Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T BEX Koszt zmiany rozrządu


kwadrat224

Rekomendowane odpowiedzi

mnie cały czas zastanawia dlaczego Audi zdecydowało się na dwa różne rozrządy do 1.8t? Dlaczego wprowadzili ten bez hydraulicznego tłumika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten tłumik hydrauliczny sprawiał kłopoty .

No też tak myślałem że on może generować problemy ale dziś byłem u mojego mechanika umówić sie na wymianą i powiedziałem że montuje nowy typ bez tego tłumika i on powiedział że wymieniał już wiele razy rozrząd w silnikach vag 1.8T i nie zdarzyło się żeby ten tłumik był uszkodzony, mówił że raz czy dwa faktycznie lekko sie pocił ale spełniał nadal swoją rolę.

ja rozumie że mógł sprawiać problemy ale w końcu stabilizował pracę rozrządu (tłumił drgania paska) a w tym nowym nic nie tłumi tych drgań?

Tak czy siak ja wymieniam jutro na nowy, ale jestem ciekawy jak to jest.

W sumie to przydało by się podwiesić temat o rozrządach w 1.8t i opisać tam oba rodzaje, bo są informacje na forum o tym ale trzeba się naszukać. Ja jak znajdę chwilę to opisze oba rozrządy z ASO numerami części tak aby łatwiej było dokonac wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było juz o tym pisane nie raz. Sam zakładałem kilka lat temu temat jak montowałem rozrząd nowego typu.

W nowym typie drgania paska tłumi rolka napinająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W nowym typie drgania paska tłumi rolka napinająca

no tak się jej dziś przyjżałem przed montażem i faktycznie ma w sobie taki mechanizm więc wszsytko jasne.

Skoro tematy juz były poruszane to nie ma sensu zakładac kolejnego.

Ja dziś wieczorem odbieram moją a4 z wymienionym rozrządem, dzięki wszsytkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a ile płaciliście za wymianę rozrządu, chodzi mi o robociznę bez części, chce się zorientować w cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a ile płaciliście za wymianę rozrządu, chodzi mi o robociznę bez części, chce się zorientować w cenach.

500-600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rozrząd z czyszczeniem smoka 500 zł. Jak pytałem u innego 400 za rozrząd i z 300 za smoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rozrząd z czyszczeniem smoka 500 zł. Jak pytałem u innego 400 za rozrząd i z 300 za smoka.

Cena za smok ostro poryta, a rozrząd można 100 taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rozrząd z czyszczeniem smoka 500 zł. Jak pytałem u innego 400 za rozrząd i z 300 za smoka.

Cena za smok ostro poryta, a rozrząd można 100 taniej.

Dlatego zrobiłem smok i rozrzad za 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 to moim zdaniem sporo.

600zł zapłaciłem za wymianę silnika + rozrząd (części moje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za wyminaę rozrządu+wymianę uszczelki pod pokrwą zaworów + wymiana termostatu 300zł za robociznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...