Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana zasięgu całkowitego na spalanie chwilowe


AudiRock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno nabyłem kabel diagnostyczny do mojej b6 z 2002 roku.
Na początek bawiłem się programem VCDS lite 1.2.
W swojej audicy posiadam tylko i wyłącznie zasięg całkowity pokazywany w km bez możliwości zmiany manetką, wyświetlacz to duży FIS.
Słyszałem, że podobno można zamienić zasięg całkowity na spalanie chwilowe.
Tu się rodzi problem ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć kodowania umożliwiającego taką zmianę.
Może ktoś wie i podzieli się wiedzą jak tego dokonać.
Z góry bardzo dziękuje.
:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zmieniłeś kodowanie fisu. Tzn sterownik myśli że nie ma fisu i nie pokazuje opcji.

Adres 17 - Instruments ---> Adaptacja 10 --->Kanał dopasowania 19:
I Zegar sterowany falami radiowymi
XXXX0: zegar sterowany falami radiowymi nieaktywny
XXXX1: zegar sterowany falami radiowymi aktywny
XXXX2: zegar sterowany falami radiowymi nie jest aktywny, a siedzenia sportowe aktywne (tylko RS4) (z nr PR Q4P)
XXXX3: zegar sterowany falami radiowymi aktywny i siedzenia sportowe aktywne (tylko RS4) (z nr PR U2A i Q4P)
I Funkcja Lap-Timer w systemie informowania kierowcy (Fahrerinformationssystem) (tylko RS4):
Wartość kodu XXX0X = wskazanie Lap-Timer nieaktywne (tylko RS4)
Wartość kodu XXX1X = wskazanie Lap-Timer aktywne (tylko RS4)
I System informowania kierowcy
XX0XX: system informowania kierowcy 1
XX1XX: Highline bez systemu informowania kierowcy, tzn. brak zgłoszeń dotyczących okresu jazdy, brak ostrzeżeń o braku płynu w układzie mycia, brak ostrzeżeń dotyczących świateł hamowania i lampek kontrolnych (brak także podczas przebiegu sprawdzania) i brak możliwości wyboru punktu menu "komputer"; wskazanie w komputerze samochodowym tylko zasięgu (nie można przełączyć dalej)
XX2XX: system informowania kierowcy z prowadzeniem funkcji menu
XX3XX: system informowania kierowcy z prowadzeniem funkcji menu i z przełączaniem jednostek
I Komputer samochodowy
X0XXX: tylko płaszczyzna 2 (pamięć trwała)
X1XXX: płaszczyzna 1 i 2
I Opcje oświetlenia
0XXXX: oświetlenie (wskazówka i skala) ZAŁ tylko przy światła ZAŁ
1XXXX: oświetlenie wskazówek ZAŁ przy aktywnym zapłon ZAŁ, oświetlenie skal (1. charakterystyka przyciemniania) i oświetlenie wskazówek aktywne przy światła ZAŁ
2XXXX: oświetlenie skal (1. charakterystyka przyciemniania) aktywne przy zapłon ZAŁ, oświetlenie skal i wskazówek aktywne przy światło ZAŁ

3XXXX: oświetlenie skal (z 2. charakterystyką przyciemniania) i oświetlenie wskazówek aktywne przy zapłon ZAŁ lub światła ZAŁ

Musisz sobie zakodować i prawdopodobnie pomoże


http://a4-klub.pl/index.php?/topic/15479-wymiana-przelacznika-wycieraczek-i-odblokowanie-pelnego-fis/?p=196909#entry196909

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy.
Wszystko chodzi i pracuje jak trzeba.
Fis jest ok, pokazuje to co ma fabrycznie pokazywać.
To co ja chciałbym zrobić to zmiana zasięgu całkowitego na spalanie chwilowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fis fabryczny pokazuje spalanie chwilowe, spalanie średnie, zasięg oraz czas jazdy, jesli twój pokazuje tylko spalanie średnie to cos z nim nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie manetke i po kłopocie, w/w jest kompatybilna z każdym rodzajem modułu kierownicy, także bez wymiany modulu i po kosztach gdzieś ok. 50/70 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja nie mam pełnego fisu. Nie posiadam przycisków na manetce od wycieraczek. Dlatego też pokazuje zasięg bez spalania średniego, chwilowego i czasu jazdy.
Dlatego poszukuje sposobu alby zamiast zasięgu pokazywał spalanie chwilowe.
Słyszałem że możliwa jest zmiana VAGiem zasięgu na spalanie, dlatego też o to pytam. Rezygnacja z jednego na rzecz drugiego.

Edytowane przez AudiRock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się nie mylę to jedyną znaną mi opcją zmiany czegokolwiek na fisie jest dołożenie "panelu navi" i zakodowanie. Odblokowuje to dodatkowe funkcje fis, do znalezienia na forum pod hasłem wentylowanie kabiny czy automatyczna wentylacja

Edytowane przez ganjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam. Nie chce specjalnie wymieniać manetki. Zależy mi głównie na spalaniu chwilowym lub średnim. Poniekąd zasięg całkowity musi być liczony właśnie spalania średniego.
Gdzieś przeczytałem, że można zmienić wyświetlane atrybuty na pół Fisie. Zamienić na przykład temperaturę na coś innego itp.
Kiedyś natrafiłem na post w którym gościu opisał jakim programem można wykonać taką operację teraz jak na ironie za chiny nie mogę tego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem powodzenia, jak znajdziesz nie omieszkaj się podzielić tematem, a jak chcesz poszaleć poszukaj pod hasłem qmatis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 1/2 Fis i pokazuje ci tylko zasieg paliwa. Aby zmienić wskazania trzeba zrobić pełny FIS czyli dołożyć manetkę i zrobić kodowanie. Innej opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego AudiRock ,chyba tylko pełny FIS rozwiaze twoje problemy ,a ztego co widzisz to koszt nieduży a "manetek" wszedzie pełno ,nawet na Forum koledzy sprzedają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba jeszcze dołożyć czujnik plynu spriskiwaczy bo inaczej będzie się wyświetlać cały czas pusty zbiornik lub podać masę na kabelek w wiązce idącej do licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożenie masy na kabelek do licznika będzie jeszcze prostsze niż montaż czujnika spryskiwaczy. Jak rezałem pełen fis u ojca to w kostce licznika był już osadzony pin bez kabelka, więc wystarczy go wyjąć, zagnieść kabelek i z drugiej strony dołożyć oczko, a punkt masy jest zaraz za licznikiem i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...