Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wielka konfrontacja spalania OŚKA VS QUATTRO ;) ROZSTRZYGNIĘCIE


davidlive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Często pada pytanie odnośnie różnic w spalaniu ośki i Quattro, mam zamiar jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie (ale tylko w jednym rodzaju silnika niestety)

A mianowicie, mój brat kupił b7 (podobnie jak ja wcześniej :wallbash: ) w tzw ośce i trafiła się na naszym forum okazja kupna kompletu Quattro do tego auta, w tygodniu baraciak jedzie do łodzi do kolegi http://a4-klub.pl/index.php?/user/32686-rafal1988lodz/(serdecznie go polecam) po taki zestawik.

I bedziemy mogli porównać jakie sa róznice w spalaniu tego samego auta przed i po montażu Q na tej samej specyfikacji zawieszenia i kół.

Zestaw będę wkładał osobiście i postaram sie zrobic z tego sprawozdanie i może nawet dać kilka fot i instrukcji do działu warsztat (ewentualnie uzupełnić już istniejące info na ten temat.

Pozdrawiam Davidlive :)

Edytowane przez davidlive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł. Pamiętaj aby były takie same warunki podczas testu. Dobrze by było gdybyś zważył osprzęt który zamontujesz tak aby było wiadomo ile przybyło kilogramów. To tak z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, a najlepiej to zważyć auto przed i po z podobnym stanem paliwa.

Warunki jazdy sa podobne czyli w moim przypadku Wiejskie (powiedzmy że jest to tryb miasto-trasa, nie ma korków ale długich tras tez u mnie nie widać.

Sam jestem ciekaw co wyjdzie

Dane będą podawane wyłacznie z komputera, nie ma zamiaru go zalewać do pełna i dolewać liczyć czy takie tam dane z kompa i tyle, silnik będzie miał tą samą specyfikacje , bez mian żadnych filtrów i innych rzeczy mogących miec wpływ za spalanie.

Wleci sprzęgło od AWX nowe ale to chyba nie ma nic do spalania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę kilo w jedną czy drugą stronę niema znaczenia. Paliwo w zbiorniku podobnie. Sprzęgło - wagowo to samo lub parę deko więcej. Czekamy na wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AWX odpada, poczytałem i AVF (dawca) i BRD (biorca) mają 240mm więc zostanie stare jeśli jest w dobrym stanie.

Jednak go zważe, mam taka możliwość to czemu nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podejrzewam że po przekładce nie będzie takich samych obrotów przy tej samej prędkości. U mnie spalanie wzrosło o litr lpg ;).

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzasz quattro od bfb mniej ci spali niż quattro od bexa.

Do tego skrzynie 5b i 6b :).

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bongod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, no nie sposób się nie zgodzić ale w TYM konkretnym przypadku, mowa o tej samej skrzyni. :P


Swoja droga musiałeś cos kodować albo wizytę u elektronika miałeś w związku z przekładką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakto :) nie ma takich samych :) inne przełożenia ma quattro i ośka :). Ogólnie w trasie różnica jest niemal nie zauważalna w mieście gorzej ;).

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem 5b w ośce to w tym samym silniku 5b w quattro miało o 500 obr więcej niż w ośce przy tej samej prędkości więc przekłada się to na spalanie. Jak chcesz przekładać wsadz 6b z bfb ;) nie pamiętam oznaczenia skrzyni ale jest w temacie o obr przy prędkości 140 ;).

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w b7 była ta sama skrzynia co w b6 :) ale raczej tak. 3000 obr przy 140 na 6 b. U mnie w bexie 3600 heh różnica napewno w spalaniu jest ;).

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg mnie najlepsza :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, Q już w aucie, zajęło nam to we dwóch 20 godzin pracy, od a do z, wszystko śmiga ąż miło, zbieżność juz ustawiona i nie ma z niczym kłopotu.

Jak wiadomo skrzynia w Q jest krótsza niz w ośce, i to też bedzie miało wpływ na spalanie.

w wolnym czasie opisze co nie było P&P i co warto poprawić.

A teraz robimy spalanie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...