Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dzwięk podczas jazdy.Skrzynia?


dawidt

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś tu pisał o kosztach naprawy ,nie pamiętam ile to było ,ale wiem że bardziej opłaca się wymiana ,bo skrzynie zaczynają się od 500zł w górę,jeśli ktoś wymienia gba to w większości przypadków trzeba wymieniać cięgna zmiany biegów,koszt ok 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup HCK jest jakos problematyczny?

Bo na allegro jest az jedna, jeszcze kosztuje 1500zl z tego co widze.

Natomiast HCF jest duzo i sa tez duzo tansze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szukałem ,chciałem długą skrzynię i wtedy było kilka szt najdroższa 1200zł kosztowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoją HCF dałem 700 zł + wybierak 170 zł + robota 300 zł =1170 zł i jestem happy jak narazie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wrazenia z jazdy po przesiadce na HCF ?? sa inne przelozenia czy to samo co GBA
?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpił brak wycia.:) A co do wrażeń to nie zauważyłem nic prócz tego, że może prędkość obrotowa wzrosła o jakieś 200- 300 obrotów niż w GBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem filmik bo tez ostatnio wysłuchałem że coś wyje macie podobnie albo mieliście ? trzeba sie bardzo wsłuchać najlepiej na słuchawkach.

https://youtu.be/fiuLU86OCNA

Edytowane przez Jarek882
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mimo wsłuchania się w słuchawkach nie zbyt usłyszałem wycie. Ale np u mnie było podobnie, że przy małej prędkosci nie było słychać wycia w ogóle tylko zaczynało się ono od 50 km/h. A wyje kiedy masz wciśnięty gaz czy dopiero jak puszczasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mimo wsłuchania się w słuchawkach nie zbyt usłyszałem wycie. Ale np u mnie było podobnie, że przy małej prędkosci nie było słychać wycia w ogóle tylko zaczynało się ono od 50 km/h. A wyje kiedy masz wciśnięty gaz czy dopiero jak puszczasz??

u mnie zaczyna się od 30km/h jak się bardzo wsłucham a najbardziej jest słyszalne przy 60km/h i nie ważne czy jadę na obojętnie zapiętym biegu czy na luzie jest jak to nazwałem wycie ale bardziej dzwięk przypomina wyząbkowaną oponę sprawdzałem ale opony są równo po przejechaniu ręką. jak puszczam gaz czy hamuje silnikiem niema to wpływu na buczenie zauważyłem też że nawierzchnia robi znaczenie raz jest ciszej raz jest głośniej może to efekt placebo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak kolego znalazłeś problem ?

prawdopodobnie lewy zacisk nie odbija i stąd ten dzwięk bo dzisiaj wróciłem z dłuższej trasy i czuć gorąco z lewej felgi i smród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio ?

ja mam własnie takie same wycie co ty i własnie dzisiaj jadę do mechanika by to sprawdził.

tylko ja mam bardzo głośnę wycie najgłośniej to jest od 100-120 km a od 50 km sie zaczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to może tak chrobotać ? https://youtu.be/ntGqMj7fmBU zauważyłem że tylko to chrobotanie jest na ciepłym silniku po wciśnięciu sprzęgła jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem filmik bo tez ostatnio wysłuchałem że coś wyje macie podobnie albo mieliście ? trzeba sie bardzo wsłuchać najlepiej na słuchawkach.

https://youtu.be/fiuLU86OCNA

Co do tego tak samo miałem i okazało się to łożysko ;-) wymieniełem i cisza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...