Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamek centralny nie otwiera jednych drzwi


Caporeira

Rekomendowane odpowiedzi

Baaaardzo sporadycznie spotkać można części z angola (8E2) w autach z kierownicą po lewej stronie - np. przycisk blokowania/odblokowania drzwi po stronie pasażera, spotykany w autach z rynku US :wink:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko cały czas się zastanawiam czy brać ori używkę czy nowy zamiennik. Któryś z tych

http://allegro.pl/zamek-drzwi-audi-a4-b6-2001-2005-przod-lewy-i5159020983.html

http://allegro.pl/audi-a4-b6-01-04-zamek-drzwi-lewy-przod-przedni-i5806371087.html

I czy będzie pasował zamiennie z moim 4B1837015G ??

Edytowane przez Gregorski3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiego modułu szukać (jaki numer) do drzwi?

Bo myślę że to on u mnie szwankuje.

Tylko cały czas się zastanawiam czy brać ori używkę czy nowy zamiennik. Któryś z tych

ZAMEK DRZWI AUDI A4 B6 2001-2005 - PRZĂD LEWY (5159020983) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.

AUDI A4 B6 01-04 ZAMEK DRZWI LEWY PRZOD PRZEDNI (5806371087) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.

I czy będzie pasował zamiennie z moim 4B1837015G ??

Na pewno będą pasowały P&P te:

4B1837015G

401837015

spotykane również w A6C5

nie wiem co z nowszym:

8E1837015AA

montowanym w B7 i Exeo

:mysli:

Może wypowie się ktoś, kto ogarniał ten temat :hi:

Teoretycznie powinny pasować.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są numery dla zamka.

A w moim przypadku będzie moduł sterownika albo przewody.

Wiec ponawiam pytanie, jaki numer na ten sterownik i przewody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec ponawiam pytanie, jaki numer na ten sterownik i przewody?

Trzeba vaga podpiąć lub zdjąć boczek i sprawdzić.

Mój sterownik ma numer 8E1959801B Twój powinien mieć taki sam numer tylko kwestia literki na końcu bo są różne B,H,F. Dla tego warto to sprawdzić wzrokowo.

Edytowane przez Gregorski3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz el. składane lusterka zewnętrzne to montujesz 8E1959801 E, F, G lub bez literki, jeśli nie masz to bez znaczenia jaka literka na końcu. Ale jak już musisz go wymienić to lepiej już kupić taki co obsługuje el. składane lusterka i zawsze będziesz już miał trochę mniej gratów do kupienia przy kolejnym modzie :) Jak dobrze poszukasz na allegro to można takie silniczki/moduły kupić za około 50zł, niektórzy chcą je sprzedać nawet za 200zł, więc warto szukać.

Co do innych silniczków np. montowanych w B7, czy w Exeo to się nie wypowiem bo nie mam pojęcia czy będą działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz el. składane lusterka zewnętrzne to montujesz 8E1959801 E, F, G lub bez literki, jeśli nie masz to bez znaczenia jaka literka na końcu. Ale jak już musisz go wymienić to lepiej już kupić taki co obsługuje el. składane lusterka i zawsze będziesz już miał trochę mniej gratów do kupienia przy kolejnym modzie :) Jak dobrze poszukasz na allegro to można takie silniczki/moduły kupić za około 50zł, niektórzy chcą je sprzedać nawet za 200zł, więc warto szukać.

Co do innych silniczków np. montowanych w B7, czy w Exeo to się nie wypowiem bo nie mam pojęcia czy będą działać.

Dzięki, ale na logach z VAGa nie mam takiego numeru :-/

https://www.dropbox.com/s/qa2g2iltif5nzzk/VAG-COM%20Auto-Scan%20Printout.pdf?dl=0

Edytowane przez Caporeira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie sprawdzasz tego na logach coś widzę że słabo się orientujesz na Vagu zobacz na fotkę tu się sprawdza numery modułów i silniczków szyb

http://img209.imageshack.us/img209/7732/46confopis.jpg

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz el. składane lusterka zewnętrzne to montujesz 8E1959801 E, F, G lub bez literki, jeśli nie masz to bez znaczenia jaka literka na końcu. Ale jak już musisz go wymienić to lepiej już kupić taki co obsługuje el. składane lusterka i zawsze będziesz już miał trochę mniej gratów do kupienia przy kolejnym modzie :) Jak dobrze poszukasz na allegro to można takie silniczki/moduły kupić za około 50zł, niektórzy chcą je sprzedać nawet za 200zł, więc warto szukać.

Co do innych silniczków np. montowanych w B7, czy w Exeo to się nie wypowiem bo nie mam pojęcia czy będą działać.

Mam elektrycznie skłądane lusterka. Jakieś dwa lata temu wymieniałem ten moduł (kupiłem używany) bo mi padł. Po zakupie sterownika odsuwanie szyby nie działało najlepiej - wydawało się że to wina przycisku - ale po jego wymianie okazuje się że nie jest to przycisk.

