Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Plan - zwiększenie parametrów z BFB na BEX


tom5151

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyś chciał to z mojego bex mam dsmic i wtryski. Sprzedam wszystko za 900 zł. Dwa coolery, wtryski, przewody do ic, nawet wydech mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w aebie na 100% seryjnym silniku mialem 195/290nm oczywiscie robione przez mistrza gregor10 ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a powiedzcie mi jak wyglada sprawa z LPG? Jesli posiadam LPG to listwa wtryskowa z BEX tez jest potrzebna? Jak to pozniej ma sie do wtryskow z gazu, ktore teoretycznie po przelaczeniu z benzyny pracuja same (jak to sie ma do wtryskow benzynowych i mocy). Tak sprawdzalem sobie wizualnie i na chlopski rozum, skoro wtryski gazu sa na listwie gdzies powiedzmy na silniku umiejscowione, a rurkami doprowadzany jest gaz do kolektora. Rurki sa umiejscowione w wywierconych i nagwintowanych otworach przy wtryskach benzynowych, podobno pod takim samym kontem jak ww. wtryski, to czy cala zabawa w listwe z BEX ma sens? Jestem laikiem stad moje pytanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same wtryski przekładasz nie musisz całej listy, potem trzeba skorygować w sofcie pod nowe wtryski a na koniec wystroić lpg od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same wtryski przekładasz nie musisz całej listy, potem trzeba skorygować w sofcie pod nowe wtryski a na koniec wystroić lpg od początku.

Tak, tylko skoro jade na LPG, a benzyna jest odlaczona wtryski benzyny tez, to po co mi te wtryski od BEX, skoro pracuja tylko wtryski gazu, to mialem na mysli piszac pytanie do Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego co chcesz osiagnac w swoim aucie, co planujesz? Mozna zrobic tak ze na lpg bedzie jechal poprawnie bez zmiany wtryskow pb albo zrobic slabsza gore zeby seryjne wtryski pb ogarnialy, druga sprawa 150 zl za komplet wtryskow to chyba nie jakis duzy wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego co chcesz osiagnac w swoim aucie, co planujesz? Mozna zrobic tak ze na lpg bedzie jechal poprawnie bez zmiany wtryskow pb albo zrobic slabsza gore zeby seryjne wtryski pb ogarnialy, druga sprawa 150 zl za komplet wtryskow to chyba nie jakis duzy wydatek.

Chcialem podniesc moc do okolo 190KM, i tak zastanawialem sie czy wtryski pb sa niezbedne, czy po prostu wystarczy lepsze zestrojenie gazu (z tego co sie domyslam, spece od gazu moga chyba pokombnowac z lepszym ustawieniem, by troche moc wzrosla). Co to znaczy ze na lpg bedzie jechal poprawnie? I co to znaczy slabsza gora? Jesli wtryski by kosztowaly 150 zl to luz, problem to nie jest, ale chyba latwo w takiej cenie nie dostane? Na aledrogo jakies wieksze ceny widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum od czasu do czasu się pojawiają, warto nawet te 200zł odżałować. Zawsze to będzie bezpieczniej jak ogarniesz Pb, bo co jeśli ci zabraknie gazu albo coś się zepsuje i będziesz musiał kilkadziesiąt km jechać na niepoprawnie skonfigurowanej benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum od czasu do czasu się pojawiają, warto nawet te 200zł odżałować. Zawsze to będzie bezpieczniej jak ogarniesz Pb, bo co jeśli ci zabraknie gazu albo coś się zepsuje i będziesz musiał kilkadziesiąt km jechać na niepoprawnie skonfigurowanej benzynie.

I tu mnie przekonales :) bede czekal, moze cos na forum sie pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zapytam tutaj bo niechce tworzyc tematu na chwile.

Szykuje sie do stage 1. Czekam na montax prawego icka z bex i wtryskow z bex. Nie wiem tylko co zrobic z popma SAI. zostawiac ja czy wywalac skoro kat jest wywalony i jest dp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sondę wyłączoną w programie to śmiało możesz wywalić. Po co to wozić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero sie szykuje na mapke i wylaczenie sondy. tylko nie wiem wlasnie co z SAI wywalac czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz robił soft i wyłanczał drugą sonde to oczywiście wywalić sai, tym bardziej że przy montażu drugiego coolera będzie problem z pompa sai którą trzeba by przenieść w inne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio śmiałem się sam do siebie, otwieram maske, patrze a tam jakaś wtyczka luźno zwisa, wtyczka dość duża więc myśle że pewnie od czegoś konkretnego. Tak mnie to zawiesiło, że zdjąłem zderzak i dalej zawiecha. Porobiłem zdjęcia wtyczki i już chciałem tu na forum lecieć ale myśle, jeszcze zadzwonię do znajomego. Gadam mu że duża wtyczka, dwa grube kable, że leci w wiązce razem z przepływką i wtedy mnie oświeca że to od pompy sai. Zupełnie zapomniałem że tam kiedyś była :lol: Ale do rzeczy, skoro o niej nie pamiętam to znaczy że się niczym jej brak nie przypomina (prócz błędów, które znikną po jej wyłączeniu w ecu) Tak patrze, czytam i myśle, że 900 pln to w h.... dużo za wtryski i drugi IC, no ale kto komu zabroni. Sam mam u siebie taki zestaw, i się zastanawiam jak to czytam czy tego nie sprzedać heheh. Spróbuje jeszcze raz wrócić do tematu. Po wywaleniu sai, które najlepiej wywalić wraz z katalizatorem i wstawić DP, zostaje dziura w puszce filtra po przewodzie od SAI. Duży problem to nie jest ale jak zostawisz sobie puszkę dla zachowania serii to i tak serią to nie będzie bo czegoś tam będzie brakować, niektórzy w tym i ja zatykają ową dziurę kapslem po pepsi ale wygląda średnio. Na koniec dlaczego czepiam się cen, bo to maksymalne ceny, nie średnie, nie niskie a maksymalne, 200 stówy za wtryski? 700 stów za IC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy prawy smic z AJQ będzie pasował do BFB ? Jako drugi cooler ?

Edytowane przez Sedrak Dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam komplet coolerow wraz z kierownicami, przewodami itd z bex i wtryski. Za wszystko 700zł. Posiadam dwa komplety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy i mam pytanie czy ktoś zna się na programie ECU titanium posiadam taki i mam org mapę z mojego a4 1.8t bfb chciałem podciągnąć do około 190km może lepiej lecz nie wiem jakie parametry mogę podnieść w górę. Wywaliłem org cooler i wstawiłem front dedykowany do a4 wkład k&n i wtryskiwacze od bexa myślicie że w 190km w zasięgu ręki z programem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kata to bezpiecznie 190 km to maks. Jak wstawisz downpipe to ponad 200 km ugrać da się jeśli silnik i turbo zdrowe. Ja mam 212 KM i 324 NM na takim setupie - tylko dołożony prawy IC z Bexa zamiast centralnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam zkompletowany zestaw IC z bex, wtryski 380cc, brakuje DP, warto go wkładać czy na okolice 210KM można bez? W tej chwili na serii mam 190KM / 280NM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...