Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka prawidłowa dawka dla 1.9 110km


tkamicki5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.jaka powinna byc prawidlowo ustawiona dawka paliwa dla silnika avg? Wymienialem u siebie uszczelki nastawnika górną i dolną bo juz sączyło ropą,przed tym sprawdzilem jaka byla dawka i napięcie,bylo 4,4mg-4,6mg. I teraz ustawilem tak 3,2mg-3,4mg na wyłączonych wszystkich odbiornikach.i moje pytanie,czy taka dawka moze zostac?bo qszedzie tak na forach piszą niby i chcialbym sie upewnic.czy ustawić jak bylo 4,4mg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszoscu ustawia w okolicach 3.0 ale nie mniej. Moze byc taka dawka. Auto powinno byc deko zrywniejsze na takiej dawce jak masz niz przedtem. Nie ma sensu ruszac. Jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze,o taką odpowiedz mi chodziło,dzięki :-) a w spalaniu coś sie zmieni? I dobrze ustawialem,że na wszystkich odbiornikach wylączonych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawia sie 2.8 - 4 zależy jak silnik pracuje ale z doświadczenia powiem tak jak kolega wyzej 3.0-3.5 to dawka optymalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie,zostawiam jak jest.jeszcze teraz byłem sprawdzić i jest tak 3,2-3,4 czasami 3,0 pokaże ale w większosci 3,2 :) czyli jak mówicie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kąt wtrysku waha sie pomiędzy 34 a 37.. do poprawy,chociaż auto odpala według mnie prawidłowo.

tutaj jest log z BS ale jeszcze jak dawke była 4,6mg,nie wiem czy ma to jakieś znaczenie do tego kanału w BS.

http://vaglog.pl/log_234153.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze ustawiam kąt wtrysku na 49-51, dawkę na 3.0-3.2 max , napięcie nastawnika na 0,740V i tak jest najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,poprawie kąt wtrysku.a te napięcie nastawnika to jak sie ustawia? ja mam troche wyższe niż 0,740V,chyba ze może tak być to zostawie tak


teraz napięcie przy dawce 3,2mg mam 1,500V,może takie być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wiem co i jak,czytałem juz troche ale jak mam osłone rozrządu sciągać to aż mnie sciska hehe inaczej jakbym juz to robił kiedyś a tak to mój pierwszy dieselek :-) wczesniej bylo 2.4 AGA :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże swój temat z dawką z małym phtaniem,czy możliwe że dawka jaką mam moze być za duza czego efektem moze byc większa ilość sadzy/nagaru? Zaślepiłem egr i po tygodniu z ciekawośći zsjęłem zaślepke a ona juz od wewnątrz czarna,po tygodniu możliwe że juz taki nalot jest?dodam ze auto ogolnie nie kopci mi tylko spytam z czystej ciekawosci moze to normalne bo to wkońcu diesel.ale jak po tygodniu juz taki nalocik to jak to wpływa na geometrie w turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...