Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe światła mijania rozwiązanie


lobuzu

Rekomendowane odpowiedzi

Też się nad tym zastanawiałem :) ale wydaje mi się, że jeśli już mają wpływ (w sensie jedna mocniej dokręcisz, drugą mniej) to to będzie miało raczej niezauważalny wpływ na kierunek świecenia, ale to tylko moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ci wyszły długie po tym zabiegu?

Niestety jeszcze nie sprawdzałem, narazie zachwycałem się światłami mijania, ale myślę że nie powinno być źle bo starałem się nie pomylić tych podkładek silikonowych i w miarę możliwości przykręcić z taką samą siłą poszczególne śróbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a masz jakies foteczki przed jak dawaly na drodze mijanaia i po jak daja ? ;)

Niestety nie mam, ponieważ zbrałem się za lampy spontanicznie po przeczytaniu tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale efekt na oko spory ? Chodzi mi o swiatla mijania ?? :) Malo mam czasu ale sprobuje to ogranac jakos w sobote. Tylko musze poszukac jak wyjac lampe od dolu bo u gory mam dwie sruby na torxa i gdzies od dolu trzyma a nie chcialem nic szarpać. Chyba ze moze wiesz jak jest w b5 ? czym najelpiej czyscic soczewke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b5 nie pomogę, różnicę po czyszczeniu na pewno zauważysz. Ja czyściłem nawilżonymi chusteczkami do okularów, ale musiałem potem wytrzeć soczewkę ściereczką bo zostały zaschnięte plamki,miałem jakaś do szyb, warto też przetrzeć odbłyśnik. Wydaje mi się że wystarczy Ci płyn do szyb i jakaś ścierka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi po pierszej lampie długie świeciły za nisko ale ogarnąłem to a w drugiej już było ok. po testach nocnych długie idealnie ustawione wzgledem mijania

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidepd - soczewke tak naprawde umyjesz byle czym, to co masz pod reka - plyn do szyb, ipa, mozesz wlozyc do zlewu i umyc woda z szamponem, no obojetne, na koniec wytrzyj czyms bezpylowym, mikrofibra i po robocie, odblysnik tez mozna psiknac, tylko przecierac trzeba bardzo delikatnie, bo mozna zrobic kuku i zadrapac sreberko na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro bym może zrobił zdjęcie bym wam dodał tu i byście powiedzieli

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z nocnych testów świateł i moje spostrzeżenia są takie:

  1. światła drogowe względem świateł mijania świecą w tym samym kierunku, raczej nic się nie zmieniło lub ja nie dostrzegam zmiany
  2. przed czyszczeniem po włączeniu świateł drogowych nie było widać lini odcięcia świateł mijania, natomiast teraz po włączeniu drogowych widać tę linię (może nie jakoś spektakularnie ale można ją dokładnie wskazać)
  3. droga przed autem jest wyraźnie lepiej oświetlona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest tu ktoś kto demontowal lampy z auta. A4b5 polift. Potrzebuje żeby ktoś mi powiedział albo dał foto gdzie tam lampa się trzyma na dole. U góry odkręcilem dwa torxy i gdzieś na dole mi trzyma

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem. Ci już wcześniej.

jak patrzysz na łapę z góry oto z tyłu czyli od strony dekielkow,a dokładniej za dekielkiem tym za soczewka jest przekrecona.

jak odkrecisz te 3 środy to pozostaje jeszcze jedno mocowanie od strony grill od dołu lampy (na samym wewnętrznym rogu lampy) tego ostatnie mocowanie nie jest na śrubę tylko po prostu z lampy wystaje taki bolec który się wsuwa w takie gniazdo jak stabilizator żeby lampa nie latala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako "wizualny bajer" przy czyszczeniu soczewek mozna sobie urozmaicic przeslony i malnąć je w dowolny kolor ;) na aucie jest to widzialne tylko pod pewnym kątem, nie z kazdej pozycji jak patrzymy na soczewke.

Tutaj w zwyklej lampie:

1bsX3mv.jpg

NlNCKQ7.jpg

A tu w bixach:

Gj28Tvf.jpg

1MyZlUE.jpg

Taki ala "terminator" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z nocnych testów świateł i moje spostrzeżenia są takie:

  1. światła drogowe względem świateł mijania świecą w tym samym kierunku, raczej nic się nie zmieniło lub ja nie dostrzegam zmiany
  2. przed czyszczeniem po włączeniu świateł drogowych nie było widać lini odcięcia świateł mijania, natomiast teraz po włączeniu drogowych widać tę linię (może nie jakoś spektakularnie ale można ją dokładnie wskazać)
  3. droga przed autem jest wyraźnie lepiej oświetlona

stań na wprost z 2-3m od jakiejs sciany i zrób foto mijania i potem mijania z długimi to bedzie widac czy jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przeprowadziłem w swoich lampach czyszczenie soczewek i efekt jest naprawdę dobry. Jeszcze muszę znaleźć chwilę czasu i przed jakąś ścianą samemu na spokojnie ustawić światła bo strasznie świecą mi w dół i nie wiele drogi przed autem widać, ale co ciekawe po czyszczeniu byłem sprawdzić światła na stacji diagnostycznej i tam wyszły idealnie. Niestety na własnych oczach przekonałem się że ustawianie lamp względem tego małego urządzenia, które mają na SKP mija się z celem i jest to generalnie lipa.

Sam proces wyjęcia soczewek i czyszczenia banalnie prosty a info w wątku jest bardzo dobrze przygotowane.

Pozdrawiam i polecam każdemu wyczyścić soczewki bo to naprawdę dużo daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także wczoraj przeprowadziłem czyszczenie :) I nie zeszło z tym jak niektórzy mówią 4h :D także spokojnie :) ale soczewkę miałem dokładnie tak matową i odbłyśnik a po wyczyszczeniu o światła o wiele lepiej święcą. Dopiero teraz widać różnice między standardowymi żarówkami a Night breaker Laser :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...