Skocz do zawartości
IGNOROWANY

auto na taxi


icemerc

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

w związku z faktem dosyć trudnego rynku pracy, postanowiłem zacząc prace jako kierowca taxi. Mojej A4 mi szkoda tyrać, bo zdrowa, oryginalna i totalnie niezawodna sztuka jest a jak mi ludzie mają ja zniszczyc to ja dziekuje, więc zostanie w rodzinie - zona będzie jej nowym właścicielem, a ja che kupić drugie auto do pracy zarobkowej. Chociaż wie i jestem pewny mojej A4, że przelata bez wkładania grosza duzo tyś kilometrów, bo zrobione jest wszystko ( zawias, hamulce, rozrzad, oleje filtry )

Mieszkam w Łodzi, na postojach najczęsciej widze passaty, octawie, A6 C5 i legendarne już mercedesy.

Sądze, że jest tu kilka osób które śmiga na taxi więc fajnie będzie jak mi poradzą, ogółem wszystkich porady mile widziane.

Zastanawiam sie co kupić i z jakim silnikiem.

czy TDi czy PB+lpg ?

budżet na auto skromny bo 10-12 tyś... no ale musi wystarczyć dokupi nie odkuje się z poniesionyhc kosztów kursu, egzaminu czy wyposażenia dodatkowego.

Kilka A4 B5 na taxi widziałem ale z tyłu troszke mało miejsca - ja A4 smigam sam, ewentulanie córke wodze w foteliku, choć doceniam zwinnośc i gabaryty w mieście.

Co możecie polecić?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4 odpada bo za mało miejsca jakby trzeba była gdzieś 3 osoby z bagażami przewieźć to już może być problem. ON też odpada bo z tego co rozmawiam z taksówkarzami to całkowicie nieopłacalny i nietrafiony wybór, czyli zostaje LPG. Na twoim miejscu postawiłbym na a6 c5, miejsca jest sporo, dobre silniki benzynowe i budżet wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford Mondeo - kupilem jakis czas temu. Duzo wiecej miejsca nizeli w a4, Jakosc materialow bardzo przyzwoita. Poza tym wyposazenie tez dosyc bogate.

Silnik 2.0 z LPG - odpycha sie to calkiem calkiem. Zawieszenie bardzo komfortowe.

Przy czym rocznik powyzej 2003/2004 w tym czasie wychodzily polifty, ladniejsze i "ulepszone" wzgledem przedliftow.

Za auto z 2004 roku z oplatami zaplacilem 12500

Spalanie gazu w cyklu mieszanym miedzy 10 a 12 litrow

Edytowane przez mariuszsmietana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przy czym rocznik powyzej 2003/2004

Jeśli mondeo to 2004 i w górę. Przed lifty miały problem z gnijącymi dołami drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym rocznik powyzej 2003/2004

Jeśli mondeo to 2004 i w górę. Przed lifty miały problem z gnijącymi dołami drzwi

2003 rok to zmiana na polifta. Mondeo z 2003 roku sa przed i poliftowe :) zalezy od miesiaca w ktorym zostaly wyprodukowane

Z gnijacymi dolami drzwi to prawda. W polifcie zostal ten problem rozwiazany.

Poza tym polift ma inne/ladniejsze zderzaki, inny srodek - ladniejszy itd itp

Trafilem egzemplarz z przebiegiem troche ponad 200 tys. W srodku zero oznak zuzycia . Dotyczy to foteli, kierownicy w skorze, galki itd....jedynie panel sterowania szybami ma lekkie rysy

Edytowane przez mariuszsmietana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uprzedzam sie do marki, patrzyłem tez na Opel vectra, citroen c5, peugot 406 jak i toyota avensis....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/skoda-superb-ID6ye4L5.html

http://otomoto.pl/oferta/skoda-superb-2-0-benz-instalacja-gazowa-17zl-100km-climatronic-sprawny-ID6y9itw.html

1.8 T lub stary motor 2.0 wolnossak + LPG.

Według mnie wielkość i przestronność auta idealna na taxi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/skoda-superb-ID6ye4L5.html

http://otomoto.pl/oferta/skoda-superb-2-0-benz-instalacja-gazowa-17zl-100km-climatronic-sprawny-ID6y9itw.html

1.8 T lub stary motor 2.0 wolnossak + LPG.

Według mnie wielkość i przestronność auta idealna na taxi.

Pierwsza bez gazu, wiec koszty paliwa go zjedza. Zalozenie instalacji to lekka reka 3 tysiace wiec mamy ponad 16 tysiecy + pakiet startowy

Ciekawe czy oplacona akcyza.... prawie wszedzie w ogloszeniach pisza ze auto po oplatach a pozniej wychodzi ze bez akcyzy (5 stowek)

Druga to bajki o spalaniu gazu. Poza tym, auto do oplat wiec wyjdzie min 15 tysiakow + pakiet startowy

Edytowane przez mariuszsmietana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passat B5 1.8 125 kucy + BRC

Miałem takiego na taryfie przez dwa lata i same + ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superb, Passat B5, Octavia.

Edytowane przez jedrekx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passat B5 1.8 125 kucy + BRC

Miałem takiego na taryfie przez dwa lata i same + ;)

ale tego przed fl miałes?? a teraz czym smigasz na taryfie?? tez sie na passatem zastanawiałem włąsnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passat B5 1.8 125 kucy + BRC

Miałem takiego na taryfie przez dwa lata i same + ;)

ale tego przed fl miałes?? a teraz czym smigasz na taryfie?? tez sie na passatem zastanawiałem włąsnie....

ze niby w passareti wiecej miejsca niz a4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pasku masz o niebo więcej miejsca niż w a4 b6 - tu nie ma nawet o czym rozmawiać

miałem b5 przed liftem

obecnie superb II z 2009r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passat B5 1.8 125 kucy + BRC

Miałem takiego na taryfie przez dwa lata i same + ;)

ale tego przed fl miałes?? a teraz czym smigasz na taryfie?? tez sie na passatem zastanawiałem włąsnie....

ze niby w passareti wiecej miejsca niz a4?

Miejsca jest podobnie jak w A6 C5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To porównaj wymiary A4/A6 i Passata

Edytowane przez TomekTdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakim cudem jak pasek b5 i a4 b5 to klony?

takim jak skoda octavia jest zbudowana na golfie IV. audi ma dać "prestiż" i komfort a pasek przestrzeń i komfort. jednak moim zdaniem lepiej kupić a6 c5(komfort i "prestiż" i przestrzeń)

SuperB pierwszej generacji.

w tej kasie będzie ciężko.

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś większego np typu Sharan?

Tez dobra opcja masz przewagę nad resztą bo ma 7 miejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś większego np typu Sharan?

Tez dobra opcja masz przewagę nad resztą bo ma 7 miejsc

vany w imprezowe wieczory są bardziej poszukiwane i dodatkowa dopłata jest :decayed:

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...