Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomarańczowa kontrolka oleju na jałowym biegu


konixman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Drodzy forumowicze. Zakupiłem Audi a4 b6 Avant 1.8t quattro 2001 rok. No i już mam pierwszy problem. Ze względu na brak wiedzy kiedy była ostatnia zmiana oleju i na czym jeździł, to postanowiłem zalać go Castrolem Magnatekiem 10w 40. Przebieg też już blisko 270 tyś, a że auto z zagranicy to nie dam się zabić, że przebieg oryginalny. Do rzeczy... Po wymianie oleju wywala mi żółty błąd oil service, ale tylko na niskich obrotach. Kasowałem, ale nic to nie dało. W czasie jazdy jest ok. Wystarczy, zatrzymać się na minutę i żółta kontrolka przybywa. Jakieś sugestie? Zatkany smog? Uszkodzony czujnik? A może poprzednik wlał doktorka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły olej . Do tego silnika ma być 5w40.

Proponuję Liqui Molly Synthoil High Tech.☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Drodzy forumowicze. Zakupiłem Audi a4 b6 Avant 1.8t quattro 2001 rok. No i już mam pierwszy problem. Ze względu na brak wiedzy kiedy była ostatnia zmiana oleju i na czym jeździł, to postanowiłem zalać go Castrolem Magnatekiem 10w 40. Przebieg też już blisko 270 tyś, a że auto z zagranicy to nie dam się zabić, że przebieg oryginalny. Do rzeczy... Po wymianie oleju wywala mi żółty błąd oil service, ale tylko na niskich obrotach. Kasowałem, ale nic to nie dało. W czasie jazdy jest ok. Wystarczy, zatrzymać się na minutę i żółta kontrolka przybywa. Jakieś sugestie? Zatkany smog? Uszkodzony czujnik? A może poprzednik wlał doktorka?

Castrol out, u mechanika czyszczenie smoka i płukanie silnika, następnie zalanie normalnym olejem. Poczytaj wątek olejowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być zatkany smog,

pompa oleju może już niedomagać,

do sprawdzwnia ciśnienie oleju,

powinieneś zalać 5W40,

Castrol to nie najlepszy wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej.Ja miałem 5W-40 co prawda ale też Castrol.Wywaliłem po kupnie i LM synthoil High Tech.2000 zrobione i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po wymianie oleju wywala mi żółty błąd oil service,

oil service czy moze oil sensor?

sensor... pomyliło mi się z servisem, który wyskakiwał mi na początku

Dzieki wszystkim za odpowiedzi. A orienyujecie się jaki jest koszt płukania silnika? Tak, żeby w razie czego nie zdarł ze mnie mechanik Bóg wie ile, widząc, że na ten temat nie jestem kumaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

środek jakieś 5 dyszek ile weżmie od ciebie mechanik jesli znajomy to nic aby za wymiane cie winien skasować kolejna rzecz można by było jeszcze zalać po płukance olej płuczacy a czy kolwiek ja nie robiłem dodatkowej płukanki olejowej. przed płukanko po ostrym dzidowaniu jak auto schodziło mi z obrotów wywalało czerwono kontrolke oleju nikła dopiero po kolejnym odpaleniu auta i też był castrol teraz motul i jest git:)

Edytowane przez Kruk_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po wymianie oleju wywala mi żółty błąd oil service,

oil service czy moze oil sensor?

sensor... pomyliło mi się z servisem, który wyskakiwał mi na początku

a wiec jednak

pierwsza sprawa to pytanie w jakim stanie jest smok, lepiej jak to sprawdzisz bo koszta moga byc duze

czujnik oleju byc moze tylko do wyczyszczenia

olej ktory masz nadaje sie do smarowania zawiasow

sprawdz jak wyglada odma, rurka 9 i 17 wg etki

plukanka silnika to koszt ok 20 zl L.M lub Miellrs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po wymianie oleju wywala mi żółty błąd oil service,

oil service czy moze oil sensor?

sensor... pomyliło mi się z servisem, który wyskakiwał mi na początku

a wiec jednak

pierwsza sprawa to pytanie w jakim stanie jest smok, lepiej jak to sprawdzisz bo koszta moga byc duze

czujnik oleju byc moze tylko do wyczyszczenia

olej ktory masz nadaje sie do smarowania zawiasow

sprawdz jak wyglada odma, rurka 9 i 17 wg etki

plukanka silnika to koszt ok 20 zl L.M lub Miellrs

dzięki wielkie kolego za podpowiedzi...postaram się zajać tym jak najszybciej:/ gdybym wiedział to nie zabierałbym się za tą zmianę oleju tylko wcześniej zapytał.. no ale tak to jest jak człowiek posłucha mądrego sprzedawcy mówiącego, że z takim przebiegiem to tylko półsyntetyk:/ trudno.. stało się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Auto zostało u mechanika. Problemem okazał sie zabity smok. Nie zalecał płukania, no więc zalał znowu półsyntetykiem i już nic się nie świeci mimo przejechania około 2000 km.
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...