Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A6 C6 3.0TFSI STAGE 2 290KM->445KM/555Nm by gregor10


tkuczera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu oprócz A4 jestem posiadaczem A6 z silnikiem 3.0TFSI CAJA. Autem jeździło się dość dobrze jednak czegoś brakowało.

W internecie na temat tych silników nie ma za wiele informacji. Szczególnie interesowała mnie różnica między moim silnikiem, a silnikiem który jest w wszystkich modelach z literką "S" na początku i ma aż 40 koni więcej czyli 330. Na ten temat nic pewnego nie znalazłem poza tym, że parametry które te silniki osiągają po chiptuningu, są identyczne.

W związku z powyższym szukałem firmy która podejmie się tematu i tu było nie miłe zaskoczenie (w Polsce nie ma zbyt dużego wyboru, bo większość nie robi tego silnika a konkretnie sterownika - tylko największe firmy i ceny wahały się od 5000 do prawie 8000 zł).

Na tym forum jestem już trochę czasu i zawsze interesująco wyglądały projekty gregor10 (miał ładne przyrosty i ludzie nie skarżyli się na niego). Z ciekawości zadzwoniłem do niego i spytałem czy miał już styczność z czymś takim. Z rozbrajającą szczerością powiedział, że nie, ale chętnie podejmie się tematu (w skrócie bo rozmowa była bardzo długa).

Minął jakiś czas i złożyło się tak, że jechałem nad Solinę i wtedy przypomniałem sobie o gregor10 (mieszka w bliskim sąsiedztwie). Myślę sobie co mi tam zaryzykuje.

W telegraficznym skrócie z auta zrobił mi rakietę. Z różnymi osobami z świata tuningu miałem kontakt, ale tak skromnego tunera z taką wiedzą jak gregor10 jeszcze nie spotkałem.

WYKRES: Audi A6 C6 3.0TFSI CAJA STOCK 290KM dokonane zmiany: mniejsze kółko na kompresorze i program by gregor10

2deae715bdd45979.png

Strach pomyśleć jakie parametry będzie osiągał później jeśli takie wyniki ma za pierwszym podejściem do tematu. Walczył z tym 2 dni chciał jeszcze, ale mi już czas nie pozwalał, a i wynik jest dla mnie więcej niż satysfakcjonujący.

Z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić gregor10, bo dla niego wydaję się nie ma rzeczy niemożliwych.

Pozdrawiam

Edytowane przez tkuczera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękny wynik, ladne auto, 0-180 kozacko, jakby auto wazylo 1300kg :)

cos mi sie wwydaje ze slawne tjunery beda powoli trzasc gaciami, bo gregor10 idzie w zaskakujacym tempie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurde klasa jest pokazana znowu... Plota chodzi, że "Sławne tunery" już muszą rolki odurzać co parę dni bo roboty nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to jak to jest ? W 1.8t aby zrobić 100 koni więcej to pół auta trzeba wymienić . Tutaj tylko jedno kółko i +155 koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Swoją drogą to jak to jest ? W 1.8t aby zrobić 100 koni więcej to pół auta trzeba wymienić . Tutaj tylko jedno kółko i +155 koni.

duzy 3 litrowy silnik z bezposrednim wtryskiem, kompresor ktory daje liniowo pieknie moc az do samego konca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - tylko pozazdrościć. Ale że aż taki przyrost?? Tym bardziej pozazdrościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.goapr.com/products/pulley_30tfsi.html

Na stronie powyżej wszystko ładnie widać skąd taki zapas.

Ale nie sztuka w zapasie bo on jest spory. Największym problemem jest to, że większość nie wie jak z tego skorzystać. A gregor10 w niecałe 2 dni ogarnął cały sterownik osiągając wynik najlepszych firm w Polsce. Jestem pewny, że byłoby jeszcze parę kucyków gdybym mógł zostać dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor10 daleko zajdzie bo ma ogromną wiedzę , zaplecze i potrafi to wykorzystać w 100%. Jeszcze trochę i albo Go kupi bogata firma , albo będą do niego takie terminy że czekać na wizytę będzie trzeba miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega jacek70 napisał tylko czekać jak nam Grześka podkupi jakaś firma, mam nadzieje że Grzegorz dalej zostanie z nami na tym forum i będzie dalej robił z naszymi :audi: "takie cuda".

Szacun wielki za projekt i wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesia nikt nie podkupi bo to on sam tworzy swój wizerunek i swoja wizytówkę firmy poprzez prawdziwe wyniki na hamowni, jakość softu, poświecenie, podejście do klienta i samochodu. Powoli tworzy to o czym marzył i tylko wariat chciałby się tego pozbyć dla paru złamanych groszy pod bilbordem innej firmy w ktorej wgrywa sie gotowca za 2kzl i ma klienta w pupie.

Edytowane przez roman_tyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda mieszana 12,5 litra

Jazda na trasie od 140 do 170km/h to spali do 11 litrów poniżej tych predkości to nawet do 7-8 można zejść

Ciężka noga miasto 16 litrów

Upalanie na maxa non stop gaz hamulec 21 litrów

Także tragedii nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGT jest niskie i nie ma się o co obawiać wydech seryjny jest HiFlow, choć brakuje mu nieco pazura.
Niedługo planowany jest mod kolejnego 3.0TFSI zobaczymy co tym razem uda się wykrzesać :)

Stay Tuned!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...