Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwne stukanie


mokom69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie i zarazem prosze o pomoc. Podczas jazdy na pierwszych biegach slyszalne jest dziwne stukanie w okolicy prawego prezedniego koła. co to moze być?? Czy mogą to być wahacze??czy jeszcze cos innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprosru w tym problem ze ruszam z jedynki i tak dziwnie stuka cos jak by bylo cos odkrecone i rowniez gdy zmieniam bieg z 1 na 2 podczas wciskania sprzegla natomiast gdy juz zmieniam z 2 na 3 i wyzzej wszystko jest ok tylko dzieje sie to na pierwszym i 2 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki raczej nie bo juz byly wymieniane. ale moze byc to co piszesz ze wahacz bo przegub to chyba na skreconych kolach by bylo slychac tak?? a to sie dzieje nawet na prostych i przewaznietylko podczas ruszania

[ Dodano: 10-02-2007, 00:08 ]

i podczas wolnej jazdy tak do 30-40km/h pozniej juz jest spokoj

[ Dodano: 10-02-2007, 00:08 ]

i podczas wolnej jazdy tak do 30-40km/h pozniej juz jest spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki raczej nie bo juz byly wymieniane

To że było wymieniane to nie znaczy że nie może być uszkodzone, może jest coś niedokręcone.

Jak koledzy radzą to lepiej sprawdz wszystko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdze tylko sam wiesz dziwne mi sie to wydaje bo poduszki wymienialem w styczniu i zeby to byly znow one to bardzo by to bylo dziwne ale nic sprawdze wszystko w tym tyg musze sie do mechanika zabrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stukanie wahaczy i łączników stabilizatora słychać przede wszystkim podczas jazdy po dołkach i podczas gwałtownych przechyłów auta :twisted:

czasami zjawisku temu może towarzyszyć dokuczliwe piszczenie z okolic tych elementów :twisted: a słyszysz to przy mniejszych pędkościach bo 100-wą po dziurach raczej nie śmigasz :wink: wjedź na jakąć betonkę kocie łby lub dziurawą polną drogę jeśli to łączniki czy wahacze to bardzo szybko zweryfikujesz usterkę nawet przy jeździe z prędkością 10km/h :wink:

jeśli chodzi o przegub to będzie cpykał podczas pracy pod obciążeniem czyli w skręcie i podczas gwałtownego ruszania :twisted:

jeśli cpyka podczas jazdy na wprost to musiałbyś go już wcześniej usłyszeć więc mało prawdopodobne żeby to było to :wink:

bywają też przypadki poluzowania śruby mocującej Mcpersonka w kielichu

(sporadycznie ale bywają) też może stukać :lol:

może też stukać zużyty amorek lub pęknięta sprężynka :cry:

ciężko to do końca zweryfikować :redface: przerabiałem już te wszystkie tematy ale jeśli się nie usłyszy osobiście co tam stuka i gdzie to można tylko gdybać :rolleyes:

jedź na podnośnik albo jeszcze lepiej na stację na szarpaki :wink: koszt sprawdzenia zawiechy to 20pln plus 20pln dodatkowo za amorki :wink:

myślę że warto bo czesiek z łomikiem nie zawsze trafnie zdiagnozuje :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc wiesz ze to moze byc ten wahacz bo ostatnio wlasnie zaczalem slyszec taki dziwny pisk a raczej tak jakby zawias skrypił.ale nic podjade do stacji jak mowisz i mam nadzieje ze wszystko sie wyjasni bo szkoda mi autka:) dzieki za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz w moich postach po prawej stronie za przednim kołem znajduje sie filtr weglowy oraz rurka od skroplin z klimy

ona tez czasem mi pukała bulgotała tak ze myslełem ze cos z kołem bądz podobnie

sprawdz tak na wszelki wypadek

pozdrawiam

savik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przyjemnoscia ale jak narazie sprawa sie komplikuje bylem u mechanika i powiedzial ze to wahacze a naprawa to od 200-600zl musi rozkrecic zeby wiedzial pozniej pojechalem na diagnostyke na te lapaki czy jakos tam i stwierdzili ze zawieszenie mam dobre i ze to moze byc przegub:/ kurde i teraz juz sam nie wem moze ten mechanik chce tylko wyrwac kase a moze diagnosci sie nieznaja wrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przyjemnoscia ale jak narazie sprawa sie komplikuje bylem u mechanika i powiedzial ze to wachacze a naprawa to od 200-600zl musi rozkrecic zeby wiedzial pozniej pojechalem na diagnostyke na te lapaki czy jakos tam i stwierdzili ze zawieszenie mam dobre i ze to moze byc przegob:/ kurde i teraz juz sam nieiwem moze ten mechanik chce tylko wyrwac kase a moze diagnosci sie nieznaja wrrrr

dokładnie ja tez byłem na diagnostyce i wszystko mam ok. Tym bardziej ze zawieszenie jest po remoncie. Facet powiedział mi ze moze cos stukac o obudowe skrzyni biegów ale on tam nic nie widzi i zeby sie nie przejmowac. Najlepsze jest to ze czasem są te stuki a czasem nie. Przegub chyba tez nie bo to bardziej przy skrecaniu, pozatym to tylko słychac na wolnej jezdzie na wprost do 3iego biegu potem juz jest cisza. Czyli szukamy dalej :(

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ciekawy temat .Moje autko zachowuje się identycznie, też puka coś przy prawym kole jak jade szybciej to stukanie przyśpiesza jak zwalniam to ono też. Raz stuka a raz nie nie mam pojęcia co to może być . Prawda jest taka że prawy dolny tylny wachacz nie wygląda najlepiej ale go też słysze cicho i brzmi inaczej a tamten dźwięk cz równ droga czy nie to wali wkurza mnie to strasznie .... co to kurcze jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...