Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działają elek szyby


jarek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie działają mi elektryczne szyby,przód,tył - korbka. Przeszukałem google,forum i nie znalazłem odp a nie chcę pół auta rozgrzebać. VCDS pokazuje błąd:

01330 - Central Control Module for Central Convenience (J393)
37-00 - Faulty

Ten bład miałem już od dawna ale nic tam się złego z autem nie działo wiec nie ruszałem. W tatym roku robiłem wiąze w drzwiach kierowcy bo głośnik nie działał i te spękane wymieniłem,podświetlenie wnętrza,głośniki,lusterka wszystko działa b dobrze tylko te szyby,Czy to jest wina modułu komfortu,tej wiązki w drzwiach czy samych przełączników??Od strony pasarzera też nie działa szyba,czy ona jest uzależniona od strony kierowcy??Czy jest to połączone?Wole zapytać najpierw niż rozbierać bo nie wiem co to może być....pozzdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z boku od kierowcy sprawdzalem i bylo ok,chyba ze inny odpowiada bo wg opisu z tabliczki nie ma bezpuecznika do ele szyb:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa bezpieczniki od szyb jeden w skrzynce po lewjej stronia a drugi - termiczny nad modułem MCE.

Sprawdź jeszcze stan przewodów w gumowych osłonach między drzwiami a karoserią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm dziękuje za wskazówki,jest jeszcze ciepło i nie chce na klimie jedzić a że szyby nie działały to wiecie,trzeba było zrobić :) Na chwile obecną temat uważam za zamknięty,po 2 dniach nie działania...nagle chodzą,nie wiem o co biega,jeśli znowu nawala to wtedy będę zaglądał,pozdrawiam i dziękuje:)


Zamknelem temat gdyz myslalem ze po problemie niestety po tym moim szczesciu znowu nie dzialaly,potem dzialaly a od kilku dni nie;( rozebralem boczek od kierowcy,sprawdzilem wlacznik,rozebralem wyglada ok,podpielem miernik pod mase,niestety w wtyczce co idzie do przelacznika szyb prądu nie ma bo źarowka nie swiecila;/ sprawdzilem z boku wszystkie bezpieczniki-sprawne,rozkrecilem pod nogami,sprawdzilem bezpieczniki wszystkie ok,przekaźniki wygladaly ok,niestety nie wiem jak je sprawdzic,gdzie szukac przyczyny??dodam ze wszystko jest ok z autem,lusterka dzialaja,glosniki,zamykanie,miganie podczas otwierania,zamykania,swiatlo wewnatrz wiec chyba mk odpada,prosze o jakies naprowadzenie,porade
Bylem w aucie przed chwila i po wlaczeniu swiatel przyciski sie świecą,ale nie dzialaja;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zielony bezpiecznik po prawej sprawdzałeś?

20120630_002.jpg

Mam 2 zielone,oby dwa maja przejscie oraz prad dochodzi bo zarowka pali sie.

A takie pytanie czy zalóżmy pekniety kabel miedzy dzwiami od np kierowcy ma wplyw na niedzialanie szyby od pasarzera i odwrotnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zielony bezpiecznik po prawej sprawdzałeś?

20120630_002.jpg

Mam 2 zielone,oby dwa maja przejscie oraz prad dochodzi bo zarowka pali sie.

A takie pytanie czy zalóżmy pekniety kabel miedzy dzwiami od np kierowcy ma wplyw na niedzialanie szyby od pasarzera i odwrotnie???

chyba ma, bo jak montowałem el. szyby z tyłu, to szyby mi nie działały (żadne) dopóki nie podłączyłem wszystkich 4 silniczków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a sprawdziłeś kable między drzwiami a budą (w czarnej harmonijce)?? Jeden z kolegów już o tym pisał. W harmonijce jest kilka przewodów w tym jeden gruby czerwony i gruby brązowy - to są kable od masy i 12V, bardzo często ulegają złamaniu, a w konsekwencji pękają (za samo podświetlenie odpowiada inna para kabli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

mam wyciagniete z dwoch stron przewody co ida od slupka do drzwi i sprawdzalem przewody poprzez mierzenie czy jest przejscie od kostki do kostki i wszedzie jest,byl okres ze tydzien dzialaly a od jakis poltorej tyg nie chodza,bezpieczniki sprawdzone,co to moze byc???modol komfortu??oprocz szyb wszystko dziala, eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim wypadku wypadało by zaglądnąć pod wykładzinę i sprawdzić czy moduł komfortu nie pływa w wodzie. Aby się do niego dostać najlepiej wyjąć, albo przynajmniej odkręcić fotel kierowcy i rzucić go na kanapę, zdemontować listwę progową i odgiąć wykładzinę do góry. MK będzie w takiej czarnej obudowie.


aha i jeszcze jedno ten błąd występuje w module 46 (moduł komfortu), a nie np w 17?? - choć to i tak wszystko skupia się na MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...