Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie sterowników w Audi A4 B5 (1995-2001)


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. przeczytalem juz caly temat, ale nie bardzo rozumiem. moje a4 to 1.8 adr 1997 rok, zmienilem sterownik centralnego na taki co obsluguje pilota, oryginalnie go nie mialem. mam tez dwa oryginalne piloty od innej audi, czy dam rade zakodowac te piloty tak zeby dzialaly one u mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ma takie pytanie, w sterowniku silnika mam kod 00002, czy to nie powinno być w Audi A6? Jaki powinien być poprawny u mnie?

kolego ja mam tak samo jak ty silnik 1.9 TDI AVG i mam kod sterownika 00002. nie wiem czy to jet dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestescie moja ostatnia nadzieja, w skrocie, A4 B5 97 mam juz miesiac, po wypadku chryslerem z rocznym synkiem wypadlo na audi, nie zaluje, zmienilem na pelny fis, wszystko dziala, nie bylo ori radia, wiec kupilem concert, problem jest taki, nie wyswietla stacji w fis, przerabialem juz chyba wszystko, 3 przewody poprawnie podlaczone, polaczylem sie bezposrednio z radiem, ustawilem na 2 wyswietlacze, kodowanie licznika z 16xxx z przodu (bylo 00xxx), kanal 62 niedostepny, prosze osoby znajace temat o konkrety, leb mi peka o czytania dziesiatek stron, siedze w audi 3 dzien jakbym domu nie mial, tematy podobne czesto zostaja bez odpowiedzi, co jeszcze moge zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kodowanie licznika 02040 co ono oznacza? czy w ogóle tu o to kodowanie chodzi w tym wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

po zalogowaniu się w module centralnego zamka mam wartości:

SOFT cod 00001

SHOP COD 6335

chciałem dołożyć funkcję migania kierunków przy zamykaniu 512, kierunki migają, ale centralny działa odwrotnie zamykając się otwiera a przyciskiem od otwierania się zamyka po dwu krotnym kliknięciu.

może coś źle robię, wartość 6335 dodałem do 512 i wpisałem w soft cod, może miałem ją wpisać w shop cod???, powrót do pierwotnych ustawień wpisałem z powrotem w soft cod 00001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. W Vagu przeprogramowales centralny zamek potrzebujesz kodu do programowania w zakladce przeprogramowanie wpisz wartość 12864 lub 08768 i moze zadziala u mnie dzialaja na tym kierunki tzn reaguja na pilota i programowanie niestety nie jest to do konca ten kanał gdyż nie zapamiętuje pilotów. Szukam dalej kanału (a model mam taki sam jak TY) Temat przerobilem i na bank chodzi o to o czym pisze. Nawet spec w Lublinie spod MAKRO nie dał rady z tym. Czy ktoś ma kody do calkiem nie reagującego centralnego? Czy po wpisaniu maksymalnej wartości TJ: Wlaczeniu wszystkich funkcji bedzie dzialal zamek centralny a te fukcje ktorych nie mamy nie beda dzialaly czy coś wiecej sie stanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. chciałem włączyć kilka opcji w aucie ale nie moge kodować dalej. tzn mam wpisany kod 12896 i chciałem dodać jeszcze aby przy otwieraniu i zamykaniu mrugały mi kierunki ale nie można zmienić tego kodowania bo za każdym razem wraca do tej samej wartości. mam kluczyk scezoryk audi a4 98r i włączone m. in. funkcje domykanie szyb z pilota, zamykanie po przekroczeniu 15km/h,i przez pare sekund po wyjeciu kluczyka moge sterować szybami. prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was,

Jestem zielony w tych sprawach dlatego chciałbym poradzić się was i poprosić o pomoc. Dziś z kumplem podłączyłem mój wózek pod VAG'a. Co się okazało? O to błędy, które mi się wyświetliły.

18010 Napięcie zasilania sterownika silnika 30 za niskie

nie zidentyfikowany rodzaj uszkodzenia - BŁĄD SPORADYCZNY

18010 Napięcie zasilania sterownika silnika 30 za niskie

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

561 Dopasowanie(ustalenie)składu mieszanki

nie osiągnięta wartość adaptacji - dodawanie

17978 Moduł sterujący zablokowany

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

17733 Czujnik antystukowy cylindra 1 - zakres kontroli

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

561 Dopasowanie(ustalenie)składu mieszanki

przekroczona wartość adaptacji - mnożenie

670 Czujnik zespołu przepustnicy-G127

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

16514 Sonda lambda obwód (strona 1 czujnik 1)

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

532 Napięcie zasilania

sygnał za mały - BŁĄD SPORADYCZNY

Prosiłbym o pomoc, o skomentowanie tego. Czy mam się czym martwić, o co chodzi, co mam już zacząć naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skasuj wszystkie błędy,pośmigaj trochę i sprawdz ponownie błędy jak powrócą to dopiero trzeba szukać co jest nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatam. Bawiłem się dzisiaj kodami i chciałem zaprogramować otwieranie/zamykanie szyb/szyberdachu pilotem. Do kodu 16140 dodałem 64 czyli wartość 16204 wpisałem w okno kodowania. Jest zmiana, szyby i szyberdach z pilota się zamykają ale nie otwierają. Coś jest nietak? czy poprostu muszą być spełnione jakieś warunki aby można było otworzyć okna pilotem?

