalanie jakos było w normie trasa 7,7 miasto koło 11-13 wydałem w h*j kasy a pali teraz jak smok, tez na jałowym troszkę faluje przez jakiś czas potem normują się obroty..a tak przy okazji ktoś zna jakiegoś mechanika z mojej okolicy...takiego z prawdziwego zdarzenia a nie z łapanki...

Edytowane przez Kmicik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kompa i sprawdź błędy i sondę lambda, obstawiam, że to ona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pęknięty kolektor i spalanie na trasie 7l (oczywiście bez wariacji), w mieście 12l. Raczej możesz to wykluczyć. Absolutnie żadne błędy Cie nie wyskakują???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A termostat sprawdzałeś? znajomy miał w jakimś aucie padnięty i ciągle mu na ssaniu chodziło spalanie też ogromne a błędów brak było.. chyba jakiś fiat to był ale nie pamiętam może tu też wina tego .. sprawdzić nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury płynu chłodzącego do sprawdzenia - najlepiej VAG -iem spr jaką temp odczytuje komputer. Z innych przyczyn mogą lać wtryski ale wtedy auto chodziło by hymm "kulawo" mógłby mieć problemy z odpalaniem np. Bardziej stawiam na czujnik temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak spytam auto paląc ponad 20 litrów kopci? Zresztą czy kto kolwiek zastanawiał się czy to wgl możliwe żeby przez wtryski od 1.6 mogło lecieć tyle paliwa? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...