Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe światła mijania rozwiązanie


lobuzu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak opalarką jechane bylo, troche trzeba sie pobawic, ale jakos idzie. Jak widac lampa(czarna obudowa) troche pokiereszowana, ale przy zakladaniu sie ją na cieplo jakos uformuje i chyba zle nie bedzie. ;) wiec na temat parowania sie jeszcze nie wypowiem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te gumki które daje się pod nakrętkę są odpowiedzialne za wysokość świateł mijania? "chodzi o moc przykrecenie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystko poszło prawie idealnie, nakrętki odkręcone, nigdzie nie wyleciały, śrubki na swoich miejscach i pozostała tylko ta spinka... nie mam żadnego pomysłu jak ją wyciągnąć, czy ją ścisnąć, czy wyciągnąć na siłę czy podważyć w którąś stronę. Oczywiście miejsca na malutkie chińskie rączki, których brak pod ręką żeby cokolwiek tak popróbować. Niestety musiałem zaniechać pomysłu czyszczenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystko poszło prawie idealnie, nakrętki odkręcone, nigdzie nie wyleciały, śrubki na swoich miejscach i pozostała tylko ta spinka... nie mam żadnego pomysłu jak ją wyciągnąć, czy ją ścisnąć, czy wyciągnąć na siłę czy podważyć w którąś stronę. Oczywiście miejsca na malutkie chińskie rączki, których brak pod ręką żeby cokolwiek tak popróbować. Niestety musiałem zaniechać pomysłu czyszczenia :(

Hej, przecież w pierwszym poście masz podpowiedź (foto jak jest zbudowana ta spinka). Potrzebne będą długie wąskie szczypce. Ściskasz do wewnątrz spinki i wysuwasz jedną stronę, później za drugą i już jesteśmy w domu. W przypadku problemów pisz. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i to jest podpowiedź jakiej potrzebowałem, bardzo Ci dziękuję! :) teraz tylko muszę gdzieś znaleźć takie szczypce i będę próbował jeszcze raz.

Udało się, wyczyściłem co potrzeba. Tylko faktycznie trzeba uważać aby nie pogubić żadnych nakrętek, śrubek i tych gumowych dystansów/podkładek z dolnych śrub. Najlepiej wykręcać to kiedy lampa jest w poziomie leżąc na blacie wtedy nic się nie pogubi. Największy problem stanowiło rozłączenie i później złączenie oprawy soczewki z korpusem odbłyśnika, gdyż trzeba to robić kiedy ten zestaw jest w środku, ponieważ ten przełącznik UK/Europa przeszkadza w wyjęciu tego na zewnątrz kiedy jest ze sobą złączone. Lampy z 2002r więc soczewka faktycznie była jakby przytłuszczona/przykurzona. Różnica w jakości oświetlenia drogi może nie jest spektakularna ale zauważalna.

Edytowane przez kepes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także zabrałem się za temat słabych światełek, dość już miałem jazdy "po ciemku"

Dzięki za niezły DIY

U mnie poszło prawie bez problemu, okazało się że lewy odbłyśnik nie istniał wcale, prawy w niezłym stanie,

ale z racji rozmontowania całości, dałem odbłyśniki do regeneracji.

02ffbbc6f4e00879med.jpg

Problemy jakie miałem, lewa soczewka mimo cofnięcia całości w stronę szyby reflektora, nie chciała wyjść, męczyłem się jakieś 15 minut z wyjęciem,

o dziwo prawa soczewka bez problemu wyszła.

Zwróćcie uwagę na tą górną śrubkę, najlepiej od razu po wyjęciu soczewki - potraktować ją szybkoschnącm klejem, mi z lewej lampy wyleciała, i 2 godziny ją na miejsce

próbowałem zamontować, ale się udało.

Pamiętajcie też o silikonowych podkładkach na dolnych śrubach, żeby je spowrotem zamontować.

Wszystko już zamontowane w aucie, czekam na pierwsze testy w nocy, napiszę jaka jest różnica.

W razie pytań, służę radę.

pzdr.

Edytowane przez heretic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego heretic! Miałeś zdać relację, jak świeczniki świeca po czyszczeniu soczewek? Jest różnica? Warto się podjąć tego rezanka? Sam się przymierzam do tej roboty, ale obawy mam, że juz tego nie poskładam, tak jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie jeździłem jeszcze w nocy, wczoraj po 18 trochę ale różnica jest widoczna, myślę ze lekko ponad 50% in plus.

To nie jest takie trudne,spokojnie dasz rade.

Napisz na priv to podam ci nr telefonu, i pomogę jak będziesz miał pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie to dramat z czasem mam:/ Jak kiedyś znajdę czas to się na pewno za to wezmę, bo te moje kaganki to dramat :( Wcześnie pisali koledzy, co sobie pouszkadzali lampy przez tą właśnie próbę czyszczenia soczewki, dlatego mam obawy. I tak w ogóle, opisana procedura dotyczy zwykłych reflektorów na H7? Nie jakieś xenony czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak w ogóle, opisana procedura dotyczy zwykłych reflektorów na H7? Nie jakieś xenony czy coś?

