Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bicie na przednim kole


mariuszolek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam taki objaw. Przy wyższej prędkości, powiedzmy dopiero od 60km/h wzwyż przy zakrętach w prawo słyszę na lewym przednim kole miarowe stukanie. Czuję je też lekko na kierownicy.

Wrażenie jest takie jakby na zewnętrznej części opony było uszkodzenie lub siedział tam jakiś gwóźdź. Wina opon została wykluczona.

Czy to przegub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być przegub albo sworzeń albo łącznik.

Miałem podobnie u siebie, wymiana łącznika pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na szarpakach. Panowie sprawdzali, pocili się i zastanawiali. Według nich "coś w kole przeskakuje", ale oni luzów żadnych nie wyczuwają. Więc co, przegub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam adui a4 b6 1.9tdi 130km 2002r. Od przedwczoraj mam problem z hamulcami a mianowicie podczas hamowania z większych prędkości z przodu auta robi się bicie. Myślałem że to od opon. Dzisiaj zmieniłem cały komplet na zimowe oczywiście zostały wyważone, a problem został. Podczas tych drgań nie czuje drgania na kierownicy, no może minimalnie. Klocki są nowe około 6tys przejechane na nic w zawieszeniu też raczej wszystko ok bo nic nie stuka. Moje podejrzenie pada na ABS. Mianowicie czuje tak jakby on minimalnie blokował i puszczał przy hamowaniu z tych duzych prdkosci. Jak moge go wykruczyc?? mozna jakos na probe wylaczyc abs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie ABS bo drgania miał byś na pedale hamulca i świeciła by się kontrolka ABS . To raczej krzywe tarcze. Po oglądaj je czy czasem nie mają na sobie tak zwanej zendry ( płatów rdzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie klockow na wiosne wszystke zaciski byly rozbierane i wszystko jest ok. Stalo się tak z dnia na dzień . Zapomnialem dodac ze są właśnie delikatne drgania na pedale hamulca ale lampka abs sie nie zapala. Nawet na lodzie jak wpadne w poslizg podczas hamowania to lampka abs sie nie zapala ale abs dziala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak tarcza sprawdzona, koło i klocki przekładane z drugiej strony i to samo. Dodam że rozerwała mi się osłonka od przgubu przy kole i wsztyko jest obsmarowane w smarze. Czy to może mieć jakiś związek?

Przy hamowaniu z dużych prędkości czuć bicie i przy małych też( moje wrażenie jest takie jakby abs aby na te koło działał ) co mi poradzicie? można jakoś na chwile wyłączyć abs żeby go wykluczyć z listy?


Dodaje moje obserwacje. Bicie jest przy hamowaniu z dużych prędkości. Podczas bicia pedał hamulca nic nie wibruje jest normalnie i kierownica też nic ani drgnie czuć tylko bicie w lewym przednim kole. Już zgłupiałem i nie wiem co z tym zrobić? klocki nowe tarcza sprawdzona i jest prosta co jeszcze może być?

Edytowane przez Patryk41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak. Abs nie działa bo sprawdzalem na drodze piaskowej. Pojechalem na asfalt i to sano co bylo bicie. Kierownica i pedal hamulca normalnie. Co to moze byc bo juz nie wiem co robic ??? Czyli abs wykreslam z listy tak samo jak tarcze i klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam krzywą piastę :)

Piasta potrafi się pokrzywić nawet od zbyt mocnego dokręcania koła np udarem.

Edytowane przez grzes1150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jakoś tą piaste domowym sposobem sprawdzić? a czy takie coś mogłby powodować przegub ten od strony koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasty w domu nie zmierzysz Chyba że masz miernik zegarowy w co wątpię.

Poszukaj na warsztatach może któryś będzie miał i wiedział jak dokonać pomiaru bicia piasty.

Jeśli przegub a właściwie osłona poleciała to do środka dostał się piasek i przegub w niedługim czasie poleci może też bić ale najpierw pomierz wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem hurtem przegub i łożysko. Problem znikł. Jeśli chodzi o przegub, miał już mało smaru. Łożysko było zardzewiałe. Nie wiem które z nich było przyczyną :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu obstawiłem przegub skoro napisałeś, że osłona pęknięta i koło obsmarowane i teraz pytanie do was bo u mnie też przegub się posypie już nie strzela ale przeskakuje na kole na skręconych nawet jak bardzo powoli ruszam i chcę takowy zakupić ale na allegro nie ma nigdzie do modelu Audi A4 B6 2001r. 2.0 silnik ALT wszystkie do B5 może ktoś wie o co chodzi i poda mi namiary na takowy przegub dodam, że są 2 rodzaje 38-33 i 38-27 i tutaj też mam schody który z nich. W razie czego mogę podać nr VIN

Edytowane przez fronek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...