Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z szyba od kierowcy zamykanie otwieranie !


Jooggii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomocy dzis otworzylem szybe delikatnie zaczelo trzaskac jakby kamyczki byly w srodku tak samo jest przy powrocie ktos mial juz taki przypadek co sie dzieje??????? Z góry dzieki za jakies informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to. Mechanizm podnoszenia szyby masz niestety do wymiany. Nie bierz zamiennika bo szybko padają. Lepiej ori używka. Jak wymienić znajdziesz w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to. Mechanizm podnoszenia szyby masz niestety do wymiany. Nie bierz zamiennika bo szybko padają. Lepiej ori używka. Jak wymienić znajdziesz w necie.

Dzieki Wielkie a duzo roboty z tym jest czy lepiej oddac komus jakiemus magikowi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest trochę pracy. Film z YouTube jest bardzo pomocny. Kup spinki do tapicerki ( ok.10 szt) bo przy demontażu pękają. Sporo kłopotu jest z ustawieniem ramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ustawianie ramki to zapamiętaj po wyjęciu starej pod jakim kątem ustawione są pionowe prowadnice. One są wciskane w uchwyty szyby na takich plasticzkach z ząbkami. Nowe zakładasz pod tym samym kątem i jest git. Ewawentualnie po montażu sprawdz czy odległość górnej krawędzi szyby odbuszcelki jest wszędzie jednakowa.

Sent from my LG-H525n using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu gdyż mam podobny problem a mianowicie opuszczanie szyby działa ale z podnoszeniem jest już problem. Szyba (od strony kierowcy) podniesie się do góry na jakieś 10 cm i zaraz się chowa, gdy próbuje następny raz zatrzymuje się w miejscu i muszę małymi skokami podnosić ją do góry tzn naciskać przycisk i puszczać (dodam że przycisk nowy oryginalny zmieniany jakieś 2 mies temu). Wcześniej było słyszalne z wnętrza drzwi taki jakby delikatny zgrzyt czy coś takiego. Czy to będzie mechanizm opuszczania/podnoszenia szyby czy może silniczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu gdyż mam podobny problem a mianowicie opuszczanie szyby działa ale z podnoszeniem jest już problem. Szyba (od strony kierowcy) podniesie się do góry na jakieś 10 cm i zaraz się chowa, gdy próbuje następny raz zatrzymuje się w miejscu i muszę małymi skokami podnosić ją do góry tzn naciskać przycisk i puszczać (dodam że przycisk nowy oryginalny zmieniany jakieś 2 mies temu). Wcześniej było słyszalne z wnętrza drzwi taki jakby delikatny zgrzyt czy coś takiego. Czy to będzie mechanizm opuszczania/podnoszenia szyby czy może silniczek?

Jak zgrzyt to na 99% mechanizm do wymiany. Kup używkę ori, wczyść i dobrze przesmaruj przed włożeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też długo zgrzytała i działała, lekko ręką musiałem pomagać i się zamykała. Długo tak jeździłem i jej po prostu nie dotykałem. Ktoś raz niechcący opuścił trzymając rękę na uchwycie (swoją drogą trochę nieprzemyślane) i się już tak zesrała, że nie dałem rady domknąć. Na szczęście nie w trasie bo nie wiem co bym zrobił. Jak to rozebrałem to się zastanawiałem jak to w ogóle mogło działać, tak się linka tam wkręciła. Jak będziesz miał pecha to oprócz mechanizmu będziesz musiał wymienić siłownik, jak linka zrobi masakrę w kole zębatym siłownika. Nie warto czekać, mechanizm dużo kasy nie kosztuje, jedynie wymiana trochę czasu zabiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że się podniesie trochę i opuści? Zgrzyt nie jest taki mocny.

Mechanizm jest na 100 % uszkodzony i jeśli go nie wymienisz może zerwać się linka a wtedy klapa.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co szyby nie ruszam, tylko teraz pytanie odnośnie nr seryjnego tego mechanizmu bo szukając na allegro są różne nr i nie wiem dokładnie jaki mam wziąć i czy mechanizm na prawą i lewą stronę jest taki sam? Bo nr mają identyczne patrząc na aukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić inny sterownik niż masz, ale i tak kodowanie VAG Cię nie ominie. Sterowniki różnią się wersjami na lewe i prawe drzwi, angolem i składaniem luster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić inny sterownik niż masz, ale i tak kodowanie VAG Cię nie ominie. Sterowniki różnią się wersjami na lewe i prawe drzwi, angolem i składaniem luster.

O jakim sterowniku piszesz? Musze zmienic tylko mechanizm podnoszenia szyby, czy tam tam bedzie potrzebne kodowanie vag-iem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety póki co muszę kupić zamiennik ponieważ mieszkam w Niemczech i nie mogę tutaj znaleźć oryginału przynajmniej na ebay, miejmy nadzieję że wytrzyma trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety póki co muszę kupić zamiennik ponieważ mieszkam w Niemczech i nie mogę tutaj znaleźć oryginału przynajmniej na ebay, miejmy nadzieję że wytrzyma trochę.

Kto szuka ten znajdzie:

http://www.ebay.de/itm/NEU-Original-Audi-Fensterheber-links-8E0837461C-A4-S4-RS4-8E-B6-B7-Fahrertur-Rep-/171383639495?hash=item27e742cdc7:m:m9Q4a2NBAuXqstJlw4rVR7A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...