Na stronie Ross-tech zdaje się że jest to po angilsku można by dokleić. Polskiego póki co brak z czasem możę się dorobimy tłumaczenia.

[ Dodano: 12-02-2007, 09:38 ]

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:

Spróbujmy aby w naszym aucie zamki w drzwiach i klapie bagażnika zamykały się automatycznie po ruszeniu (przekroczeniu 15km/h), a następnie po zatrzymanu, zgaszeniu auta i wyjęciu kluczyka otwierały się.

Potrzebujemy:

- interfejs

- komputer z oprogramowaniem (VAG-COM)

Procedura kodowania:

1) Wchodzimy do sterownika:

STG 35 (Zentralverriegelung) auswählen (Komfortsystem)

2) Wybieramy

STG Codierung -> Funktion 07

3) Odczytujemy wartość w Software Coding

np. w moim przypadku było to 12865

UWAGA: Koniecznie zapisać wartość kodu sprzed zmiany by wrazie niepowodzenia (nie zadziałania, itp) wpisać go ponownie.

Rozszyfowując tą wartość mamy:

+ 008192

+ 004096

+ 000512

+ 000064

+ 000001

SUMA = 12865

tymsamym rozszyfrowaliśmy jakie funkcje mamy włączone - patrz lista kodowania powyżej.

4) dodajemy funkcję zamykania zamków po przekroczeniu 15km/h i odblowowywania ich po zgaszeniu auta i wyjęciu kluczyka. W tym celu musimy dodat wartość kodu:

+ 000032

nowa Suma = 12897

Wartość tą wpisujemy w oknie w miejscu odczytanego dotychczasowego kodu (linijka Software Coding)

5) Zatwierdzamy "Do it!"

6) Teraz już możemy cieszyć sie załączoną nową funkcją.

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-lista-modulow-komfortu-z-opisem-funkcji-114454/

Aktywacje poszczególnych opcji komfortu – ADAPTATION 10, kanał 62:

+1 – Komfortowe zamykanie szyb pilotem

+2 – Komfortowe otwieranie szyb pilotem

+4 – Komfortowe zamykanie szyb kluczykiem

+8 – Komfortowe otwieranie szyb kluczykiem

+16 – Komfortowe zamykanie szyberdachu pilotem

+32 – Komfortowe otwieranie szyberdachu pilotem

+64 – Komfortowe zamykanie szyberdachu kluczykiem

+128 – Komfortowe otwieranie szyberdachu kluczykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iw ktoś jak zakodować moduł komfortu by na liczniku było wyświetlane jakie drzwi są otwarte. wyświetla sie tylko otwarcie kalpy oraz działaja światła po otwarciu drzwi.

---------- Post dopisany 12-06-2012 at 19:24 ---------- Poprzedni post napisany 02-06-2012 at 22:36 ----------

iw ktoś jak zakodować moduł komfortu by na liczniku było wyświetlane jakie drzwi są otwarte. wyświetla sie tylko otwarcie kalpy oraz działaja światła po otwarciu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie kodowalem w sterowniku nr 17 kontrolke pasów i zużycia klocków oraz płynu do sprysków. Wszystko było ok do momentu aż odpalilem auto. Wskaźnik od obrotów pokazuje mi mniejsze zaniża obroty. Na klimatroniku pokazuje prawidłowe a na licznik pokazuje do 4.5tys i jak odpale to ok 600. Idzie to zmienić Aby wróciło wszystko do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ustawiłem sobie otwieranie tylko klapy z pilota oraz zamykanie drzwi po przekroczeniu 15km/h ale widzę, że czasem zamknie wszystkie drzwi gdy tylko włożę kluczyk do stacyjki. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje?

A4 B5 2001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w aucie z '95r zakoduję Bose w radiu chorus? Wcześniej miałem deltę i przy włączaniu na wyświetlaczy wyskakiwał napis Bose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w aucie z '95r zakoduję Bose w radiu chorus? Wcześniej miałem deltę i przy włączaniu na wyświetlaczy wyskakiwał napis Bose.

W kodowaniu radia, tam jest "włączanie" Bose. Poczytaj sam koniec tego głównego posta z kodowaniem, {Radiosysteme (Generation I)}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

po dodaniu funkcji zamykania drzwi po przekroczeniu 15km/h funkcja ta działa ale dodatkowo zauważyłem, że często zamyka drzwi już po włożeniu kluczyka w stacyjkę i przekreceniu zapłonu na ON. Nie jest to zbytnio bezpieczne, gdyż po włożeniu kluczyka w stacyjkę i wyjściu z auta z przypadkowym zamknięciem drzwi, mamy wszystkie drzwi zablokowane.

Czy ktoś wie co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...