Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie Oleju


Bednar1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do Was panowie pytanie odnośnie spalania oleju w moim silniku, Samochód przejechał około 1200 km i ze stanu oleju na zdjęciu pierwszym zastałem stan oleju na zdjęciu drugim. Czy mam się czym martwic czy to normalne? Czy jesteście mi w stanie powiedzieć ile jest to mniej więcej oleju.

Czarną linią zaznaczyłem stan oleju.

Zdjęcia

Zdjęcia

Edytowane przez Bednar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od max. do minimum na bagnecie jest około 1 litr. Możesz więc sobie obliczyć ile oleju zjadł. Jest temat na forum bodajże Panika olejowa w tfsi lub jakoś tak podobnie. Poczytaj bo podobno ,a zarazem niestety silniki te są olejożerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli okolo 250ml to nie taka tragedia. w ogolnym rozrachunku litr na 5 tysiecy. wielu by chcialo miec taki wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie producent pisze ze w zależności w jakich warunkach itp itd silnik moze spalić ok 1l oleju na 1tys km....

Nie każdy tak ma ale sie zdarza dolewac...także zbytnio bym sie nie martwił...spróbuj dolać ok 300ml i powinieneś mieć w pozycji z 1 swego zdjecia..

Dolej i obserwuj...np co 300km sprawdzaj bagnet.

Weź pod uwagę ze spalanie oleju moze sie zwiekszyć np w trasie kiedy to pojedziesz autostrada...silnik bardziej obciążony bo w mieście jeździsz w miarę ok jak każdy a na autostradzie już wchodzimsiembardziej na obroty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli okolo 250ml to nie taka tragedia. w ogolnym rozrachunku litr na 5 tysiecy. wielu by chcialo miec taki wynik

250 ml oleju to ja dodałem po 6000 km.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do Was panowie pytanie odnośnie spalania oleju w moim silniku, Samochód przejechał około 1200 km i ze stanu oleju na zdjęciu pierwszym zastałem stan oleju na zdjęciu drugim. Czy mam się czym martwic czy to normalne? Czy jesteście mi w stanie powiedzieć ile jest to mniej więcej oleju.

Czarną linią zaznaczyłem stan oleju.

Zdjęcia

Zdjęcia

Kolego, nie masz tragedii, ale do sprawdzenia odma i rurka BT: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/318188-rodzaje-pcv-niejasna-sprawa-;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 80 b4 paliła 1l na 1000km 2.0 90KM miałem ją 11 lat :)

Liczyłeś ile dodałeś litrów przez ten cały okres??

:) :) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie producent pisze ze w zależności w jakich warunkach itp itd silnik moze spalić ok 1l oleju na 1tys km....

Nie każdy tak ma ale sie zdarza dolewac...także zbytnio bym sie nie martwił...spróbuj dolać ok 300ml i powinieneś mieć w pozycji z 1 swego zdjecia..

Dolej i obserwuj...np co 300km sprawdzaj bagnet.

Weź pod uwagę ze spalanie oleju moze sie zwiekszyć np w trasie kiedy to pojedziesz autostrada...silnik bardziej obciążony bo w mieście jeździsz w miarę ok jak każdy a na autostradzie już wchodzimsiembardziej na obroty....

Własnie z tego 1200 km 1100 km to na autostradzie było zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wysokie prędkości obrotowe były na banie to nie masz się co martwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Dzik pisze, jeśli dawałes ostro gazu to spokojna głowa....a wynik mieszczący sie w granicach przyzwoitości....

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 80 b4 paliła 1l na 1000km 2.0 90KM miałem ją 11 lat :)

Liczyłeś ile dodałeś litrów przez ten cały okres??

:) :) :) :) :)

Nawet nie chcę wiedzieć zrobiłem nią 110000km ale pod koniec to nawet nie wymieniałem.

moja 80 b4 paliła 1l na 1000km 2.0 90KM miałem ją 11 lat :)

Liczyłeś ile dodałeś litrów przez ten cały okres??

:) :) :) :) :)

Nawet nie chcę wiedzieć zrobiłem nią 110000km ale pod koniec to nawet nie wymieniałem.

Ciekawe jak będzie z B7 102 Km 1,6 Mpi ? mam nadzieje że nie tak jak z 80 B4 1l na 1000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...