Więc teraz wolałbym kupić nowy, stąd moje pytanie gdzie kupie nowy sterownik na internecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że musiałeś źle trafić, bo z tego co wiem to te moduły mają raczej małą awaryjność

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest ciepło wiec może jeszcze dziś wezmę się za rozbieranie dzwi.

Ale podstawowe pytanie, czy jak dziś nie włożę spowrotem modułu / sterownika to czy jutro i pojutrze będę mógł zamknąć samochodów?

PS. Z tego co pamiętam to trzeba odkręcić srubkę na samym spodzie, za uchwytem drzwi i chyba za listwą kolo szyby i następnie ciągnąć ten boczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


PS. Z tego co pamiętam to trzeba odkręcić srubkę na samym spodzie, za uchwytem drzwi i chyba za listwą kolo szyby i następnie ciągnąć ten boczek?

Jedna na dole, jedna pod uchwytem lub dwie pod uchwytem drzwi pasażera oraz cztery pod dekorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ręcznie zamknąć auto, w instrukcji jest na pewno opisane jak zamknąć samochód bez akumulatora.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązkę żeby polutować i po sprawdzać można wypiąć od strony drzwi z zatrzasków którymi jest przypięta w kilku miejscach.

Zdejmujesz tapicerkę z drzwi później odkręcasz moduł o którym mowa z trzech śrubek wraz z silniczkiem.

Jak wcześniej napisałem po odpięciu zatrzasków całej wiązki, wiązkę można przeciągnąć o kilka kilkanaście cm przez gumową przelotkę lub całkowicie wyjąć i ja dokładnie posprawdzać przewody od CAN powinny być skręcone ze sobą (są to cienkie przewody to nimi idą sygnały cyfrowe do sterownika) i to na tych przewodach szukaj uszkodzeń wraz z zasilającymi te są najgrubsze w wiązce.

Pomierz je i ponaprawiaj jeśli potrzeba.

Jeśli przewody będą w wiązce ok zajmij się modułem można go wypiąć z silnika i wyciągnąć elektronikę tak jak wcześniej pisałem dobrze by było to przeczyścić płynem do czyszczenie elektroniki i przelutować luty przy wtyczkach to tam najczęściej robią się mikro zwarcia które rozwalają komunikację CAN

Ok, wyciągnałem przed chwilą wszystko (przewody i sterownik).

https://www.dropbox.com/s/ysa090a79f2crbq/20151204_152625.jpg?dl=0

Pancerz wygląda że jest w dobrej kondycji. Ale około 20-30 cm przewodu jest mocno wilgotna (od strony tej dużej gumy).

Posprawdzać tylko multimetrem czy kable przewodzą ? Mierzyć rezystancje, czy ściągnąć pancerz ?

Jak to najlepiej i najlewniej posprawdzać ?

Te styki trzeba poprawić?

https://www.dropbox.com/s/4vdj5w7i3rrxm0c/20151204_182241.jpg?dl=0

Wyglądają całkiem dobrze.

PS. Cześć przewodu (która jest wilgotna) leżała na dnie wnęki drzwi. Zapewne w tym miejscu gromadzi się woda. Sterownik szwankuje mi kiedy temperatura spada (okolice zimy) i po kilku minutach jazdy usterka ustaje.

Dlatego mam taką tezę, wilgoć / woda gromadzi się na dnie wnęki drzwi. Spada temperatura i powoduje zwarcie na przewodach? Czy jest coś takiego możliwe?

Może wystarczy tylko ten przewód powiesić na drzwiach i będzie ok, bo nie widzę aby przewody były w kiepskiej kondycji.

Edytowane przez Caporeira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie usuwania usterki to na płytce z elektroniką jak już to popraw tylko lutowanie pinów w złączu. Pamiętaj byś polał je przedtem topnikiem, by spoina nie straciła swoich właściwości fizyko-chemicznych.

Wiązkę to ja bym proponował zrobić samemu nową. Piny, kabelki i taśmę parcianą kupisz na Allegro :hi:


Albo podmień ją na inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem , ze jak podepnę tą różowa wtyke do tego sterownika to mi nie działa opuszczanie szyb i nie świecą lampki w drzwiach. Prawy przód. Co dziwne sterowanie ta szyba od str kierowcy działa? Winny bedzie ten cały sterownik czy coś w module komfortu? Najdziwniejsze jest to że po pierwszym podłaczeniu działało. Odłączyłem i poszedłem z całym boczkiem do domu,wróciłem i już nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po wymianie sterownika wszystko zaczęło działać jak należy :))

Ale co mnie trochę niepokoi, to po wymianie sterownika mam taki błąd:

01801 - Door Warning Lamp: Drivers Side (W30)
57-00 - Electric Circuit Failure

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...