Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe światła mijania rozwiązanie


lobuzu

Rekomendowane odpowiedzi

Dla xenona ( nie bi).

Robota prosta i przyjemna.

Oprócz kluczy (zestaw mile widziany) będziemy potrzebować jedynie długich cienkich kombinerek (szczypiec, jak kto woli).

Przede wszystkim przy zwykłym xenonie nie trzeba rozpinać odbłyśnika od korpusu soczewki.

Wyłazi w całości.

Wyciągamy lampę, demontujemy dekle,wyciągamy palnik i przetwornicę.

Odpinamy wtyczkę od silnika samopoziomu,odłączamy główkę silnika od panelu świateł i wyciągamy go.

Reszty regulacji nie ruszamy. (tych na imbus)

Demontujemy sprężynkę (trochę trzeba się pobawić i do tego będą potrzebne długie kombinerki)

Odkręcamy 3 nakrętki ( 5,5mm).

Zestaw palnika demontujemy przy ustawieniu lampy w pozycji pionowej ( deklami do góry) z tego względu, by dolne gumowe podkładki pozostały na swoich miejscach, dokładnie w tych długich śrubach.

By wyciągnąć całość trzeba trochę pokombinować, przy końcu nawet trzeba użyć delikatnej siły.

U mnie soczewki były brudne ale nie aż tak jak w tym temacie, wyczyszczone na błysk.

Odbłyśniki w 70 %

Bardziej zafajdane brudem niż wypalone.

Woda destylowana i bardzo miękka szmatka.

Wyczyszczone.

Wiem, nie powinienem tego robić ale brak czasu na regeneracje swoich stąd pośpiech.

Dorwę inne pod D1S to wyślę,zregeneruję i podmienię.

Montaż bajka, poza sprężynką (trochę trzeba się pomęczyć)

Skręciłem tak jak było w ori (z wyczuciem) i nie muszę ustawiać ponownie świateł.

Śnieg topi jak skur....... :decayed:

2082d28497e72997.jpg

Zostało jeszcze spolerować całą lampę.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Nie montowal ktoś z was soczewek b8 do ori xenona ? Bo rozważam zamontowanie tych soczewek ale musze podpytac kogoś kto to ogarnial w zwykłym xenonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem . Ale to parę lat temu i zbytnio juz nie pamiętają i to jeszcze robili na blaszkach a teraz są adaptery ?. I potrzebuje się podpytac kogoś co teraz to ogarnial ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptery to sa do soczewek z B8, ale przy zakladaniu ich w ori lampie bixenonowej, przy lampie xenonowej jest tyle samo rzezby co w zwyklej H7. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też wykonalem ten zabieg w jednej lampie, i szczerze mowiac roznicy nie widac :/ Moze polecicie mi jakies inne zarowiki ? Mocniejsze, sprawdzone juz ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ten odbłysnik był w bardzo dobrym stanie... Nic, może ktos mi napisać mniej wiecej na pw koszt przerobienia zwyklych lamp na bi xenon, ale plus spryski, w środku instalacja itp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


może ktos mi napisać mniej wiecej na pw koszt przerobienia zwyklych lamp na bi xenon, ale plus spryski, w środku instalacja itp:)

Koszt zależy od tego, za ile wyrwiesz graty i kto to będzie przerabiał.

Nie ma jednej sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie dać odbłyśnik do regeneracji lub gdzie kupić w bdb stanie. Bixenon B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie dać odbłyśnik do regeneracji lub gdzie kupić w bdb stanie. Bixenon B6.

Pod Otwockiem jest firma co się zajmuje regeneracją lamp. Jeśli mają elementy ro robią Ci to na miejscu od ręki.

Później poszukam danych.

Z Puław nie masz aż tak daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z wolnego popołudnia zabrałem się za czyszczenie soczewek. Musiałem robotę przenieść do salonu, bo w garażu za zimno, żona krzyczała że syfię, ale czego się nie robi dla samochodu :D temat ogarnięty w 1,5 h wraz z montażem, soczewki ładnie wyczyszczone. Trochę mi lampy od środka zaparowały po zamontowaniu, różnica temperatur, mam nadzieję, że szybko zejdzie. Jutro obowiązkowa wizyta na stacji diagnostycznej i liczę na wyraźną poprawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jutro obowiązkowa wizyta na stacji diagnostycznej i liczę na wyraźną poprawę

Jeśli dobrze wyczyściłeś różnice zobaczysz już o zmroku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej wolnej chwili zabieram się za robotę. Chciałem jeszcze przy okazji zapytać co zrobić jak mi jedna z lamp paruje to może za jednym zamachem załatwię wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zarowki H7 do bixow ja polecam OSRAM 110% wiecej swiatla. Jezdze drugi rok i trzymaja a drogowe naprawde robia robote. Posiadam tez soczewki z b8 2015r jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2016 o 16:31, silnik napisał:

Panowie, gdzie dać odbłyśnik do regeneracji lub gdzie kupić w bdb stanie. Bixenon B6.

http://www.reflektory.autogamma.pl/  Wysłałem im w poniedziałek a w środę miałem zregenerowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastek79 oddawales cale lampy czy tylko odblysniki??

Zawartość dodana 1 minute later

a i zapomnialem jaka cena ?? bo mi nie moze tego linku zaladowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy, rozebrałem lampy, przeciściłem jak w temacie po rozklejeniu, lampa poszła w cześci, po złożeniu świała świecą po niebiosach, zero widoczności, zero regulacji, umarły. Jak to dobrze złożyć, pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trafiles tymi prowadnicami od regulacji na swoje miejsca ? 

Tylko po co rozklejales lampy do czyszczenia soczewek/odblysnikow ?! :huh:

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...