Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z TU i autem zastępczym


Rekomendowane odpowiedzi

Bry, :hi: pytanie do osób obeznanych w temacie. W czerwcu br nierozważna pani cofając wgniotła i porysowała mi drzwi. TU przyjęło odpowiedzialność i wypłaciła odszkodowanie na kosztorys. Na czas naprawy wziąłem auto zastępcze a teraz po 3 miesiącach firma, która wypożyczyła mi auto zadzwoniła do mnie o wypełnienie arkusza naprawy gdzie mają być daty w jakich auto stało na naprawie - ok to mogę zrobić ale ubezpieczalnia żąda jeszcze że mam dostarczyć kalkulacje kosztów naprawy od warsztatu :ranting:

z tego co jest mi wiadomo godząc się na naprawę na kosztorys nie mam obowiązku przedstawiać żadnego wyliczenia czy faktur czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mało precyzyjnie się wypowiadasz.


TU przyjęło odpowiedzialność i wypłaciła odszkodowanie na kosztorys.

Czy to mam rozumieć, że ubezpieczyciel zaakceptował naprawę z rozliczeniem bezgotówkowym? Bo jeśli tak, do dlaczego napisałeś wypłaciła?

Na czas naprawy wziąłem auto zastępcze a teraz po 3 miesiącach firma, która wypożyczyła mi auto zadzwoniła do mnie o wypełnienie arkusza naprawy gdzie mają być daty w jakich auto stało na naprawie

To kolejne mało precyzyjne określenie, na dodatek mylące. Mając bowiem na względzie, że poszkodowanemu przysługuje samochód zastępczy na tzw "technologiczny okres naprawy", to w stwierdzeniu "auto stało na naprawie" zawarto podchwytliwe pytanie. Ubezpieczyciel nie zrekompensuje bowiem kosztu korzystania z samochodu zastępczego z powodu oczekiwania pojazdu na naprawę.

ubezpieczalnia żąda jeszcze że mam dostarczyć kalkulacje kosztów naprawy od warsztatu

To bezprawne. Ubezpieczyciel może jednak dokonać kontroli jakości i zgodności wykonanej usługi z kalkulacją naprawy wykonaną lub zaakceptowaną przez ubezpieczyciela. Innymi słowy może dokonać ponownych oględzin pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj się na to, że auto zastępcze masz na czas technologicznego okresu naprawy. Już widziałem jedną osobę co zaszalała i sobie wypożyczyła audi a8 na kilkanaście tysięcy, teraz musi połowę oddać bo towarzystwo zgodziło się tylko na ileś dni wypożyczenia i zapłaciło z faktury tylko 8 tys :mellow:. Druga połowa wiesz skąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kolego mało precyzyjnie się wypowiadasz

No już poprawiam


Czy to mam rozumieć, że ubezpieczyciel zaakceptował naprawę z rozliczeniem bezgotówkowym?

Dostałem kosztorys naprawy z zaproponowana kwotą na którą się zgodziłem wiec TU przelało należność na konto.


poszkodowanemu przysługuje samochód zastępczy na tzw "technologiczny okres naprawy

Przygotuj się na to, że auto zastępcze masz na czas technologicznego okresu naprawy

I tak tez było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I tak tez było.
I wszystko wskazuje na to, że ubezpieczyciel kwestionuje wysokość rachunku za korzystanie z auta zastępczego. Właściciel warsztatu z którego wynająłeś auto pewnie nie poinformował cię, że w razie odmowy ubezpieczyciela sam zapłacisz za wóz. Domagając się informacji o czasie naprawy, ubezpieczyciel chce określić ile musi zapłacić (a zapłaci tylko za "technologiczy okres naprawy" wynikający z roboczogodzin wyliczonych w kosztorysie). Resztę będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni (choć o to można powalczyć z warsztatem wynajmującym samochód).

Gwoli ścisłości. Dla potomnych i innych oszczędnych i będących w potrzebie. Samochód zastępczy można wynająć także od osoby prywatnej (znajomego, kolegi, kogoś z rodziny). Trzeba tylko spisać umowę najmu (jest takim samym dokumentem jak faktura z wypożyczalni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...