Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Klocki przód 320mm vs 345mm (S4) w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

mam pytanie co do różnic między oryginalnymi klockami do tarczy 320 mm a tymi z S4 czyli do tarczy 345 mm,

chodzi mi o jakieś techniczno-dokumentacyjne (że tak to określę) różnice między tymi klockami,

może ma ktoś dostęp do jakiś karty produktu tych i tych klocków?

zmierzam do tego na ile te klocki z S4 345 mm są lepsze, wytrzymalsze, skuteczniejsze niż od A4 320 mm,

i aby to poptrzeć jakimiś technicznymi argumentami,

różnica w cenie między tymi a tymi ma wynosić ok. 200 zł więc zakładam, że jakieś istotne różnice są na korzyści droższych z S4 345 mm,

pozdrawiam!

Edytowane przez SpalaczBenzyny

Opublikowano

zwykłe klocki mają wspólczynnik tarcia na poziomie 0.19-0.23 który spada po osiągnieciu wysokiej temperatury (fading)

klocki DS mają 0.42 bez wzgledu na temperaturę

ja jezdze tylko na DSach i dopóki nic innego lepszego w tej cenie nie pojawi sie na rynku bede na nich jezdził

zakładaj i ciesz sie z hamulców

Opublikowano
  • Autor

Czyli można domniemać, że te z S4 mogą mieć trochę lepszy współczynnik tarcia niż z A4?

Chociaż parę dni temu pytałem się w serisie (VW ASO) i mi powiedziano, że jakbym przyjechał A4 albo S4 to założyliby mi dokładnie te same klocki i byłoby to zgodne ze specyfikacją Audi, cena klocków też taka sama. Zapytam jeszcze w innym serwisie.

Opublikowano

Chyba ich tam poy....o

Klocki do eSy to klocki do eSy a nie jakies g...

Poza tym sa dwa razy drozsze

I nie bez powodu

Nie kupuj w ASO bierz Ferodo DS lub CP

Jak chcesz to mam jedne idrugie

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

zwykłe klocki mają wspólczynnik tarcia na poziomie 0.19-0.23 który spada po osiągnieciu wysokiej temperatury (fading)

klocki DS mają 0.42 bez wzgledu na temperaturę

ja jezdze tylko na DSach i dopóki nic innego lepszego w tej cenie nie pojawi sie na rynku bede na nich jezdził

zakładaj i ciesz sie z hamulców

Hej. Mam pytanie odnośnie klocków od S4.

Czy dobrze rozumiem, że można je bez problemu zamontować do układu 320 mm TRW - Girling? Bo właśnie sam stoję przed wyborem zestawu na przód do swojego i nie ukrywam, że wrzucił bym coś mocniejszego, nie wymagającego żadnych modów.

Tarcze z tego co wyczytałem w innych wątkach to pewnie będą Zimmermanny gładkie.

Opublikowano

mozna

Opublikowano

mozna

w takim razie takie zamówię. ;)

i nie ma tu znaczenia czy to jest przedlift czy polift?

Opublikowano

Nie

Opublikowano

Rozumiem, że mimo ciut większych rozmiarów klocek z s4 tarcza 345 można go założyć do tarczy 320?

Opublikowano

Klocki są takie same

  • 1 rok później...
Opublikowano

panowie pytanko mam , mam dwie q5 ojca 2.0 tdi i moja 3.0 tdi . Wsadziłem do swojej hamulce od sq5 i teraz swoje stare chcę wsadzić do ojca 2.0 tdi .

Jak tak popatrzyłem to na przodzie zacisk chyba jest taki sam , więc do zmiany tylko jarzmo i tarcza - zgadza się ??

a co z tyłem ??

Opublikowano

w 3.0 masz 345 czy 320 ?

Opublikowano
3 godziny temu, peter22 napisał:

panowie pytanko mam , mam dwie q5 ojca 2.0 tdi i moja 3.0 tdi . Wsadziłem do swojej hamulce od sq5 i teraz swoje stare chcę wsadzić do ojca 2.0 tdi .

Jak tak popatrzyłem to na przodzie zacisk chyba jest taki sam , więc do zmiany tylko jarzmo i tarcza - zgadza się ??

a co z tyłem ??

Tył pewnie jest taki sam czyli 300mm. Tarcze masz pełną czy wentylowaną? Jak pełna to 300mm a jak wentylowana 330mm

Opublikowano

Tył w 3.0 tez jest większy . Wydaje mi się ze 3.0 ma 345 na przodzie i 330 tył 

  • 1 rok później...
Opublikowano

Moje 320 mm 4tłoczki Brembo spokojnie wystarczają w 2,0 tdi 

IMG_20180929_194752.jpg

IMG_20180925_120107.jpg

Opublikowano
W dniu 6.11.2018 o 07:48, lukas309 napisał:

Moje 320 mm 4tłoczki Brembo spokojnie wystarczają w 2,0 tdi 

IMG_20180929_194752.jpg

IMG_20180925_120107.jpg

Z jakiego auta te Brembo bo z Q5 wyglądają inaczej.

Opublikowano

A4 3.0 Tdi 

Opublikowano
W dniu 7.11.2018 o 19:09, sajmon136 napisał:

Z jakiego auta te Brembo bo z Q5 wyglądają inaczej.

Q5 tez

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.