Tak, zwykłe h7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wcześnie pisali koledzy, co sobie pouszkadzali lampy przez tą właśnie próbę czyszczenia soczewki, dlatego mam obawy.

Też miałem obawy i jakies 3 miesiace sie do tego zabierałem, ale tu nie ma co uszkodzić jak pomalu bedziesz robił, jedyne co to tak jak u mnie - unieruchamiasz auto na czas regeneracji odbłyśników (o ile zajdzie taka potrzeba). Tak jak pisałem poprawa ok 50% in plus, pewnie jeszcze lepiej gdybym miał lepsze nocne żaróweczki, a mam jakieś TUNGSRAM SPORTLIGHT +50% BLUish, które i tak na żółto świecą ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za motywację :wink: Którejś pięknej soboty się za to wezmę. A orientuje się ktoś, czy od HID Ksenon szlak trafia soczewki? Gdyż gdzieś coś takiego kiedyś czytałem, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie, że strasznie od tego matowieją i nie da się później z tym nic juz zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wyczyscilem, ale nie dlugo po czyszczeniu poszedlem o krok dalej i postanowilem wymienic soczewki i zalozylem nowe projektory bixenonowe. :)

Na 3 i 4 zdjeciu widac porownanie z hidem (hid po prawej, bix po lewej)

male_2d3d0ef2829ab723391a84354e00bc8.jpgmale_a3cc42090778db02828cae67b58261e.jpgmale_44b5244a5909e52185f641a3ba66.jpg

male_5ae718c129d8d338e232af4973955.jpgmale_d5106e570715f59425307af99953.jpgmale_0226a6c88c23e69f6aaeceaefde.jpg

male_e5d31cc1bb51aa1a0b737cddb089.jpg

Dwa filmidła pokazujące różnice i jak to później już świeci w całości. ;)

http://youtu.be/_O8gHVdobHk

http://youtu.be/dqJ7Yjhl_fw

http://youtu.be/_O8gHVdobHk

http://youtu.be/dqJ7Yjhl_fw

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wyczyscilem, ale nie dlugo po czyszczeniu poszedlem o krok dalej i postanowilem wymienic soczewki i zalozylem nowe projektory bixenonowe. :)

Tzn., że wsadziłeś soczewki od bixów do zwykłych lamp? Jeśli tak, to co z przesłoną? Jak taki zabieg wygląda cenowo i pod kątem roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobilem, tylko to nie są soczewki z bixów z B6. A odnosnie przeslony to o co pytasz konkretnie? Jest podlaczona pod dlugie swiatla, wiec w momencie zalaczania dlugich elektromagnes otwiera ją i soczewka świeci calą powierzchnią - tak jak widac to na filmikach. Za wszystkie czesci lacznie z przetwornicami i zarnikami wyszlo cos kolo 650-700zl, jezeli mamy juz na stanie jakies przetwornice to wiadomo koszt jest mniejszy. A robota wlasna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to nie są soczewki z bixów z B6

możesz w takim razie napisać jakie są to soczewki i przetworniki, i czy dużo jest przerabiania, czy tylko wyjmujesz starą wkręcasz nową plus podłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz jak podłączona jest ta przslona? Na krótko do przewodów od świateł długich? A teraz Ci żarówki od długich juz nie swieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewki sa z hrf. Nie pasuja w miejsca starej soczewki, wiec uchwyty trzeba dorabiac lub kupic no i wiadomo pozniej zostaje kwestia zamontowania tego, wyregulowania i ustawienia. Przeslona jest polaczona za pomoca specjalnej przejsciowki, a to czy swoje dlugie tez dodatkowo podepniemy to juz pozostaje nam do wyboru, no i najlepsze jest to, ze w kazdej chwili mozemy powrocic do starej ori soczewki i bezinwazyjnie wszystko podlaczyc tak jak bylo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie to jest mini prokjektor pod h1. nie da sie do tego wsadzić żadnego firmowego palnika. typu d1s, d2s, d3s, d4s.

jak już robić lampy na bix to na porządnym dużym projektorze , typu hella 3, hella intemo. lub al b8 .

da się to wsadzić do zwykłych lamp.

zabieg przerabiany dziesiątki razy. i świeci to porządnie i wygląda z zewnątrz jak ori bixenon b6. i mozna zamontować porzadne palniki i przetwornice a nie tylko hidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektory wystepuja tez z mocowaniem zarnika d2s. Owszem mozna upchac do zwyklej lampy soczewki, ktore wymieniles, ale to wymaga juz grubszej rzezby, rozklejania lampy itd, a tutaj zabieg jest praktycznie P&P. Wielkosc soczewki nie koniecznie zawsze idzie w parze z efektywnoscia swiecenia. Zeby nie bylo ja nie chce tu nic udowadniac, ani do czegos przekonywac, tylko poprostu mowie jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...