Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe światła mijania rozwiązanie


lobuzu

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko coś... A nie chce nic urwać :/


Ciągnę na zewnątrz, do wewnątrz, do góry i nic... jak siedziało, tak siedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u nas można gdzieś dostać taki zestaw bixenon jak na filmiku dwa posty wyżej?


Nie musisz nic wykręcać żeby to wyczyścić. Mam opatentowany sposób z izopropanolu. I woda destylowana. Efekty niemalże takie same a nie trzeba nic rozkręcać.

Wystarczy 1litr izopropanolu który wlewamy do lampy z wyciągniętymi żarówkami wszystkimi. Energicznie potrząsamy i wylewamy. I tak kilka razy. Przy kierunkowskazów najlepiej wylewać bo tam dużo miejsca i łatwo syfy wypadają.
Po skończonym płukaniu izopropanolem płuczemy w środku lampę woda destylowana. Im czystsza woda tym lepsze efekty bo po niej zostają plamki. Niestety takie z marketu za 5 złotych tak maja, ale wole takie drobne plamki niż zadziorna soczewkę.

Po płukaniu trzeba lampę wysuszyć. Można suszarka, można w piekarniku na 70 stopni( najpierw grzejemy a potem lampa do środka bo inaczej można spalić) albo jakieś inne dziwne sposoby. Zawsze coś zostaje w środku jednak, wiec ja poprostu jadę autem dłuższy dystans żeby sie mocno zagrzało (mam 1.8t wiec pod maska gorac straszny) i stawiając auto w garażu uchylam dekielek od długich i tak zostawiam na noc. Rano najcześciej lampa jest sucha albo prawie sucha.

I masz czyściutkie bez rozbierania. Mam nawet filmiki nakręcone taki tutorial ale muszę je w końcu wrzucić.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

kucik 12 powiedz, ten litr izopropanolu to do jednej lampy wlewałeś? Ta woda destylowana taka z marketu za kilkanaście zeta za bańkę 5 litrów czy jakiejś lepszej używałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego identycznego zestawu z tym takim "adapterem" nie dostaniesz raczej u nas, ale projektorki mini H1 mozesz lyknac np. z HRF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie cza rezac.

To jak, wyciągam stary projektor i wsadzam nowy i pasuje gites? Proszę nie rzucaj lakonicznych haseł, tylko wyjaśnij o co chodzi, albo ukierunkuj do jakiegoś linka, skoro mówisz, że jest, tak jak mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wypisywac chorych poematow nie umiem/nie lubie. ;) wyciagasz stara soczewke, wkladasz tą nową, montujesz na adapterach montazowych rowniez HRF i to w sumie tyle. :) zostaje jddynie kwestia wyregulowania/wypoziomowania lini odciecia na scianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o poematy tylko o w miarę zwięzłe podzielenie się posiadaną wiedzą z potomnymi ;) A o jakich adapterach mówisz? Nigdzie na ich stronce nie mogę znaleźć żadnej info o takowych elementach.?

(kolega kucik12 w poście #62 tego wątku pisze o montażu takiego zestawu od HRF), nie mniej jednak może już ktoś ma wiedzę o istnieniu takich adapterków :)

Edytowane przez władysław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa normalnie u nich na stronie za 12zl z tego co pamietam, jak nie znajdziesz to pozniej Ci podlinkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed sekundą to znalazłem https://hidretrofit.pl/sklep/zestaw-adapterow-montazowych-soczewek/

Dziś z racji wolnego czasu zrobiłem drugie podejście do kwestii czyszczenia tych soczewek. Stwierdziłem, że albo mi się uda, albo coś upierd.... i już będę zmuszony coś zrobić z oświetleniem, bo do tej pory to jak jazda z kagankami jest. No i się udało rozebrać to ustrojstwo :banan: Soczewki mega zasyfione, normalnie mleko na nich. Najgorsza sprawa, że odbłyśniki już w bardzo kiepskim stanie, przypalone, zmatowione :(. Gdy składałem drugą lampę pomyślałem sobie, ten odbłyśnik i tak już szrot to spróbuję go przetrzeć i się nie mało zdziwiłem! Ręcznik papierowy cały czarny od sadzy był, delikatnie ściereczką z minimalną ilością płynu do szyb i i odbłyśnik naprawdę nabrał blasku! Od przeczyszczenia powstały mikroryski na nim, ale i tak wygląda nieporównywalnie lepiej niż przed zabiegiem i z pewnością będzie lepiej odbijał światło. Żałowałem, że przy pierwszej lampie tego nie zrobiłem:/ Zobaczymy w nocy, jakie będą tego wszystkiego efekty...

Teraz rozkmina, co zrobić z tematem tych odbłyśników...

Edytowane przez władysław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. . Potrzebuje jakas podpowiedz zdjecie schemat czy co kolwiek. Mam przetwornice i zarniki polączone swieca . Zarnik w lampie. Niech ktos podpowie mi jak puscic te kable od przetwornicy zebym mogl ladnie zamknac tyl lampy. Czy najlepiej jakos montowac przetwornice pod lampa czy ma ktos lepszy pomysl ? A4b5 valeo soczewka polift


Witam Panowie i Panie jak sa :) Jest tu ktos kto moglby mi zrobic foto swiatelek na drodze jak swieca xenony hid 6000k ? Tylko na mokrym asfalcie. Bo mam 4300 i chcialbym teraz zobaczyc jaka jest roznica miedzy 4300 a 6000. Wielkie dzieki piona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do barwy światła ciężko to będzie uchwycić na zdjęciu, musiałby ktoś dobrym sprzętem fotograficznym to uchwycić, na pewno barwa będzie bardziej biała niz 6000. Co do kabli, to na przewodach od żarników powinienes mieć takie gumowe zaślepki, wiercisz otwór w deklu lampy taki, żeby ta zaślepka tam weszła na sztywno i powinno być szczelnie wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zrobiłem mam zamontowane 4300 i jeżdżę. Tylko pytam właśnie jak by dawały rade 6000 w nocy

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko. Bo wlasnie mam w domu 6000k ale jeźdzę na 4300. Mowisz 4300 lepsze ? Powiedz czemu rozszeż troche :) wiec zostawiam tak jak mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 4300 do 4300 nie równe
6000k do 6000k sobie nie równe. Drugie tyle zależy od tego jakie macie przetwornice - ile WAT i jakiej jakości.

Testowałem: Kiepskie przetwornice 35w chińczyki z żarnikami 6000k - świeciły na niebiesko - nic nie widać na mokrej nawierzchni
Lepsze przetwornice chińczyki ale 55w - świeciły już bardziej na biało i prawie że bez niebieskiej poświaty - widac na mokrej nawierzchni trochę lepiej niż na tych wyżej - pobocza ładnie doświetlone

Teraz mam przetwornice X35 z HRF tak jak kojak wrzuca z palnikami nextget 5500k, soczewy od bixa B8 Lift i świeci idealnie biało, delikatnie wpada w żółtawy - widać trochę lepiej niż na 55W na mokrej nawierzchni

Reasumując, Xenony nie doświetlą wam dobrze mokrej drogi, niestety światło wyładowcze jest rozpraszane.
Ale jeżeli chodzi o doświetlenie poboczy i suchej drogi to jest miazga na tym zestawie X35 / nextget 5500k na soczewkach od B8 Lift =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam zwykle oryginalne soczewki valeo przetwornice i zarnik jakies nie drogie chinczyki bo musialem sprawdzic jak tp swieci. Wiec nie kupowalem nie wiadomo czego. Wiec raczej polecasz nie przekladac i zostac przy tym co mam czyli 4300k ? :) dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...